norika001
10.02.16,09:00
prosim vas chcem sa opýtať či je nejaka zákonom stanovená lehota do kedy musí exekútor ukonciť exekuciu, ak povinny uspokojil vsetky poziadavky vydane sudom aj so zaplatením poplatkov. jednoducho vsetko co bolo exekuciu prikázane je uz od augusta 2015 splnené a exekutor stale neukoncil exekuciu... dakujem
misoft
10.02.16,08:17
Úplným vymožením pohľadávky, jej príslušenstva a trov exekúcie dochádza k ukončeniu exekučného konania. Súdny exekútor je povinný vrátiť poverenie na vykonanie exekúcie späť exekučnému súdu, ktorý ho vydal. O tomto úkone informuje povinného aj oprávneného (vrátenie poverenia na vykonanie exekúcie). O tejto skutočnosti súdny exekútor taktiež vyrozumie aj všetky orgány a osoby, ktoré vo svojej evidencii vedú poznámky o prebiehajúcej exekúcii, alebo ktorým bola v rámci exekúcie uložená nejaká povinnosť.

Exekútor upustí od vykonania exekúcie, ak povinný splnil, čo mu ukladá rozhodnutie. Exekútor upustí od vykonávania exekúcie aj v prípade, ak povinný plnil čiastočne a oprávnený s upustením od vykonávania exekúcie súhlasí.

Exekútor, ak všetko dostal - teda bola splatená celá pohľadávka, k tomu trovy exekúcie a odmena pre exekútora - tento exekútor je povinný zaslať povinnému vyúčtovanie.
Zároveň exekútor MUSÍ vrátiť poverenie k vykonaniu exekúcie súdu, ktorý ho vydal.
Pokiaľ si si istá, že je všetko splnené (pohľadávky, trovy, odmena) voči exekútorovi - písomne ho vyzvi, aby ti doručil konečné vyučtovanie a potvrdenie o ukončení exekúcie.
Pokiaľ sa však nemá k činu - môžeš na jeho "nečinnosť" upozorniť SKE http://www.ske.sk/ s tým, že i napriek splneniu všetkých povinností voči exekútorovi, tento i naďalej pokračuje v exekúcii (a samozrejme tým si stále nabaľuje odmenu a poplatky pre seba), čím ti už spôsobuje škodu.

(Pokiaľ som napísal niečo nesprávne - opravia ma).
norika001
10.02.16,08:53
dakujem prosim vas je toto aj nejakým paragrafom podoprete,aby som sa mohla na to odvolať .
misoft
10.02.16,08:56