stefaneli1
09.02.16,11:04
v roku 1960 zobralo do uzivania ornu podu 2ha JRD.mam tento doklad.Lenze nastava dilema kde sa nachadza tato poda momentalne.Na JRD my povedaly ze o tom nemaju ziadne podklady a ze mi nevedia poradit ako mam postupovat.fakt sa neviem pohnut neviem ani cislo parcely ani ci bola zem vratena v ramci restitucie.mam len ten doklad o prevzati do uzivania.dalej potvrdzujeme ze vd.? obyvatelka v Leviciach mala v tunajsom katastry podu o vymere 2ha ktoru JRDIII typu prebera do vlastneho uzivania dnom 1.10.1959.toto potvrdenie sa vydava ako doklad o prevzati uvedenej vymery.v Cankove 10.3.1960. tajomnik a agronom podpisy.
Chobot
09.02.16,10:28
To si našiel nejaký starý doklad? Družstvo tú pôdu asi nepremiestnilo. Ak nevieš preukázať, kde tá parcela bola a komu patrila, tak to nechaj tak. Alebo si myslíš, že na základe nejaké starého papiera ti družsvo dá niekde 2 ha pôdy?
BXLmiami
09.02.16,10:33
Starí ľudia si pamätajú veľa,treba niekoho nájsť a o to sa oprieť.
Oliwa
09.02.16,11:05
A na tom doklade je čo napísané - iba meno vlastníka a plocha 2 ha? Ten vlastník žije, nežije, bolo dedičské konanie, bola tá pôda predmetom konania, kedy bol v obci ROEP, atď.... Ty si kto - syn, vnuk, pravnuk?
stefaneli1
09.02.16,13:45
iba vlastnik moja starka ta je uz mrtva a vymer 2ha.ja som vnuk.problem je v tom ze za komancov ked boli JRD nikto nepredpokladal ze pride prelom.tak sa tomu nevenovala pozornost.pointa? Mas papier v hodnote 5000eur a nevies o s nim budem patrat dalej
Oliwa
09.02.16,13:52
Takže si dedil po starkej, resp. nededil? Lebo ak si vlastník, mal by si mať list vlastníctva... Ako vieš akú hodnotu má tá pôda, keď netušíš, kde sa nachádza???
stefaneli1
09.02.16,14:03
ono je to pri leviciach a cena? Podla katastra a bonity pody.keby som mal parcelove cislo nie je problem.len ten papier uvadza ze v roku 1960 JRD dava potvrdenie o prevzati uzivania ornej podyv katastry... od pani.. tot vse viac neviem ci bola vratena alebo nie total labyrint
Oliwa
10.02.16,08:40
Čo mama/otec, strýkovia, tety - nik z príbuzenstva nevie poradiť? Ak tú pôdu oni či ich predkovia kedysi obrábali, musia si pamätať, kde to bolo... Snáď všetci nepomreli...
A ak JRD tú pôdu malo v prenájme, tak niekomu malo posielať nájomné... Síce zrejme skôr symbolické, ale malo... Ani o tom v rodine ani na družstve nikto nič nevie? Celé sa mi to tu nejako nezdá...
Mimochodom, tá pôda sa momentálne nachádza tam, kde aj pred vyše 50-imi rokmi... To len pre upresnenie k Tvojmu zadaniu. Len Ty netušíš, kde to je...
A ak si na JRD nič nezistil, môže to byť aj tým, či si kompetentný k poskytovaniu týchto informácií. S takým papierom tam môže prísť každý, kto sa k nemu dostane. Druhá vec je, či tam pracujú ľudia dosť kompetentní na to, aby vedeli v prípade potreby tie parcely identifikovať... Lebo pre takých by to nemal byť problém...
stefaneli1
10.02.16,09:57
no nic budem patrat dalej aj tak vdaka za radu
Erzebeth
13.02.16,21:08
Už sa na to pýtala Oliwa. Bola urobená v obci ROEP? Ak ano, táto pôda má LV. Na ňom je alebo tvoja starká, alebo jej dedičia. Pozri na katasterportáli. Ak ROEP nebola robená, zájdi na kataster, do pozemkovej knihy a tam ti vyhľadajú všetko, čo je na meno tvojej starkej vedené na pozemkovoknižných vložkách. Prípadne je to vedené na LV, ak bolo prejednané dedičstvo. Pozri do dedičského konania po starkej.
terezamaria
13.02.16,21:14
Začni od dedičského konania, tam sú uvedené všetky pozemky, parcelné čísla, výmery, aj bonity. Potom si pozri na Pozemkovom úrade na mapách, kde sa nachádzajú tie parcelné čísla a približne na tieto sa pýtaj pracovníka pôdneho fondu družstva.Ponúkni družstvu, že máš záujem o predaj tej pôdy......pokiaľ však je písaná na Tvoje meno.