duficek
08.06.06,11:44
mam zamestnanca, ktory si chce zobrat z banky uver, no uroky su velke ked ide o bezucelovu uver. chcel by som mu ako zamestnavatel (SZCO) poskytnut uver, bud bezurocny, alebo s minimalnym urokom. nakolko s tymto nemam skusenosti, chcem sa opytat :
1 mozem ako SZCO poskytnut zamestnancovi uver?
2 je v zakone osetrene minimalne % urokov, alebo to zavisi od nasej dohody?
3 bude to mat nejaky vplyv na mzdove uctovnictvo-odvody poistovniam, dane?
4 mate na to nejake tlacivo, pripadne vzor zmluvy alebo aspon nejake odklady?

hladal som, ale nasiel som tu k tomu len jednu temu aj to nevyriesenu...
sonka1
08.06.06,11:04
NO, neviem, či dobre poradím, ale bola som na školení na zúčtovanie dane, a tam bolo takéto: Bezúročna pôžička zamestnancovi je jeho zvýhodnenie, teda zamestnávateľ je povinný zdaniť zamestnancovi túto pôžičku podľa bežného úroku v banke. (mesačne dodaňovať podľa zostatku)
účtovník 007
08.06.06,11:14
Ak chceš zamestnancovi pomôcť, poskytni mu pôžičku(prípadne aj bezúročnú) ako fyz. osoba nepodnikateľ. Urobte medzi sebou zmluvu a dohodu o splátkach. Netreba vždy všetko preháňať cez vzťah podnikateľ a zamestnanec. Stačí iba ako človek-človeku.

V časti tlačivá a dokumenty sú vzory zmluvy o pôžičke.
willma
08.06.06,11:17
Jój, aj ja by som rada takého zamestnávateľa. U toho môjho získať čo i len potvrdenie pre banku je obrovský problém. Ale to už som písala v inej téme aj to že mi ho s krvácajúcim srdcom a trasúcou rukou podpísal a aj tak nič z toho tentokrát zo strany banky.
duficek
08.06.06,11:38
uctovnik - dakujem, nemam s tm skusenosti, takze ma taketo moznosti nenapadali

willma - ine to je v malej firmicke u zivnostnika, ine v sro kde majitel zamestnanca mozno ani nevidel...asi :)
willma
08.06.06,11:49
ale videl,mám kancel hneď vedľa a zároveň oproti schodom. Takže pokaždé, keď príde do práce nakukne ku nám.:p a myslím, že odvádzam dosť dobrú robotu... ale princíp je princíp teda z jeho strany. V podstate ako sa hovorí som rada, že som zamestnaná a bolo aj horšie.