denisa.h
07.06.06,22:07
Ahojte,
mam jednu otazku, nie som si ista ci to mozem dat do dan. nakladov a DOH a neviem k tomu najst otvorenu temu :-(
ide o to, ze firma, ktoru uctujem robila konferenciu pre obchodnych partnerov pre tovar a sluzby v oblasti poziarnej techniky (co je predmet podnikania). na reprezentacii bol podavany aj alkohol a ine obcerstvenie, ako svedske stoly a podavalo sa i teple jedlo. mozem dat toto vsetko do nakladov (s moznostou odpocitania i DPH), alebo nie? niektori klienti si platili ucastnicky poplatok a niektori i ubytovanie, ktore im bolo refakturovane, strava im refakturovana samozrejme nebola.

Dakujem :-)
jana
08.06.06,11:32
stravu si nemôžeš dať do nákladov a DPH si nemôžeš uplatniť, všetko dáš na repre.
denisa.h
08.06.06,18:18
nepotesila si ma, ale dakujem za odpoved :-)
nika.sum
15.04.09,12:26
Dobry den, firma A organizuje konferenciu - prezentacnu akciu pre ostatné firmy, cize firma A je organizator tejto akcie, nepropaguje svoje sluzby a ani vyrobky. Zucastneným firmam fakturuje poplatok za ucast na tejto akcii. Firma A ma vydavky - prenajom miestnosti, catering spolocnost (kde je aj strava,obsluha) a miniralky. Je toto vsetko pre firmu A danovy vydavok?
nika.sum
16.04.09,06:45
Prosim viete mi odpovedat? Viete zda sa mi nelogicke aby to bol pre organizujucu firmu nedanovy vydavok, je to dost vysoka suma. A poplatok za ucast tej akcie ide do prijmu, tak by aj vydavky na organizaciu mali byt v nakladoch.
Tweety
16.04.09,06:46
Dobry den, firma A organizuje konferenciu - prezentacnu akciu pre ostatné firmy, cize firma A je organizator tejto akcie, nepropaguje svoje sluzby a ani vyrobky. Zucastneným firmam fakturuje poplatok za ucast na tejto akcii. Firma A ma vydavky - prenajom miestnosti, catering spolocnost (kde je aj strava,obsluha) a miniralky. Je toto vsetko pre firmu A danovy vydavok?
Áno, je.
nika.sum
16.04.09,06:51
Dakujem velmi pekne, lebo potom co som tu vsetko precitala, som si nebola ista...