Zoltán Kovács
08.06.06,10:09
Ahojte poraďáci!
Prosil by som o radu. 12.06.2006 zamestnankyňa nastupuje na materskú dovolenku. Oznámenia na SP a ZP som už vykonal. Potreboval by som to aj v programe niekde zaznamenať, že od tohto dátumu je na MD. Vie niekto ako sa to dá?
Ďakujem!
lenkak
08.06.06,08:32
Zatiaľ nie, ale riešim to nasledovne:
Pri výpočte mzdy som išla na úplne údaje mzdy, našla som peňažná pomoc v materstve - tam som dala počet dní, a dala výpočet mzdy. Takto mám vystavenú mzdu, ale nulovú.
Zoltán Kovács
08.06.06,09:51
Zatiaľ nie, ale riešim to nasledovne:
Pri výpočte mzdy som išla na úplne údaje mzdy, našla som peňažná pomoc v materstve - tam som dala počet dní, a dala výpočet mzdy. Takto mám vystavenú mzdu, ale nulovú.

Ďakujem, dobré riešenie. Kým som robil mzdy pod DOS, tak som v osobnej karte k mene som pridaval "na MD", ale vo WIN som si myslel, že najdem elegantnejšie riešenie.:p
lenkak
08.06.06,10:38
Nuž, stáva sa, DOS a WIN verzie sú dve veľmi rozdielne záležitosti, napriek tomu, že sú od jednej firmy. Dakedy som robila v Dos, ale zvykla som viac na Win verziu.
Zoltán Kovács
08.06.06,11:29
Nuž, stáva sa, DOS a WIN verzie sú dve veľmi rozdielne záležitosti, napriek tomu, že sú od jednej firmy. Dakedy som robila v Dos, ale zvykla som viac na Win verziu.

Aj ja som robil v DOS. Ale už druhý rok mám WIN. Neviem si túto verziu vynachváliť, aj napriek tomu,že som sa bál ako čert svätenej vody. Ale teraz už ani si neviem predstaviť robiť v DOS. Ten konfort vo WIN je na nezaplatenie.
lenkak
08.06.06,12:50
A ešte ak máš multiverziu. Keď niečo potrebujem vyskúšať otvorím si pokusnú firmu a môžem robiť akékoľvek úpravy, pokusy.
Zoltán Kovács
08.06.06,13:02
A ešte ak máš multiverziu. Keď niečo potrebujem vyskúšať otvorím si pokusnú firmu a môžem robiť akékoľvek úpravy, pokusy.

Áno mám multiverziu, nakoľko účtujem mzdy pre 12 firiem. Ale na tie vyskúšanie tiež mám založenú fiktívnu firmu, v ktorej experimentujem. Ale tú fiktívnu vytvorím tak, že už z existujúcej vytvorím kópiu, a iba ju premenujem. Aby som nemusel nahadzovať počiatočné naastavenia.:D
lenkak
08.06.06,13:13
Jednoznačne s Tebou úplne súhlasím.
Zoltán Kovács
09.06.06,08:14
Ja som si dal do SP odsúhlasiť výkazy, ktoré tlačí program, tak ani to nemusím prepisovať. Len jednu výhradu mali, aby prílohy k výkazu boli vytlačené samostatne, každá strana, aby mohli scanovať. Ušetrili pracné prepisovanie.
bezradná
09.06.06,09:00
Aj ja som robil v DOS. Ale už druhý rok mám WIN. Neviem si túto verziu vynachváliť, aj napriek tomu,že som sa bál ako čert svätenej vody. Ale teraz už ani si neviem predstaviť robiť v DOS. Ten konfort vo WIN je na nezaplatenie.
Nie je tam komplikovaný prevod z DOS-u do WIN? A ja nad tým uvažujem, že by som mohla prejsť. Mám síce ten univerzálny pre DOS aj WIN ale už som videla WIN verzie a pozdávajú sa mi. Presvedčte ma, aby som sa nebála.
Zoltán Kovács
09.06.06,10:41
Nie je tam komplikovaný prevod z DOS-u do WIN? A ja nad tým uvažujem, že by som mohla prejsť. Mám síce ten univerzálny pre DOS aj WIN ale už som videla WIN verzie a pozdávajú sa mi. Presvedčte ma, aby som sa nebála.

Neboj sa. Prevod je veľmi dobre uvedený. Keď máš už zadefinovanú firmu, tak v menu je postup nasledovný:
Firma
Údržba údajov
Údržba údajov
Importovať údaje z MS-DOS verzie

Program veľmi pekne konverutje dáta do Win verzie. Len dávaj si pozor pri zadávaní cesty, že odkial má ťahať údaje, aby si nepoplietla firmy. V Dos verzii si pozri aké má konkrétné číslo tá firma, potom cesta bude na podadresár FIR X(X označuje číslo firmy).[Túto kontrolu treba dodržiavať pri multiverzii]
:D
Držím palece, keď budeš mať problémy obráť sa kludne na poradu, a hlavne na lenkak. Je to profíčka.
lenkak
09.06.06,13:53
O prechode z DOS sme sa už bavili ale pri účtovníctve.
Aj mzdy sú také jednuduché ako účtovníctvo. Nie je to nič zložité, presne tak ako píše Smith.
Smith: ďakujem za pochvalu.
Zoltán Kovács
10.06.06,05:16
O prechode z DOS sme sa už bavili ale pri účtovníctve.
Aj mzdy sú také jednuduché ako účtovníctvo. Nie je to nič zložité, presne tak ako píše Smith.
Smith: ďakujem za pochvalu.
mimotemyTá pochvala ti právom patrí. Tvoje príspevky na tému MRP nemajú konkurenciu. Niekedy mám pocit, že lepšie ovládaš program ako tvorcovia.:D
Zoltán Kovács
10.06.06,05:20
To bezradná:

Po konverzii dát z DOS do WIN, pri prvom spustení program reindexuje dáta. Jednotlivé položky mzdového číselníka sa bude snažiť spárovať DOS-->WIN. Aj keď neodsúhlasíš tot spárovanie (vlastne sa nevytvoria páry) program bude fungovať riadne. Aspoň mne áno. Win má podrobne zadefinované mzdové číselníky. Len jednotlivé zdravotné poisťovne bude treba definovať ak si ich nemala v DOS-e.
lenkak
10.06.06,08:36
Budeš musieť aj priradiť jednotlivé fondy na Sociálnu poisťovňu. Ale aj keď sa "netrafíš" urobia sa Ti vo win verzii také akú sa používajú vo Win, a budeš tie používať. Staré ani nebudeš vidieť, to Ti ale napíšem až keď si spravíš pevody a budeš priamo robiť s Win verziou.
dvd
09.08.06,07:40
Zatiaľ nie, ale riešim to nasledovne:
Pri výpočte mzdy som išla na úplne údaje mzdy, našla som peňažná pomoc v materstve - tam som dala počet dní, a dala výpočet mzdy. Takto mám vystavenú mzdu, ale nulovú.

predpokladám, že sa tam zadáva počet kaledárnych dní
bezradná
09.08.06,08:36
O prechode z DOS sme sa už bavili ale pri účtovníctve.
Aj mzdy sú také jednuduché ako účtovníctvo. Nie je to nič zložité, presne tak ako píše Smith.

PRE SMITH A LENKAK:

to som ale nevychovanec:eek:, že som sa ani nepoďakovala za rady. Teraz už v priebehu roka nebudem experimentovať s prechodom z dos na win, ale ak mi to šéf schváli, nový rok by som už chcela prejsť na ten win a potom vás určite budem otravovať. Zatiaľ vďaka:o
willy
09.08.06,08:43
Len si najprv nainštaluj napr. DEMO a pohraj sa s nastaveniami a obsluhou, aby si od nového roku "nepadla do vody". Takmer na 100% si dovolím tvrdiť, že keď oskúšaš verzie pre Win a zistíš ich výhody (napr. hlásenia, výkazy a pod.), tak k DOS verzii sa nebudeš chcieť vrátiť.
willy
09.08.06,08:46
Zatiaľ nie, ale riešim to nasledovne:
Pri výpočte mzdy som išla na úplne údaje mzdy, našla som peňažná pomoc v materstve - tam som dala počet dní, a dala výpočet mzdy. Takto mám vystavenú mzdu, ale nulovú.

Presne tak, ale môžeš použiť aj variant s tým, že dáš počet dní do neplateného voľna. Daniari aj zo SP s tým problém nemajú. Takže sú na výber 2 varianty, aj keď tá od Lenkak uvedie na výplatnej páske dni v položke peňaž. pomoci v materstve.
lenkak
09.08.06,18:22
O prechode z DOS sme sa už bavili ale pri účtovníctve.
Aj mzdy sú také jednuduché ako účtovníctvo. Nie je to nič zložité, presne tak ako píše Smith.

PRE SMITH A LENKAK:

to som ale nevychovanec:eek:, že som sa ani nepoďakovala za rady. Teraz už v priebehu roka nebudem experimentovať s prechodom z dos na win, ale ak mi to šéf schváli, nový rok by som už chcela prejsť na ten win a potom vás určite budem otravovať. Zatiaľ vďaka:o

vyskúšaj si demo, tak ako Ti odporučil willy, a keď niečo, ja som tu online každý deň, a nie som tu sama.:)
Lenka
lenkak
09.08.06,18:24
.............. aj keď tá od Lenkak uvedie na výplatnej páske dni v položke peňaž. pomoci v materstve.

som rada, že schvaľuješ aj túto možnosť, ja to aj takto používam.
willy
09.08.06,19:35
som rada, že schvaľuješ aj túto možnosť, ja to aj takto používam.

Som rád, že je na Porade niekto, kto má MRP fakt premakané a je viac, ako bežný užívateľ - vidieť to na odborných príspevkoch. Dúfam, že svojimi skúsenosťami a radami budeš aj naďalej prispievať do tohto super fóra o MRP.
lenkak
09.08.06,19:43
Vďaka za príspevok, takú pochvalu som nečakala.
A určite sem budem prispievať, nemám dôvod prečo nie.
dvd
04.09.06,08:37
Zatiaľ nie, ale riešim to nasledovne:
Pri výpočte mzdy som išla na úplne údaje mzdy, našla som peňažná pomoc v materstve - tam som dala počet dní, a dala výpočet mzdy. Takto mám vystavenú mzdu, ale nulovú.

skúšam to tak, no nejako sa nedarí -- ako sa zadáva do riadku 99, "penazna pomoc v materstve - dni" číselná hodnota??? vopred ďakujem za odpoveď
lenkak
04.09.06,17:33
pri výpočte mzdy pôjdeš na úplne údaje mzdy, 2x klikneš na položku 99-peň.pomoc, zobrazí sa Ti tabuľka, tam klikneš na ikonu Pridať, zadáš dátum, napr. 01.08.-31.08.ako pri PN, ok. zatvoríš tab. a dáš už len výpočet mzdy.
dvd
05.09.06,06:28
skúšam to ako píšeš, no neotvára sa mi po dvojkliku na r. 99 žiadna tabuľka, nedeje sa nič, možno musím predtým niečo zmeniť niekde v nastaveniach, poraď ešte, díík
dvd
05.09.06,07:56
už sme to vytelefonovali v Brezne -- mame sice aktualizovanu verziu, ale byvaly maly zavod, ktora to nevie - musime kupit novu, .... no jo