Tommyargo
11.02.16,15:46
Predal som novu nepouzitu pec ( 2012) . Kupujuci si pec nechal a ziadal vratit peniaze. Zial odignoroval som to. Sud cez exekutora vymaha. Uhradil som istinu ( 2015). Klient ziada aj uroky z omeskania. Pec dodnes nevratil. Co môžem urobiť aby som neplatil aspon uroky a dostal pec ( nepouzitu ) ??? Ďakujem
Zdôrazňujem - po troch mesiacoch chcel pec vratit a pýtal peniaze. Odpovedal som ze pec si objednal a nemôže ju vrátit po troch mesiacoch . Žaloval ma - nereagival som .Distal to exekutor - nereagival som . Az v roku 2015 som vratil istinu , vuem ze musim aj trivy konania. Nechcem platit úroky. Potom ho budem asi žalovat. Cele to je z jeho strany podvod !! Žial moja chyba -mal som reagovat . Pýtam sa - čo môžem , mám spraviť ??
Ta
misoft
11.02.16,14:58
Tak počkaj! On kúpil od teba vec, ktorú si ponechal a ešte pýta od teba peniaze? Takže má tovar i kúpnu cenu? A TY si platil? Podaj na neho žalobu pre neoprávnené obohatenie - t.z. má tovar i vec a žiada ešte viac. Prípadne sa to môže považovať ako podvod. A bude musieť vrátiť ten tovar, ale v tom prípade nemá nárok na žiadne úroky, nakoľko kúpnu cenu dostal. Alebo súd určí, že jeho žiadosť je neopodstatnená, tovar si ponechá a tebe bude musieť vrátiť vymožené peniaze. Nakoľko však už sa obohatil, ty už môžeš žiadať úroky.