fedos123
08.06.06,09:21
Zdravím, môžete mi poradiť ako vyplatím autorský honorár autorskej zmluvy v JÚ (samozrejme v Pohode). Hľadal som analógiu s DoVP (zaregistrovať v personalistike a strhnúť to zrážkou-2% do lit. fondu)- je to schodná a správna cesta ? Ešte aby to bolo v jednom, keď mám DoVP niekým, kto má HPP niekde inde, platí tých úrazových 0,8% do SP ? - a musím ho nahlásiť do SP deň pred platnosťou dohody ? -čítal som tu o tom a chcem sa iba uistiť či som to správne pochopil-dúfam, že autorskej zmlvy sa nič také netýka.
Evanka
08.06.06,07:28
Zdravím, môžete mi poradiť ako vyplatím autorský honorár autorskej zmluvy v JÚ (samozrejme v Pohode). Hľadal som analógiu s DoVP (zaregistrovať v personalistike a strhnúť to zrážkou)- je to schodná a správna cesta ? Ešte aby to bolo v jednom, keď mám DoVP niekým, kto má HPP niekde inde, platí tých úrazových 0,8% do SP ? - a musím ho nahlásiť do SP deň pred platnosťou dohody ? -čítal som tu o tom a chcem sa iba uistiť či som to správne pochopil-dúfam, že autorskej zmlvy sa nič také netýka.
Platba na Autorskú zmluvu sa vypláca znížená o 2%, ktoré odvedieš do Literárneho fondu. To je všetko. Prihlasovanie do Soc ani inej poisťovne sa nerobí. 0.8% na úrazové sa ho tiež netýka. Dotyčný si tento príjem uvádza ako príjem podľa §6 ods 2a).
fedos123
08.06.06,07:39
Ďakujem, ale či technicky je správne zaevidovať dotyčného cez personalistiku, alebo sa s tým nehrať a spraviť iba výdaj cez banku, alebo pokladňu jemu a potom 2% literárnemu fondu ? (asi to druhé je správne, ale niesom si istý)
Evanka
08.06.06,08:07
Ďakujem, ale či technicky je správne zaevidovať dotyčného cez personalistiku, alebo sa s tým nehrať a spraviť iba výdaj cez banku, alebo pokladňu jemu a potom 2% literárnemu fondu ? (asi to druhé je správne, ale niesom si istý)
Sumu ti dotycny asi fakturuje, tak vyplatis fa - 2%. ktore odvedies do LF.
fedos123
08.06.06,09:17
OK, fajn co s tym ak osoba je zamestnanna v HPP a prijem autorského honoráru je náhodný - odborná príručka 1-2x za rok honorár 8000 Sk. - faktúru mi asi nedá.- spravím iba bankový prevod 8000-2% a v texte sa odkážem na autorskú zmluvu ? a druhý prevod tie 2% na účet LF ?