Andrea237
08.02.16,16:15
Dobry den, chcem sa opytat ci potrebujem aj potvrdenie o navsteve skoly? PP mam od 1.7.2015 v tomto roku som aj koncila skolu takze cez prazdniny som bola brana ako student. Dakujem za odpoved
Tweety
08.02.16,15:18
Ak požiadaš zamestnáv. o RZD, ten ti ho musí urobiť. Potvrdenie k tomu nepotrebuješ. Ak nepožiadaš, DP si podáš sama. Potvrdenie tiež neprikladáš.
Andrea237
08.02.16,15:22
Ano, robi mi ho zamestnavatel, len mi nevedeli povedat ci potrebujem to potvrdenie, pretoze kolegovia potrebovali potvredenia z ÚP a ja som tam nebola evidovana. Tak asi kvoli DB. Dakujem za rychlu odpoved
mzdarka renca
08.02.16,16:25
k RZD každý jeden zam-c, vrátane bývaleho študenta, nezamestnaného a pod. potrebuje mzdová účtovníčka iba Potvrdenia o príjmoch zo závislej činnosti za rok 2015.
K RZD nemá čo pýtať kadejaké potvrdenia, ktoré nesúvisia so zúčtovaním dane, ako napr. potvrdenie o návšteve školy (tá kde berie istotu, že si študent popri práci neprivyrobil na dohodu?), potvrdenie, že bol zam-c evidovaný na ÚPSVaR (kde berie istotu, že nemal príjem do 148,57 eur/mesiac?) a podobné nepotrebné potvrdenia, ktoré absolútne nesúvisia s RZD.

Opakujem, mzdárka k RZD potrebuje len Potvrdenia z príjmu zo závislej činnosti za rok 2015.