gilmorka
07.02.16,18:15
Kde sa podeli vtáky? Vždy kŕmievame vtáky, každú zimu, ale tento rok nezjedli ani zrnko. Nevidieť ich ani na stromoch, ani u susedov... Aj známi o pár domov ďalej nevideli vtákov.
osky
07.02.16,17:23
ked neni taka kruta zima,nechodia po domoch,su v chotai a teraz zu si co to najdu,vsak u nas zu muchy zacali lietat
ja som si vyrobila krmitko a ako som tam dala semienka,tak su tam az doteraz,to iste lojove gule,len sa rozmocili po dazdi a zu zu su na rozpadnutie....
gilmorka
07.02.16,17:26
Ani ked bolo pod snehom nechceli... Hm... 3 kila slnecnice sme utekali kúpiť.
Terezia13
07.02.16,17:36
nie každú zimu je návšteva kŕmidiel rovnaká, my sme to už spozorovali niekoľko rokov, že to nezáleží ani od počasia, ako od nám nejasných dôvodov, vtáčatá - ak majú možnosť, radšej zbierajú hmyz a až potom, ak toto nemajú, priletia ku kŕmidlám, niektoré roky nám zmiznú lojové gule, nestíhame kupovať, tento rok nevyzobali len jednu, záleží od množstva prirodzenej potravy
arizona
07.02.16,17:37
U nas sa to stalo pred 2.rokmi. V zime ziaden vtak,vsetko krmivo nedotknute. Nastastie,tento rok su znovu spat
duves
07.02.16,17:56
Ja nestačím doplňať a vylepšujem krmitko, aby som nemusel každy deň. Bratislava-sidlisko Krasňany.
Dnes bol skoro jarne počasie a bolo ich plno. Su rozmaznane. A treba si ich naučiť od jesene, potom už neprídu.
http://www.porada.sk/t95182-p7-krmenie-vtacikov-v-zime.html#post2818946
afrikánka
23.02.16,20:32
Zaujímavé, my máte tento rok to isté, celé roky nás v zime tešil pohľad na boje vtáčikov o potravu, nestačili sme doplňovať. Posledné roky prikrmujeme počas celého roka /aby sa nám zahniezdili na záhrade/ po vzore angličanov, ktorí sú veľkí milovníci vtáctva.Do novembra chodili v húfoch a potom zrazu ich nebolo. Manžel sa dokonca vybral ich hľadať po okolí. V neďalekom lese objavil celé kŕdle vtákov, zdá sa, že počas tejto zimy sme mi ľudia dostali košom.