sara sara
09.02.16,12:27
Dobry den,
chcela by som sa informovat ohladne pouzitia fotografii na webovej stranke.

Pred tyzdnom mi prisiel mail z nemeckej firmy photo claim . com o tom, ze som pouzila fotografiu od jedneho fotografa (na jeho webke ta fotografia nie je) v jednom mojom clanku (islo o kratky cestovatelsky blog, kde som napisala clanok 15 ciest pre motorkarov, clanok som prepisala a dopisala z inej stranky). Po prvom maily som tuto webku uplne vymazala (bol to kratky polrocny projekt, navstevnost cca 150 ludi mesacne, a uz cca rok a pol som na tej stranke nerobila ziadnu aktivitu). Prisiel mi druhy mail, ze dakuju, ze som fotku stiahla (ani neviem o aku je rec, kedze v prvom maily bol len link na cely clanok, kde bolo asi 15 forografii a iba link na portfolio fotografa, u ktoreho som ziadnu podobnu fotku nenasla), ale ziadaju zaplatit skody v hodnote cca 1500€.... a samozrejme vyhrazky, ze to pojde na nemecky sud atd... mozem to ignorovat? resp. aky postup by som mala zaujat?? Pride mi to trochu podivne, lebo v prvom maily nebolo vobec uvedene, ze bude treba platit nejake skody...

dakujem za radu
Ing. Ľubomír Janoška
09.02.16,12:30
Odpovedal by som, že nesúhlasím s výškou spôsobenej škody a žiadam ich o poskytnutie kalkulácie škody. Veľmi často sa pri ochrane autorov pracuje s hypotézami, ktoré neznesú konfrontáciu s realitou. A rovnako často sa "strieľa od pásu".
majocka.m
15.09.17,06:14
A ako ste dopadli? Uhradili ste im to? Mne prisiel rovnaky list cca pred mesiacom a ziadaju o nieco vyssiu sumu.
Dakujem za.odpoved sara sara