mondes
09.02.16,19:49
Ahojte, prosím Vás, ak majiteľ s.r.o. si vypožičia od manželky - nepodnikateľa auto na podnikanie bezodplatne, vzťahuje sa na to transférové oceňovanie? Ďakujem veľmi pekne.
Jana S.
09.02.16,19:18
Ak zmluvu vystavila manželka ako prenajímateľ v zmysle Občianskeho zákonníka, tak si myslím, že nie- je to fyzická osoba, nevedie účtovníctvo a neurobila obchodnú transakciu.
mondes
09.02.16,19:22
Ďakujem. A môže sa medzi nimi urobiť aj zmluva o výpožičke bezodplatne?
Jana S.
09.02.16,19:40
Podľa mňa môže. Momentálne ma nenapadá oblasť, ktorú by to ovplyvnilo v neprospech s.r.o. Mohli by sa vyjadriť aj viacerí...
avalik
09.02.16,20:19
"majitel" moze na pracovnu cestu pouzit svoje auto, auto manzelky (ak maju BSM tak je aj jeho), kamaratove auto ... a vyuctovat si cestovne nahrady za pouzitie vozida + zakladnu nahradu, v tejto suvislosti ziadne TO nie je potrebne

samozrejme moze si auto aj bezplatne vypozicat
KloferHladny
10.02.16,07:16
Ak sa bavíme o tom, že majiteľ požaduje od svojej s.r.o. cestovné náhrady v ktorých bude mať zúčtované použitie manželkinho auta, potom vzťah majiteľ - manželka sa nemusí vôbec riešiť. Podstatný je cestovný príkaz a súhlas štatutára s použitím manželkinho auta.
Ak ten súhlas je - nárok na cestovné vznikne bez ohľadu či bola zmluva o výpožičke či nebola
Orsz
14.04.16,19:17
tiež by som do toho neplietla bezodplatnú výpožičku .... konateľ môže kludne používať auto manželky a účtovať si cestovné náhrady a to bez zmluvy ...