L_A
07.02.16,15:44
Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať, čo môžem robiť ak má môj spoločník exekúciu v nemalej výške a to aj na obchodný podiel v spoločnosti? O jeho exekúcii som nevedel, až kým neprišiel list od exekútora. Exekúcia sa netýka dlžoby z podnikania. Ja nemám dlžoby, ani exekútora, čo môžem spraviť, aby som zachránil spoločnosť?
On sa svojho podielu nechce vzdať.
Ďakujem veľmi pekne.
profesional
07.02.16,19:06
To či sa svojho podielu chce alebo nechce vzdať je už v tejto chvíli bezpredmetné, Exekútor ho predá, či sa to tvojmu spoločníkovi páčiť bude, alebo nie.
Jediná šanca ako sa zbaviť exekútora je vytvoriť novú spoločnosť a zo starej na novú Zmluvou o predaji podniku odštiepiť zdravú časť podniku a exekútorovi ostane v rukách obchodný podiel na bezcennej spoločnosti. Samozrejme, musíš to urobiť legálne. Existuje na to legálny postup. Ale nájdi si na to dobrého právnika, aby si nemal problémy za marenie výkonu exekučného konania. Exekútor nemá zatiaľ šancu kafrať do toho čo sa v spoločnosti deje.
misoft
07.02.16,21:24
A ešte poznámka k prvému odseku: ak exekútor navrhne odpredaj jeho podielu, ty ho môžeš odkúpiť a spoločník už nebude spoločníkom. A spoločnosť bude celá tvoja. Za odpredaj síce zaplatíš, ale tie peniaze nedostane exspoločník, ale exekútor. A bude vlk sýty i koza celá. Ty budeš mať "čistú" spoločnosť, exekútor bude mať splatenú pohľadávku a exspoločník bude mať figu borovú......
avalik
07.02.16,21:37