Modra hviezda
11.02.16,14:34
Dobry den, chcela by som poprosit o radu co sa tyka platenia zdravotneho poistenia. Momentalne som sa dostala do situacie kedy som bola vyradena z evidencie na Urade prace, ale este stale som nezamestnana a zaroven na dlhodobej PN.

Ked som sa bola informovat do Dovery kam mam zaniest potvrdenie od lekara o dlhodobej PN povedali mi, ze do Socialnej poistovne. Tam som uz predtym ale bola a jedine co mi dali bol papier o tom, ze nemam narok na nemocenske davky. Ked som im to vysvetlila povedali mi, ze pokial nepoberam nemocensku, stat za mna poistne platit nebude.

Celemu tomu nerozumiem. Som nezamestnana, z Uradu prace ma vyradili a navyse mam zdravotne problemy, kvoli ktorym som na dlhodobej PN. Nemam peniaze a nemam im ako zaplatit, ale oni mi tvrdia, ze musim. Je to naozaj tak?
Mila123
11.02.16,13:41
áno, je to tak, prečo ťa z ÚP vyradili?
Modra hviezda
11.02.16,13:46
Odmietla som prijat miesto pokladnicky v Terne, kvoli tomu, ze by ma dostala do minusu. Vydavky by som mala vacsie ako prijem.
Modra hviezda
11.02.16,13:47
Vlastne som na dany pohovor ani nechcela ist, ale moja referendka mi ho nanutila.
veronikasad
11.02.16,13:58
Urobila si chybu, že si prácu odmietla. Ak máš zdravotné problémy, mohla si nastúpiť a isť na PN-ku. Zamestnávatel by s tebou zrejme v skúšobnej dobe ukončil pracovný pomer, ale zostalo by ti nemocenské až do ukončenia liečby. A ako poberatel nemocenského by si nemusela platiť preddavky do zdr.poisťovne, aj keď by si nebola evidovaná na UP.