_lenka
08.02.16,09:20
Dobrý deň,
chcem si založiť živnosť, momentálne som zamestnaná na TPP. Keďže som toho názoru, že treba čerpať od štátu peniaze ak je to možné, veď my im platíme dosť, zaujímam sa o príspevok na podnikanie.
Všade je napísané, že záujemca musí byť evidovaný na úrade práce. Na stránke http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/prispevky-pre-obcana/prispevok-na-samostatnu-zarobkovu-cinnost-49.html?page_id=13191 je uvedené komu môže ÚPSVaR príspevok poskytnúť. Ale nie je tam napísané, že musí splniť všetky tieto podmienky :)
Tak iba pre istotu sa pýtam, ak som nikdy nebola evidovaná na úrade práce a chcem si otvoriť živnosť má vôbec zmysel žiadať o tento príspevok?
Prípadne viem si tento príspevok vyžiadať keď už mám otvorenú živnosť? A tu je ďalšia otázka môžem byť na úrade práce keď mám živnosť?

Ďakujem za odpoveď :)
Anik
08.02.16,08:32
Na všetky 3 Tvoje otázky jedna odpoveď nie
kn-alka
08.02.16,08:33
a čomu tam nerozumieš? Hned v prvom odseku máš písané : UCHÁDZAČOVI O ZAMESNTANIE, ktorý bo vedený v evidencii

a uchádzač o zamestnanie je ten, kto je evidovaný na úrade práce, popritom nemôže byť zamestnaný ani byť už podnikateľom

Dotáciu z úradu práce dávajú LEN evidovaným na úrade práce ako nezamestnaný!!!
_lenka
08.02.16,08:41
Ďakujem, myslela som si..takže to je ozaj veľká podpora v podnikaní.
Tweety
08.02.16,08:46
Je, pre tých, čo nemajú prácu a chcú podnikať, ale ty prácu máš
_lenka
08.02.16,09:00
ROZUMIEM!!!

netreba hneď používať výkričníky a veľké písmená..
_lenka
08.02.16,09:01
veď jasné, ale štát by mohol podporovať aj ľudí, ktorí chcú začať s podnikaním..podľa mňa sa aj tak neminú všetky tie peniaze, tak by mohli podporovať všetkých rovnako.. Aj tak sa im to všetko vráti na odvodoch a daniach.
Xanti
08.02.16,09:08
Čo ti bráni, dať výpoved v práci ísť sa evidovať a po troch mesiacoch na UP môžeš požiadať o príspevok na podnikanie ... nič ti v tom nebráni.
_lenka
08.02.16,09:10
úver :)
bomo
10.02.16,06:56
Ale to nie je podpora v podnikaní, to je príspevok v rámci podpory (samo)zamestnania.