AnikaO
10.02.16,11:02
Dobrý deň,

sme stavebná firma, ktorá vykonáva stavebné práce na základe Objednávky, ZOD a spadajúce pod § 69 ods. 12 písm. j) zákona o DPH pri stavebných prácach patriacich do sekcie F štatistickej klasifikácie produktov podľa činností (klasifikácia CAP) chcem sa spýtať ohľadom fakturácie:
1) - ZOD máme uzavretú od októbra 2015 - fakturovali sme na základe mesačných súpisov a teraz máme vystaviť FA podľa súpisu za január má to byť po ,,starom" s DPH alebo má tam byť prenos daňovej povinnosti?

2) - Vystavili sme záloh. FA v r. 2015 - za celé dielo ale dielo sa dokončí až v marci. Ako sa má správne vystaviť FA? S DPH?

Za Vaše odpovede Ďakujem
Ivusik_Pampusik
10.02.16,10:25
Mne po telefóne povedali na finančnej správe, keď mám FA k prijatej platbe v r. 2015, tak bude po starom s DPH a keď FA už pri dodaní tovaru v r. 2016, tak tam zase už bez DPH, dátum vzniku daňovej povinnosti brali do úvahy. Skús pozrieť aj toto https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Profesionalna_zona/Dane/Metodicke_pokyny/Nepriame_dane/2015/2015.12.08_MP_stavebn_prac.pdf
AnikaO
10.02.16,10:29
Ďakujem, to som pozerala ale nič podobné som tam nenašla...len to s FA k prijatej platbe