variant
08.02.16,14:02
Dobry den prajem. Som pod. spoluvlastnikom urcitej nehnutelnosti, dajme tomu "pozemok A" v pomere 1/2 (E subor) a na pozemku vedla takisto,dajme tomu "pozemok B" avsak tam sme iba dvaja a ten druhy spoluvlastnik nie je pod. spoluvlastnikom v tej prvej nehnutelnosti, teda v pozemku A. Bol urobeny geoplan, hlavnym cielom bolo aby pozemok A bol rozdeleny pozdlzne na novoutvorene pozemky C suboru a dohodli sme sa ze bude zrusene podielove spoluvlastnictvo na pozemku A. Co sa tyka pozemku B, kedze geodet bol uz tam, urobili sme zameranie sucasneho stavu a z jedneho pozemku boli urobene 2 pozemky (urcita cast -60 m2 -pozemku je uz oplotene, a preto) ale vlastnikmi ostaneme my dvaja nadalej.
Co vsetko je potrebne odovzdat na kataster? Dohodu o zruseni a vyporiadani pod. spoluvlastnictva vztahujuci sa na pozemok A? je mozne v jednom navrhu navrhnut aby aj rozdeleny pozemok B bol zapisany, teda novoutvorena parcela a sucasne bolo zrusene podielove spoluvlasstnictvo pozemku A? alebo treba najprv podat ziadost o zapis geoplanu a spolu s dohodou o zruseni navrh na vklad? dakujem
Mária27
08.02.16,14:42
Aj keď dáš oba pozemky jedným návrhom, zmluvy o zrušení a vyporiadaní spoluvlastníctva budú dve a platiť budeš za dva vklady - neušetríš.
Postup - pozri článok

http://www.geotb.sk/sk/kataster-nehnutelnosti-2/zakladne-pojmy/102-zapis-geometrickeho-planu-do-katastra
variant
09.02.16,08:26
ale prave ide o to ze v pripade toho druheho pozemku nechceme zrusit pod. spoluvl. iba z jednej parcely budu 2 parcely ale nadalej budeme spoluvlastnikmi tak ako doteraz....a okrem toho existuje dalsi pozemok na ktorom by sme chceli zrusit a vyporiadat pod. spoluvl. pretoze polovica toho pozemku je moja a chcel som aby ten pozemok bol na samostatnom LV.