Steven111
07.06.06,15:31
Čaute poradaci, naneštastie som sa stal obeťou podvodu. Konkrétne som si vzal do nájmu miestnosť v ktorej som vykonával pohostinskú činnosť, lenže prenajímateľ prišiel a povedal mi že mám odísť, že vraj je nájomná zmluva neplatná a na všetkých úradoch ju zaregistrovali ako platnú nájomnú zmluvu a mna ako prevádzkovatela. aké mám možnosti?? dalo by sa to vyriešiť súdnou cestou?? alebo ako inak?? za odpovede Vám velmi pekne dakujem...:)
rada
07.06.06,14:18
Ťažko sa radí bez videnia príslušnej zmluvy a možno k tomu ďalších dokladov. Ak zmluva nadobudla platnosť a účinnosť a ak ju zaregistrovali na úradoch ako platnú samozrejme, že je možné riešiť to súdnou cestou. A možno aj mimo súdu, bez zmluvy však neviem nič konkrétne odpovedať. Prenajímateľ si jednoducho nemôže z ničoho nič povedať, že zmluva je neplatná. Musí nielen jej ustanovenia dodržať, ale aj zákonné na ktoré sa zmluva predpokladám že odvoláva. Možno by stálo za úvahu poradiť sa s právnikom.
Zoltán Kovács
07.06.06,14:19
Čaute poradaci, naneštastie som sa stal obeťou podvodu. Konkrétne som si vzal do nájmu miestnosť v ktorej som vykonával pohostinskú činnosť, lenže prenajímateľ prišiel a povedal mi že mám odísť, že vraj je nájomná zmluva neplatná a na všetkých úradoch ju zaregistrovali ako platnú nájomnú zmluvu a mna ako prevádzkovatela. aké mám možnosti?? dalo by sa to vyriešiť súdnou cestou?? alebo ako inak?? za odpovede Vám velmi pekne dakujem...:)

Bolo by dobré najprv vedieť ako obhajuje prenajímateľ neplatnosť zmluvy. Inak jedine, že ti dá výpoveď z priestorov, samozrejme s výpovednou lehotou aká je zakotvená v zmluve.