alenka57
08.02.16,14:43
Postou som poslala list - reklamaciu firme doporucene, avsak list mi bol vrateny s tym, ze adresat neprevzal zasielku v odbernej lehote 18 dni. Mam to povazovat za zasielku dorucenu? Chcem firmu zalovat na sud a neviem ci povazovat z pravneho hladiska zasielku za dorucenu i ked bola vratena .
Mária27
08.02.16,14:26
Fikcia doručenia : Za doručenú sa považuje zásielka po oznámení o uložení len vtedy, ak je to v zákone výslovne uvedené. Je to napr. v občianskom súdnom poriadku (doručovanie súdnych zásielok) , v správnom poriadku (rozdielne pre rôzne osoby), alebo napr. aj v občianskom zákonníku v § 710 - výpoveď z nájmu bytu.
Tak si pozri v zákone, ktorý sa vzťahuje na tvoju reklamáciu.
profesional
08.02.16,16:25
Nie, nepovažuje sa za doručenú. Aby bola považovaná za doručenú, musíš v zmysle OSP podať na súd návrh na súdnu úschovu. Keď súd uznesením prijme listinu do úschovy, bude sa považovať až potom za doručenú.
clen
09.02.16,06:36
konanie o úschovách slúži predsa na splnenie záväzku nie? prvý krát počujem, že by sa týmto spôsobom dalo doručovať...
profesional
09.02.16,06:41
Nie len na splnenie záväzku. Aj na výkon zákonom definovaného práva.
clen
09.02.16,06:48
a aké konkrétne právo máš v tomto prípade na mysli? "právo na doručenie"? OSP hovorí len o tom, že tým možno splniť záväzok, alebo som niečo prehliadol?