panklasik
07.06.06,17:37
Mohol by mi niekto poradit ako znovu nainstalovat kazetu po opätovnom naplneni.Tlaciaren mi takuto napln ignoruje, je na to vraj nejaky postup. Budem velmi povdacny. PANKLASIK
M3G
09.06.06,16:52
Mohol by mi niekto poradit ako znovu nainstalovat kazetu po opätovnom naplneni.Tlaciaren mi takuto napln ignoruje, je na to vraj nejaky postup. Budem velmi povdacny. PANKLASIK

Musíte špecifikovať o akú značku ide.
Predpokladám, že máte Epson, pri tomto type je potrebné zakúpiť resetovač kartridžov, stojí 500-2000 Sk podľa typu.

Ďalšie typy:

HP tiež potrebujú resetovať, ale tlačia aj bez nutnosti resetovať kartridž.

Canony - nové pixmy rady x200 majú tiež čip, ktorý sa dá resetovať aj priamo cez počítač, ale stratíte záruku.

Lexmarky - myslím, že nemajú čipy.
panklasik
10.06.06,15:32
Typ tlaciarne je HP Desjekt 5740,dik za radu. PANKLASIK
lenkak
10.06.06,15:34
HP Deskjet - atramentová tlačiareň?
Pri výmene kartidžov pre atramentové HP som nemala žiadny problém, hneď tlačili.
liba2
10.06.06,15:41
HP Deskjet - atramentová tlačiareň?
Pri výmene kartidžov pre atramentové HP som nemala žiadny problém, hneď tlačili.detto laserové :)
M3G
10.06.06,15:57
Myslím, že mali by tlačiť bez resetovania, predpokladám, že ide o tieto typy, HPC9363EE (344), HPC8765EE (338). Tieto repasované(ak sú neúplne zrepasované) tlačia aj bez resetovania, ukazujú síce málo atramentu, ale to je iba kozmetická chyba.

Pokiaľ by Vám to netlačilo, skúste mi napísať presné typy kartridžov, presný popis chyby a pozriem sa Vám na to. Existuje na resetovanie spôsob, potrebujete však vodivé strieborné pero.
panklasik
13.06.06,07:37
Typ tlaciarne je HP Deskjet 5740 ,Cartridge C8766E HP 343 to je farebna a cierna je C8767E HP 339,pri farebnej vypisuje chybu "napln typovo nezhodna",ale ved predtym s nou tlacilo,tak neviem.Bol by som velmi povdacny za pomoc.
bv_alexandra
13.06.06,08:24
Typ tlaciarne je HP Deskjet 5740 ,Cartridge C8766E HP 343 to je farebna a cierna je C8767E HP 339,pri farebnej vypisuje chybu "napln typovo nezhodna",ale ved predtym s nou tlacilo,tak neviem.Bol by som velmi povdacny za pomoc.
tiež sme mali hp a viem že ked sme dali original kartrige tak si ju automaticky zresetoval ale ked sme dali inu tak nie. ale tlačiť sa dalo
M3G
13.06.06,14:38
Typ tlaciarne je HP Deskjet 5740 ,Cartridge C8766E HP 343 to je farebna a cierna je C8767E HP 339,pri farebnej vypisuje chybu "napln typovo nezhodna",ale ved predtym s nou tlacilo,tak neviem.Bol by som velmi povdacny za pomoc.

To mi pripadá, ako keby ste zabudli odstrániť pásku na kontaktoch po repasácii, nasledovný postup by mala urobiť firma, ktorá Vám repasovala cartridge. Postup:

- vybrať kartridž, počkať cca minútu
- znova naištalovať kartridž

uvedené urobiť cca 2-3x

potom skontrolujte zadnú stranu kartridža(kontakty-hnedé plôšky), či tam nie je prilepená skratovacia páska alebo či tam nie je nakreslená strieborná vodivá plocha. Ak by bola, treba pásku odlepiť a vodivú plochu zotrieť. Každopádne pretrite kontaky prstom.

Potom by už kartridž mala ísť.

Pokiaľ by toto nepomohlo, asi je chybná kartridž, alebo repasovateľ urobil na kartridži úpravy. Reklamovať!.
srobik
19.10.07,17:21
potreboval by som pomoc. naplnil som si cierny kartridž ale tlaciaren nim nechce tlacit. mohli by ste mi pomoct. dikes (HP Deskjet 3745)
M3G
19.10.07,19:07
potreboval by som pomoc. naplnil som si cierny kartridž ale tlaciaren nim nechce tlacit. mohli by ste mi pomoct. dikes (HP Deskjet 3745)

buď vzduchová bublina alebo príliš veľa atramentu. Každopádne HP kartridže nie sú robené na to, aby vydržali opätovné naplnenie, preto sa občas môže stať, že po 1., 2., 3. ... naplnení proste prestanú ísť.

Pomohlo by kartridž otvoriť, zbaviť penovej výplne, umiestniť do piezočističky a vyčistiť. Len či sa to oplatí :confused:. Zahodiť a kúpiť novú alebo repasovanú.
Marína
20.10.07,06:48
Ešteže som narazila na túto tému. Zatiaľ mám prvý orig. kartridž dodaný s HP LaserJet 1020. Už však bude končiť. Myslela som, že si ho len dám naplniť, vložím a pokračujem. Predsa len je to lacnejšie ako nový. Myslíte, že môžem mať problém s tlačou? Vôbec nerozumiem tej resetácii kartridžu.
cactus
20.10.07,09:04
Ešteže som narazila na túto tému. Zatiaľ mám prvý orig. kartridž dodaný s HP LaserJet 1020. Už však bude končiť. Myslela som, že si ho len dám naplniť, vložím a pokračujem. Predsa len je to lacnejšie ako nový. Myslíte, že môžem mať problém s tlačou? Vôbec nerozumiem tej resetácii kartridžu.

Evka, aj mám tú istú tlačiareň a už niekoľkokrát repasovaný cartridge a je v pohode. Pracuje bez problémov. Takže žiadne obavy.http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Marína
20.10.07,13:14
Ďakujem Gabi.:)
M3G
23.10.07,17:47
Ešteže som narazila na túto tému. Zatiaľ mám prvý orig. kartridž dodaný s HP LaserJet 1020. Už však bude končiť. Myslela som, že si ho len dám naplniť, vložím a pokračujem. Predsa len je to lacnejšie ako nový. Myslíte, že môžem mať problém s tlačou? Vôbec nerozumiem tej resetácii kartridžu.

S repasovanými laserovými tonermi nebol nikdy problém (teda pokiaľ si to nerepasujeme doma). Všetky prípadné drobné problémy vyváži cena za repasovaný toner. Takže nemusíš sa ničoho báť :)
Marína
23.10.07,21:01
Vďaka.:)
scorp
24.10.07,09:54
Z dlhorocnych skusenosti s repasaciou tonerov: Ak ide o cierne-bez problemov. Ak ide o farebne-radsej nie.
Donda
24.10.07,11:12
Ja by som potrebovala radu pri naplnení farebnej kazety do tlačiarne PIXMA MP160. Minule sa nám far.kazeta minula a tlač (aj čiernobiela sa zablokovala). Kúpili sme novú kazetu a poradili nám, aby sme si na stránke FIFTY.CZ našli odblokovanie tlačiarne po naplnení kazety, ale týka sa to iných druhov tlačiarní. Za dobrú radu ďakujem...
Donda
30.10.07,17:13
Neporadíte?
Jura_01
30.10.07,18:05
RAd by som poradil ale trocha viac informácii pomohol by aspoň typ kazety a výrobca tlačiarne.
Jura_01
30.10.07,18:16
Pri plnení kaziet mam v celku bohaté skúsenosti niektoré fungujú bez problémov a po niekoľkých naplneniach iné po naplnení vytlačia zopár strán a potom už nefungujú ani v inej tlačiarni hoci majú dostatok atramentu. Atramentové tlačiarne sú prežitok budúcnosť je v laserových tlačiarňach. Odporúčam prerátať si náklady a problémy s atramentom a nákup nového laserového zariadenia. Povedal by som že návratnosť je vysoká. Kazeta vytlačí CCA 250 - 300 listov stojí 400 toner Od 2500 - 6000 stojí okolo 1500 relatívne kvalitná laserová tlačiareň stojí do 3000 vrátane DPH pokiaľ chcete farebnú zmestíte sa do 10 tis a kvalita je niekde inde.:)
lili69
23.05.09,14:09
prosím ,poradte:dala som naplnit kazetu lexmark l1310,farebnu s otazkou či sa da vôbec plnit.Musela som zakupit farbu Lexmark Z-13/33 za 26,95€,po naplnení mi vôbec nejde tlačiareň,stale ukazuje vymenit kazetu.Ked som to prišla reklamovat ,tak mi povedali že mam chybnu kazetu,lenže na tej farbe nie je napísané ,že sa da ta 29 plnit.Nemam ani peniaze ani tlačiareň.prosím vás ,je možne že ma predavač oklamal?
MIŠO T
22.05.13,06:11
Pozdravujem, potrebujem radu : mam mulifunkčne EPSON STYLUS CX3200, beží už viac ako 6 rokov a teraz sa zaťal. Na displ mi zahlasi, že ERROR PRINT - volat servisne centrum. / netlačí, svieti červená kontrolka, - ale sken beží normálne. Čo s tym može byť? žeby dožila
Johny_Pal
27.08.13,20:09
To iste som riesil s laserovou tlaciarnou HP LaserJet 5L, prestala ist tym, ze sa vsetko rozsvietilo a hotovo. Nemyslim si, ze by zrovna dozila, ale skor, ze je tam nejaky cip s poctom cyklov, ktore sa dosiahli.
arizona
28.08.13,04:27
To iste som riesil s laserovou tlaciarnou HP LaserJet 5L, prestala ist tym, ze sa vsetko rozsvietilo a hotovo. Nemyslim si, ze by zrovna dozila, ale skor, ze je tam nejaky cip s poctom cyklov, ktore sa dosiahli.
Odpovedas na otazku z roku 2006 ...
12erni12
04.06.14,10:28
jestvuju a nejake samoresetovacie kazetydo hp c 4180?vraj sa predavaju priesvitne a prazdne.vie niekto poradit?