stefaneli1
10.02.16,11:04
pracujem v oblasti zdravotnictva 8rokov.na kolkomesacne odstupne mam narok pri vypovedi od zamestnavatela ked sa v priebehu toho casu menila organizacia 2krat.ma zmena organizacie vplyv na odstupne?
misoft
10.02.16,10:20
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-311 §76.
Ak sa menila organizácia (ale ty si bol stále v pracovnom pomere) organizačne - zmena obchodného mena, typu organizácie - nemá to vplyv. Bol si zamestnaný 8 rokov a basta.
clen
10.02.16,10:27
tak. pokial si nepodpisoval novu zmluvu a neprerusovane pracoval pre jedneho zamestnavatela je jedno ci sa menil jeho nazov alebo pravna forma
veronikasad
10.02.16,10:27
vysvetli pojem "menila organizácia" ... Ide o prevod práv, alebo ste v jednej organizácii končili prac.pomer a podpisovali prac.zmluvy s druhou ?
stefaneli1
10.02.16,14:21
asi takto konkretne.nastupil som do nemocnice v leviciach ako vodic sanity.v tom case sme patrili no uz ani neviem potom to bola meciarova city farma teraz patrime pod vuc nitra.riaditelia sa menily ako na pase.podpisal som len 1 zmluvu na zaciatku.
misoft
10.02.16,14:23
Tak platí celý čas tvojho robotovania - 8 rokov. Menila sa len právna forma - tvor pracovný pomer trval nepretržite. Takže KUK do Zákonníka práce - tam to máš napísané....