DAJANKA81
09.02.16,21:04
Ahoj,chcela by som poprosiť o radu...kupoval som tovar na bazosi,bol v akcii s dekou a dopravou zdarma. Deka mi však neprišla,predajca povedal,že ponuka bola len do vypredania zásob. Môžem mu tovar vrátiť alebo reklamovať ako neuplny? Dakujem
buchač
09.02.16,20:10
Bazoš je v podstate bazár.
Kto na ňom kupuje, musí počítať s určitým rizikom.
Ak bol inzerát zavádzajúci, domáhaj sa svojho práva.
Reklamovať môžeš...aj tovar vrátiť. Výsledok je vo hviezdach.

Platí nasledovné :


12. Bol som podvedený, ako postupovať?
Podajte trestné oznámenie. Môžete ho podať ústne alebo písomne na ktoromkoľvek oddelení Policajného zboru alebo prokuratúre. Tieto orgány sú povinné oznámenie prijať a bez meškania vec vyšetriť. V trestnom oznámení popíšte, čo sa presne stalo (kedy, kde a kto sa trestného činu dopustil). Priložte kópiu inzerátu, vytlačenú e-mailovú korešpondenciu a doklad o zaplatení. Nezabudnite udať, že chcete byť informovaní o vykonaných opatreniach.
Na stránkach Bazoš.sk napíšte inzerentovi negatívne hodnotenie, kde popíšete čo presne sa Vám stalo.
http://www.bazos.sk/otazky.php
DAJANKA81
10.02.16,04:39
Aj ked to malo byť zadarmo? A kto bude platiť poštovné? Dakujem
mareko
10.02.16,07:19
Ak tam mali napísané, že platí do vypredanie zásob, nemáš žiaden nárok na vrátenie z uvedeného dôvodu. Pri internetovom obchode však do 14 dní môžeš tovar vrátiť bez udania dôvodu. Je to však "bazár" ... tak to treba brať s rezervou. Všetko záleží na ochote predávajúceho. Komunikuj s ním pred zaslaním zásielky. Poštovné si samozrejme hradíš sama. Deka nebola "zadarmo" ale ako benefit "do vypredania zásob" .
arizona
10.02.16,07:26
Bolo to kupene od sukr.osoby,alebo od nejakeho oficialneho predajcu?
Chobot
10.02.16,07:29
Toto je najdôležitejšia otázka. Najprv odpovedz na túto.

A máš doklad o kúpe? Faktúru?
DAJANKA81
10.02.16,08:28
Od súkromnej osoby
misoft
10.02.16,08:38
Ahoj,chcela by som poprosiť o radu...kupoval som tovar na bazosi,bol v akcii s dekou a dopravou zdarma. Deka mi však neprišla,predajca povedal,že ponuka bola len do vypredania zásob. Môžem mu tovar vrátiť alebo reklamovať ako neuplny? Dakujem

Čo chceš reklamovať? To, že sa mu už deky minuli zo skladu? Veď to jasne napísal!

Hlavný tovar si dostala? Dostala! Deka by bol ako taký prídavok - nie je to nárokovateľné!
buchač
10.02.16,09:01
Zadarmo občas nie je ZADARMO ...;)
arizona
10.02.16,09:23
To je ten horsi pripad. Pri kupe z druhej ruky na bazare nemas ziadnu zaruku,ani narok nejaku reklamaciu. Predajca to vyriesil sikovne,poistil sa tou vetickou,ze do vypredania zasob", takze nenerobis nic. Bud rada,ze si vobec ostatny tovar dostala.