VitoCorleone
10.02.16,13:20
Ahojte, chcem sa opytat ci ma moze mestska policia pokutovat, kedze som v noci nenasiel pred bytovkou volne parkovacie miesto, tak som auto odstavil na ihrisko - asfaltova plocha. Kedze pred vchodom je zakaz parkovania a nechcel som nikoho blokovat, tak som odparkoval auto na ihrisko. Cez noc sa tam nehraje nikto doobeda su deti v skole, pokutu som odmietol zaplatit, nepomohol ani argument, ze som nechcel spachat priestupok, kde je zakaz parkovania. Kedze auto stalo na ihrisku tak mi chceli dat pokutu za poskodzovanie zelene, lenze mna nepristihli pri tom ako tam idem s autom a auto stalo, na asfaltovom ihrisku, ktore nie je nijak ohradene, ale je to len asfaltova plocha kde su basketbalove kose a parkovanie pred bytovkou nie je nijak oznacene znackou parkovisko a nie je tam ani ziadny zakaz, takze otazka, je nejak pravne definovane co je a co nie je ihrisko? Alebo ci mestka policia ma mohla opravenen pokutovat, ze tam parkujem. Uvadzam, ze pokutu som neuhradil, ak som podla nich spachal dopravny priestupok motorovym vozidlom, tak by ma mali postihovat podla zakona o CP, alebo sa mylim? dalsi argument mali, ze to nie je vyhradene miesto pre parkovanie, ale ani pred bytovkou nie je ziadna znacka ktora vymedzuje to miesto kde auta bezne parkuju. Prosim poradte, pojde do na DI ako priestupkove konanie. Dakujem za rady.
BlackRoses
10.02.16,12:30
Nebývame náhodou v rovnakom meste? :)
dmc
10.02.16,12:32
§4 zakladné povinnosti vodiča
ods.3
(3) Vodič smie motorové vozidlo použiť len na cestách; to neplatí, ak sa motorové vozidlo v súlade s osobitnými predpismi10) použije a) v súvislosti s organizovaným športovým, spoločenským alebo iným verejným podujatím, b) na pôdohospodárske, lesné, údržbárske, stavebné alebo priemyselné práce, c) v súvislosti s výkonom poľovníckeho práva a rybárskeho práva alebo ich kontrolou, d) na záchranné práce, e) na práce vo verejnom záujme, f) na plnenie úloh spojených s ochranou životného prostredia, železničnej dopravy, verejného poriadku, bezpečnosťou štátu a obranou štátu, g) na prepravu do obytného alebo rekreačného zariadenia, h) v súvislosti s kontrolnou, inšpekčnou alebo prieskumnou činnosťou alebo i) v priestore, ktorý nie je verejne prístupný, so súhlasom jeho vlastníka alebo inej oprávnenej osoby
VitoCorleone
10.02.16,12:36
nie :), ale podla fotky vidim, ze asi nie som sam. Len ma prekvapuju iniciativní susedia co na mna zavolali MsP.
marleau
10.02.16,12:51
Je ti ďaleko prejsť od bytového družstva na Petzvalovu alebo Dadanovu ulicu(Žilina)? Ja vás ľudia nechápem.
Zaplať a nauč sa parkovať. V tvojom aute tiež v noci nikto neprespáva, veď auto stojí a vtedy ho nepoužívaš.
VitoCorleone
10.02.16,12:57
nie som zo ziliny, a nebudem auto parkovat niekde inde ked tam nebyvam. a chcel som si nechat poradit a nie pocuvat mudre reci, pointa celeho je, ze som tam nikomu neprekazal a nikoho neobmedzoval
vicktor
10.02.16,13:13
Mne sa zda ze si nejaky naivny - parkujes na ihrisku, vies ze sa to nesmie a chces poradit ako sa vyhnut pokute. Obavam sa ze nijako. Resp. dufam ze nijako.
Ak by to policajti nechali tak (ano, v noci sa tam deti nehraju), tak tam budes parkovat kazdu noc a po 2 tyzdnoch bude to ihrisko cele obsadane.
buchač
10.02.16,13:35
Všade je málo parkovacích miest...v každom väčšom meste.

Ide o to, že niekde sa niečo akceptuje.
Napríklad na našej ulici sa parkuje pozdlžne parkoviska, kde je to zákazovou značkou zakázané. Autá na parkovisku majú nie raz problém ísť preč, takže hajde po chodníku.
ALE toto parkovanie sa proste akceptuje len do tej cca 9,00 hodiny. Ak ide okolo hliadka mestských a majú nesplnený plán, tak smola.

Pointa celej anabázy nie je o (ako vravíš) múdrych rečiach. Pointa je vo vyrúbení tej pokuty, ktorej sa proste nevyhneš. A keďže ideš na priestupkové, tak pokuta bude už vyššia.
Na to moje tvrdenie kľudne vezmem aj jed...;)
marleau
10.02.16,13:50
Neobmedzoval, lebo obmedzený si sám. Keď budú všetci takto robiť, tak kde skončíme?
alaya1
10.02.16,13:51
:)
duves
10.02.16,14:43
Máme starostov a primatorov, tak nech sa starajú ako to vyriešiť. Určite nie je riešením parkovanie na travniku, alebo ihrisku.
buchač
10.02.16,14:51
Ja mať právomoc, vyriešené raz - dva.
Volá sa to rezidentská parkovacia karta. ;)
duves
10.02.16,15:39
jo
VitoCorleone
10.02.16,17:21
pozri sa, nespravil som to preto, ze chcrm mat vip parkovanie, ale nemal som kde inde zaparkovat, tak co som mal auto poslat dole potokom? Jednoducho som to spravil raz a nie so si vedomy toho, aby som niekoho ombedzil, poskodil alebo ohrozil, preto nevidim ziadny dovod aby ma mestsky pajacovia pokutovali.
VitoCorleone
10.02.16,17:23
buchač a kde si prisiel na to, ze na priestupkovom konani bude pokuta vyssia? Tam ked to vies vysvetlit tak ti pokutu vedia aj uplne zrusit, lenze prave toto co tu ty pises je osvedceny nastroj na strasenie ludi aby zaplatili na mieste a policajt nemal ziadne papierovacky.
faro1
10.02.16,17:40
Ak si myslíš, že tvoje vysvetlenie, že si zaparkoval na detskom ihrisku, že nebolo miesto, tak si na veľkom omyle.........:DDDDDDDD
buchač
10.02.16,17:40
Ako consiglieri sa opýtam Dona Vita. ;)

Počul si už o niekom, aby odišiel z konania bez pokuty ?

Ako consiglieri Ti odporúčam preštudovať si.
http://www.minv.sk/?blokove-konanie

Ako consiglieri viem aj niečo o pokutách v správnom konaní.
https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_pokuty1/obcan
VitoCorleone
10.02.16,17:46
faro1 tak mi definuj co je podla zakona detske ihrisko, ako je definovane. Ak by to bola plocha ohradena tak nepoviem, ale je to len vyasfaltovany obdlznik s basket. kosmi. A tie kose mozem namontovat aj na dialnicu a tiez budes tvrdit, ze to je ihrisko?
faro1
10.02.16,17:52
Však sám píšeš, že si zaparkoval na ihrisku a všetci obyvatelia vedia, že je to ihrisko a to akceptujú, lebo tam neparkujú, len ty nie.
VitoCorleone
10.02.16,17:52
buchač toto co si poslal su vseobecne omacky hlavne v tom prvom odkaze, kde nepise dokopy nic o spravnom konani a v tom druhom clanku pise, ze spravny organ MOZE ulozit pokutu, nie ze MUSI.
VitoCorleone
10.02.16,17:56
ano ale z hladiska pokuty nech mi policajt vysvetli ako chape ihrisko zo svojho pohladu, resp. ze je to plocha kde je zakaz parkovania. Nie je tam ziadna zakazova znacka, to poprve a po druhe ak chce tvrdit, ze je to ihrisko tak na zaklade akych faktov. Ani o valci nebudes tvrdit, ze je to kruh, len preto, ze na neho pozeras zhora, ale musis proste ukazat hodnoverne, ze je to tak ako tvrdis a na to aby ma pokutovali tiez by mali hodnoverne ukazat niecim ze je to ihrisko. napr. ze je to v katastralnej mape zapisane ako ihrisko, kedze to je stavba, alebo splna nalezite parametre pre ihrisko. Vies mi najst nejaky pravny, odborny vyklad co je ihrisko? Lebo pre mna je to len asfaltova plocha nijako neoznacena
faro1
10.02.16,18:05
Napíš konkrétne miesto, myslím ulicu a mesto.
buchač
10.02.16,18:10
VitoCorleone (Dnes 19:52) buchač toto co si poslal su vseobecne omacky hlavne v tom prvom odkaze, kde nepise dokopy nic o spravnom konani a v tom druhom clanku pise, ze spravny organ MOZE ulozit pokutu, nie ze MUSI.
=====================
Sorry...ALE ...:D :D :D :D :D
Svatá ty prostoto...a TY kde žiješ ?
Si fakt myslíš, že vyjdeš z toho bez ujmy.

Nuž počkám si na odpoveď...ALE pevne verím, že dáš pravdivý výsledok, že ako si dopadol. ;)
VitoCorleone
10.02.16,18:12
tak si precitaj paragraf zo zakona o priestupkoch a to §58 a pozri si bod C: Objasňovaním priestupkov podľa tohto zákona sa rozumie obstaranie podkladov potrebných na rozhodnutie správneho orgánu najmä o tom, či
a) sa stal skutok, ktorý je priestupkom podľa tohto alebo iného zákona,
b) tento skutok spáchala osoba podozrivá zo spáchania priestupku,
c) sa uloží sankcia za priestupok alebo sa od jej uloženia upustí, ak k náprave páchateľa priestupku postačí samotné prejednanie priestupku,
d) uloží ochranné opatrenie,
e) uloží páchateľovi priestupku povinnosť uhradiť spôsobenú škodu.
misoft
10.02.16,18:12
Ajajaj...VitoCorleone - ohánaš sa tým, aby sa ti definovalo, čo je detské ihrisko. Avšak na tvoje parkovanie existuje kopa zákonov, ktoré to zakazujú.
A pokiaľ táto plocha nebola určená ako parkovisko, nemáš tam čo hľadať. Nie je to pozemná komunikácia, ale istotne v územnom pláne mesta vedená plocha ako iná asfaltová plocha, alebo rekreačná plocha - ale nie parkovisko! A vozidlá majú zakázané jazdiť po chodníkoch.
jslancik
10.02.16,18:12
Bratm, a nie je to nahodou tak, ze statie je povolene na vyznacenych parkovacich miestach? Predpokladam, ze na tom ihrisku ziadne neboli. A predpokladam, ze nebudes argumentovat, ze si parkoval na ceste a nebol tam zakaz zastavenia a statia.
Argumentacia, ze si nemal kde zaparkovat, je scestna. Parkovat urcite bolo kde, len nie 20 m od vchodu, ale musel by si prejst mozno 40 ci 100 (ja viem, chodit peso je smrrrrt). Mestska policia neriesi nedostatok miest, ona riesi tvoj priestupok. A ver tomu, ze pokutu dostanes. Expert, co si mysli, ze moze parkovat na ihrisku... Mal si zaplatit tych 10 e, a nie byt mudry.
Nik sa s tebou nebude vybavovat o pravnej definicii ihriska... Povedia ti, kde mozes v meste parkovat. Na ceste (mimo zakazov) a na vyznacenych parkovacich miestach. Tot vsio. A na vlastnom pozemku. A vo vlastnej garazi.
VitoCorleone
10.02.16,18:19
Ano suhlas, lenze vyznacene parkovacie miesto nieje nikde pred bytovkou a auta tam parkuju. takze by mali pokutovat kompletne kazdeho kto stoji pred bytovkou.
VitoCorleone
10.02.16,18:21
Faro1 ak mi povies ako sem dat fotku tak ti poslem foto tej plochy
ivka70
10.02.16,18:23
A pred bytovkou nie je miestna komunikacia? Ci ako sa tam tie auta dostanu?
VitoCorleone
10.02.16,18:26
je, ale nie je upravene znackou, ze je to priestor pre parkovanie resp. parkovisko.
faro1
10.02.16,18:27
Fotka je na nič, chcel som pozrieť na katastri, aby si mal jasno, ale ak chceš, uvediem link, v ktorom si môžeš pozrieť akúkoľvek parcelu : http://mapka.gku.sk/mapovyportal/
ivka70
10.02.16,18:33
To ale nemusi byt. Staci, ze tam statie ci zastavebie nie je zakazane a parkuju v zmysle zakona.
Mal by si si dostudovat zakon o prevadzke na cestnych komunikaciach, ak chces niecim vobec argumentovat.
VitoCorleone
10.02.16,18:34
pozeral som na kataster tak na tom mieste nie je uvedene a ani zakreslene ziadne ihrisko, ale ako travnata plocha.
jslancik
10.02.16,18:36
Vy nemate pred bytovkou nakreslene ciary, vyznacujuce parkovacie miesta? Fakt divne mesto...
VitoCorleone
10.02.16,18:41
ivka70 poprosim paragraf a cislo zakona, to co tvrdis.
VitoCorleone
10.02.16,18:46
ivka70 a presne ako tvrdis, to iste statie a zastavenie nie je zakazane ani na mieste kde som stal ja, teda na asfaltovej ploche ihrisku ziadnou dopravnou znackou.
ivka70
10.02.16,18:49
Sam si potvrdil, ze to ihrisko je travnata plocha, tam patria aj cesticky a lavicky a x dalsich veci, najdi si definiciu.
To ihrisko, aj ked ma asfaltovy povrch, tam patri tiez.
A nemozes ani povedat, ze si to nevedel a dostat si sa nan autom mohol len cez travnatu plochu. Ze ta pri tom nechytili, je jedno, ked ina moznost nie je a ten zeriav nedikazes :)
Pozri si par 23, 25 citovaneho zakona.
avalik
10.02.16,18:50
rezidentska parkovacia karta ti nezaruci parkovacie miesto ak raz tych parkovacich miest je menej ako rezidencnych aut
VitoCorleone
10.02.16,18:55
to ihrisko nie je ziadna travnata plocha, lebo na tom mieste kde je vyasfaltovane, tak v katastralnej mape nie je nic zakreslene, ze je tam nieco postavene, vyasfaltovane a to ako som sa tam dostal je nepodstatne, podstatne je kde stalo auto v case prejednavania priestupku. pracovnici mestkych sluzieb sa taktiez dopustaju priestupku ked jazdia s traktorom po travnatej ploche ak zbieraju listie, pokosenu travu, alebo su nejak oslobodení od toho? ja som predsvedceny, ze nie. na travnatej ploche som nestal, poskodit som ju neposkodil.
avalik
10.02.16,18:55
na to ihrisko si sa mohol dostat bez prejazdu cez travnik - bez poskodzovania zelene?
profesional
10.02.16,18:59
Parkovať smieš na spevnenej komunikácii alebo na jej kraji, alebo na inej spevnenej plochy náležiacej ku komunikácii a to tak, že musíš pre chodcov nechať aspoň 1,5 metra.
Detské ihrisko nie je ani spevnená komunikácia, ani jej okraj, ani spevnená plocha k nej náležiaca. Derské ihrisko nie je urćené na prevádzku motorových vozidiel.
A teda si zjavne porušil zákon.
Neexistuje reálna možnosť vyhnúť sa postihu, ak správny orgán neurobí nejakú procesnú chybu, ktorú by v ďalšom konaní nebolo možné zhojiť.
Neznalosť zákona neospravedlňuje. Zákon nehovorí nič o výnimke že by si mohol parkovať na detskom ihrisku, ak v okolí nie sú iné parkovacie miesta.
To že si nemal kde inde parkovať vezme správny orgán do úvahy ako subjektívnu okolnosť pri výške ukladanej sankcie. Ale nie pri rozhodovaní o vine. Ak si sa zároveň na to ihrisko musel dostať prejdením cez zeleň, lebo objektívne to inak možné nebolo, prihliadne správny orgán na toto ako na mimoriadne priťažujúcu okolnosť. Ale opäť len pri určovaní výšky sankcie a nie pri rozhodovaní o vine.
Osobitne by som ako policajt tvoje konanie vyhodnotil ako konanie založené na zavrhnutiahodnej pohnútke. A uložil by som ti sankciu v hornej polovici možného sankčného rozsahu.
Asi nie som ďaleko od pravdy, keď si myslím, že sa tak stane.
dmc
10.02.16,19:07
porusil si §4 ods.3 zakona cestnej premavke
jslancik
10.02.16,19:17
Pekne.
VitoCorleone
10.02.16,19:22
pri tomto paragrafe plati zasada, co nie je zakazane je dovolene a tento paragraf vyslovene nezakazuje, len upravuje podmienky pouzitia motoroveho vozidla
faro1
10.02.16,19:25
VitoCorleone
Prosim poradte, pojde do na DI ako priestupkove konanie. Dakujem za rady.
---------------------------------------------------------
V zmysle uvedených odpovedí, moja rada: Určite pôjde na DI ako priestupkové konanie.
bodliak
10.02.16,19:44
Tak som si prečítal a ja to vidím nasledovne:

Prídeš na prejednanie priestupku, sklopíš uši, očami smutného jazvedčíka priznáš, že si tam auto odstavil, ale vzhľadom na to, že nie si miestny,
a že to tam nepoznáš a v tej tme si rozpoznal len asfalt,
ktorý si mylne považoval za plochu vhodnú na odstavenie auta, ... keďže mestskí sa bežne odbavujú za koleso na tráve ....

Skrátka ťa to mrzí, a snáď by to mohli vyriešiť nejak symbolicky...

(No a samozrejme, už TAM nikdy viac auto nenecháš.)
profesional
10.02.16,19:48
Len samotné trovy správneho konania, ktoré ti dajú zaplatiť, budú k blokovej pokute, ktorú keby si zaplatil na mieste, v nezanedbateľnej výške.
Nikde nie je uvedené explicitne, že v správnom konaní musíš dostať vyššiu pokutu. Ak ťa ale uznajú vinným, budú ako priťažujúcj okolnosť majúcu vplyv na výšku uloženej sankcie, hodnotiť aj tvoj vzťah k vine a zavineniu a k priestupku ako takému a jeho priebehu. Budú hodnotiť povinne ako priťažujúce okolnosti aj veci, na ktoré policajti v blokovom konaní neprihliadajú. Tým pádom sa oblasť sankčného intervalu bude hýbať smerom hore. Keďže aj horná hranica sankčného intervalu je v správnom konaní vyššia ako v blokovom, je vysoko pravdepodobné, že ti bude uložená vyššia sankcia. Síce to tak explicitne uvedené nie je, ale exaktným aplikovaním princípov zákona, k tomj jasne dospeješ.
buchač
10.02.16,19:49
...a jazvečík si na uši ešte aj popol nasype...;)
avalik
10.02.16,19:55
presne tak ... ja som bola predvolana tiez na prejednanie priestupku, parkovala som udajne na cyklistickej ceste vyznacenej na sirokooom chodniku - pritom chodnik po takmer celej dlzke obsadeny autami ... uja som si vypocula, robila som zo seba blbu blondinu a este som si vypytala radu, kde mam nabuduce parkovat aby sa mi to nestalo - odisla som s poucenim a slubom, ze na tom chodniku uz nebudem parkovat - a ten slub dodrziavam ;)
arizona
10.02.16,19:57
Ked bude pred hypermarkerom obsadene parkovisko,tiez by si zaparkoval na mieste vyhradenom pre invalidov? A vyhovaral sa na to,ze inde nebolo miesto? Princip je rovnaky...nikoho nezaujima,ci si mal kde zaparkovat,alebo nie! Porusil si zakon,vymakli ta,musis platit pokutu...
VitoCorleone
10.02.16,20:13
to je co za analogia? Miesto pri invalidov je oznacene vodorovnym aj zvyslim znacenim tak to je trosku rozdiel. Nemyslis?
VitoCorleone
10.02.16,20:20
profesional: nepis blbosti, ze automaticky budem platit trovy spravneho konania, pri priestupkovom spravnom konani platis trovy konania iba vtedy ak ta uznaju vinnym z priestupku.
misoft
10.02.16,20:32
...a oni ťa uznajú... to si píš!
Pretože ak je to ako trávnatá plocha - tak si parkoval tam, kde je to zakázané a na trávnatej ploche to je zakázané.
jslancik
11.02.16,04:31
Ty si ale kompletne mimo... Dufam, ze si ta policajti pekne podaju a vytlcu ti z hlavy tie nezmysly. Dobra rada - cim menej tam budes hovorit, tym lepsie pre teba.
Mas jasne dame, kde mozes parkovat. Jasne ti to napisal kolega profesional.
A argumentovat zberom listia, fakt de-bil... Ani peso nemozes prejst po trave.
jslancik
11.02.16,04:43
Len toto nie je pripad tohto typka. Ten si mysli, ze ma pravdu a bude skor "hrat" blbca, ako jazvecika. Paradox ale je, ze blbci niekedy dosiahnu viac, ako slusni ludia ci jazvecici. Dufam, ze u policajtov to neplati. Predpokladam, ze poculi uz kadejake argumenty a neocenia to ako nieco, co este nepoculi.
jslancik
11.02.16,04:47
Skoda reci. Ved mu to zeleni vysvetlia :)
jslancik
11.02.16,04:59
Na margo toho, ze co nie je zakazane, je povolene. Vies, ako zacina ten paragraf o zastaveni a stati? Vodic smie zastavit a stat LEN tam, a za definovanych okolnosti tam a tam. CHAPES? Nie je tam nic o ihrisku ci travnatej ploche. Na to sa vztahuje iny paragraf, ktory to dokonca vyslovne zakazuje, tu travu.
dmc
11.02.16,05:28
Kludne mi vysvetluj priestupkovy zakon - kludne mozes aj trestny zakony. Rad sa necham poucit.

Vodič moze pouzit vozidlo LEN na CESTACH. !!!!! Prave tam - kde si zacnes zakon vysvetlovat podla svojich dojmov zacina anarchia - a tvoj prispevok je presne o tom. Tvarit sa ako nechapavy "imbecil" co zozral mudrost sveta.
profesional
11.02.16,09:36
VitoCorleone: Ja vychádzam z toho, čo som ti už napísal vyššie. A to že v súlade so zákonom, budeš uznaný za vinného. Lebo si zákon porušil. Nerád urážam druhých, ale v tvojom prípade je na mieste vỷrok vsadený Jaroslavom Dietlom do úst postavy MUDr. Josefa Štrosmayera...
duves
11.02.16,10:31
zbytočne sa rozčuluješ, ak ma nejaky magor svojim parkovanim na*iera, fotim a zverejňujem to na www.odkazprestarostu.sk. U nas parkuju na travniku, ale videl som dokonca magora, čo parkoval na kruhovej križovatke. Ten neviem ako sa dostal k vodičaku.
misoft
11.02.16,15:47
.... si teda zabil.... :D.... poznám to, poznám....
sosak
12.02.16,07:16
Mal si auto ráno preparkovať na uvoľnené miesto, však po 7.hodine určite niekto s autom odišiel do práce. Teraz ti ostáva len čeliť následkom, keď si odmietol zaplatiť pokutu MsP, ktorá odstúpila tvoj priestupok na DI.
duves
12.02.16,10:06
VitoCorleone
15.04.16,08:50
Takze to urcite si mozes strcit vies kam, lebo na DI to vobec neislo a riesilo sa to priamo na okresnom urade ako priestupok proti verejnemu poriadku. A dostal som 0-eur pokutu kedze tie dokazy neboli jednoznacne.
VitoCorleone
15.04.16,08:54
Mas smolu, lebo nakoniec som skoncil bez pokuty na spravnom konani. a ak si myslis, ze som blbec tak ty asi vacsi, lebo ja sa len dozadujem toho aby platilo pravo pre kazdeho a nie, ze policajti si budu rozdavat pokuty hore dole ako sa im chce, lebo stojim na ihrisku ktore ani oficialne ihrisko nie je podla ziadnych zaznamov, realne je vyuzivane ako ihrisko no pravne nim nie je.
VitoCorleone
15.04.16,08:56
Buchač, takze tvoje tvrdenie, ze pokuta bude vyssia vezmes aj jed tak len ti odkazujem, ze ten jed vezmi a poriadne silny, lebo na spravnom konani som dokazal, ze dokazy su nejasne a nejednoznacne a skoncil som UPLNE, citas to UPLNE bez pokuty.
Teraz mi na to nieco povedz, ty mudrc
buchač
15.04.16,11:41
Hm...

Prečo reaguješ IBA na mňa, keď viacerí potvrdili podobný výsledok ?
Zaujímavé,že si nepripojilaspoň nejaké informačné - situačné foto, že kde sa to stalo.

Ale šak fajn...uľavil si si...

Tak si uľavím aj ja ....Ti len odkazujem :
SA NEPOSER z toho výsledku na priestupkovom konaní.
VitoCorleone
15.04.16,12:09
ty si tu bavil najvacsieho kapa ze ako consigliery, ako keby som bol nejaky kreten, takze preto som na teba reagoval, lebo ty vies nieco o priestupkoch, tak ja ti odpovedam, ze aj ja viem o tom nieco a precitaj si svoje prispevky aky si si bol nenormalne isty, ze dostanem pokutu a este omnoho vyssiu. Ty budes asi tiez nejaky fico fanusik co radsej ohne chrbat a necha sa kopat do zadku. Hawk.
afrikánka
29.05.16,07:10
vito, sú iba dve možnosti - pokutu si dostal a to poriadnu...a nechceš priznať! Druhá možnosť - pokutu si nedostal...chrbát si neohol, rovno si padol na kolená! V tom prípade si musel aj plakať...