petrapop.pop
10.02.16,08:22
Zdravím Vás. Obraciam sa na Vás všetkých s prosbou v súvislosti so zdaňovacím obdobím spoločnosti, ktorá vstúpila do likvidácie. Spoločnosť vstúpila do likvidácie dňa 02.01.2014. V zákone o dani z príjmov je uvedené v § 41 ods. (4) toto:
Zdaňovacie obdobie daňovníka, ktorý vstúpil do likvidácie, sa začína dňom jeho vstupu do likvidácie a končí sa dňom skončenia likvidácie.133) Ak sa likvidácia neskončí do 31. decembra druhého roka nasledujúceho po roku, v ktorom daňovník vstúpil do likvidácie, končí sa toto zdaňovacie obdobie 31. decembra druhého roka nasledujúceho po roku, v ktorom daňovník vstúpil do likvidácie. Ak daňovník neskončil likvidáciu do 31. decembra druhého roka nasledujúceho po roku, v ktorom daňovník vstúpil do likvidácie, je až do skončenia likvidácie zdaňovacím obdobím kalendárny rok. Ak sa likvidácia skončí v priebehu kalendárneho roka, končí sa toto zdaňovacie obdobie dňom skončenia likvidácie. Ak sa na daňovníka v likvidácii vyhlási konkurz, zdaňovacie obdobie sa končí dňom predchádzajúcim dňu vyhlásenia konkurzu.
Neviem či správne rozumiem vysvetleniu tohto zákona. Zdaňovacie obdobie začína dňa 02.01.2014 a končí dňa 02.01.2016? Teda spoločnosť je povinná podať daňové priznanie do konca marca 2016?Tento problém som riešila aj s daňovou poradkyňou, ktorá mi tvrdí, že zdaňovacie obdobie končí až 31.12.2016, čo sa mi veľmi nepozdáva... Pomôžte mi prosím, som už zúfalá :-( Ďakujem za akúkoľvek odpoveď.
paťuška
11.02.16,13:29
Daňová poradkyňa má pravdu :-)
petrapop.pop
12.02.16,04:53
Ďakujem za odpoveď :-)