Juro Adam
08.02.16,05:45
velmi pekne dakujem za odp.teda upresnujem ot.jr to vinica co ja pametam sa orala po suseda teraz on sused kupil dalsiu z druhej strany a nasledne dal zamerat vraj geodetom vytycil mu tam asi15 bodova z mojej strany su asi 6 bou hranice koliky natlcene plot tam nie je asi ani nebude chcel len vediet od kade po kade je teda jeho.a asi na troch bodoch je v ???mojom cca 45cm 35cm tomu nalezi 1 rad vinica asi 30m.pri zamerani som nebol a protokol nemam nevidel som .???
Dav
08.02.16,05:44
Dokázať mu omyl listom vlastníctva. Ak však má pravdu, tak sa s ním dohodnúť.
arizona
08.02.16,07:07
Daj si zamerat aj ty svoj. Mozno pridete na to,ze aj on je kuskom u teba,alebo ze k tebe presahuje sused z opacnej strany.
Prv to ludia bezne robili,ze si medzi sebou pomenili par metrov,nedali zapisat do LV. Takze dalsia generacia uz o tom nemusi vediet.
Prv sa pozemky nemerali s takou prestnostou,neraz aj drzejsi sused posunul vedome hranicu.
Tazko povedat,kde sa stala v minulosti chyba. Asi si kupil pozemok,ktory bol uz oploteny,takze si sa mylne domnieval,ze je zamerany spravne.

Najlepsie je dat si zamerat tvoj pozemok a nasledne sa so susedom dohodnut,bud na kupe,alebo nejakej zamene,ak to pozemok dovoluje.
buchač
08.02.16,07:27
Pri zameraní pozemku by mali byť všetky zúčastnené strany.
Daj si zamerať aj Ty svoj...potom sa ukáže.

Ak má pravdu, tak sa len nejak dohodnúť.
Ak už je postavený plot, tak smola...ak nie, tak žiaden problém.
Ale plot zrejme stojí, inak by si sa neinteresoval.
bodliak
08.02.16,18:14
10 cm alebo 2 metre ? Ma protokol od geodeta? Videl si geodetom zatlcene koliky?
arizona
09.02.16,06:14
Pytaj si ukazat protokol. Co navrhuje sused? A uprav si trochu svoj prispevok,lebo je dost chaoticky napisany,nie je rozumiet