Jara
08.06.06,11:49
Prešla som mzdovú agendu, ale nenašla som tu na porade ani v ZP tak sa obraciam na Vás:
Zamestnávateľ doteraz vyplacal osobné hodnotenie v maximálnej výške podľa percenta v platovom dekréte, kde bolo uvedené, že môže vyplatiť napr. 50% k mzde a že je to nenarokovateľná položka mzdy.
Teraz sa rozhodol niektorým ľuďom nevyplatiť pretože ich výsledky sú neadekvátne tejto odmene a obáva sa že sa spustí lavína nadávok a nespokojnosti.
Chcel vedieť § ZP podľa ktorého je to nenarokovateľná zložka mzdy, ale ja som to tam nenašla. Nemá chuť im vysvetľovať prečo, chce aby sa zamysleli.
Je jasné, že to brali ako súčasť vymeriavacieho základu /neznalí zákonov/
keď ho napr. 2 roky mali stále ... Neviete poradiť aký § mu dať?
Ja myslím že stačí ak to majú napísané v dekréte, lebo ho obe strany podpísali, ale on chce vedieť §... :confused:
Tweety
08.06.06,09:51
Prešla som mzdovú agendu, ale nenašla som tu na porade ani v ZP tak sa obraciam na Vás:
Zamestnávateľ doteraz vyplacal osobné hodnotenie v maximálnej výške podľa percenta v platovom dekréte, kde bolo uvedené, že môže vyplatiť napr. 50% k mzde a že je to nenarokovateľná položka mzdy.
Teraz sa rozhodol niektorým ľuďom nevyplatiť pretože ich výsledky sú neadekvátne tejto odmene a obáva sa že sa spustí lavína nadávok a nespokojnosti.
Chcel vedieť § ZP podľa ktorého je to nenarokovateľná zložka mzdy, ale ja som to tam nenašla. Nemá chuť im vysvetľovať prečo, chce aby sa zamysleli.
Je jasné, že to brali ako súčasť vymeriavacieho základu /neznalí zákonov/
keď ho napr. 2 roky mali stále ... Neviete poradiť aký § mu dať?
Ja myslím že stačí ak to majú napísané v dekréte, lebo ho obe strany podpísali, ale on chce vedieť §... :confused:

Áno, je to postačujúce. § na to nežiadaj ani nehľadaj nikde. Není, není nikde.
Jara
08.06.06,10:13
Ďakujem, ja viem, že neni, lebo som to hľadala... Niekedy tam bol... Pracovné zmluvy sú už staré a je to tam uvedené, ale máme takých zamestnancov, čo im nestačí povedať že stačí keď s tým obaja súhlasili. Sú schopní dať to aj na súd... Toho sa obavám, lebo sú to ľudia čo im to robí aj 10 tis. k výplate a pre korunu sú schopní dať aj koleno vrtať... Vieš na mzdy je veľa ľudi citlivých.
Tweety
08.06.06,10:18
Ďakujem, ja viem, že neni, lebo som to hľadala... Niekedy tam bol... Pracovné zmluvy sú už staré a je to tam uvedené, ale máme takých zamestnancov, čo im nestačí povedať že stačí keď s tým obaja súhlasili. Sú schopní dať to aj na súd... Toho sa obavám, lebo sú to ľudia čo im to robí aj 10 tis. k výplate a pre korunu sú schopní dať aj koleno vrtať... Vieš na mzdy je veľa ľudi citlivých. Možno, že niekedy, keď platil zákon o mzde, to bolo aj tak s §. Ale už niet ani toho zákona, už je to v ZP.
Jara
08.06.06,10:24
Možno, že niekedy, keď platil zákon o mzde, to bolo aj tak s §. Ale už niet ani toho zákona, už je to v ZP.

Prepáč mi, možno som blbá, ale píšeš mi že je to v ZP? Neni zlatko. To ZP teda zákoník práce som práve prelistovala a keby tam bolo aspoň uvedené, že o ďalších mzdových dojednaniach rozhoduje zamestnávateľ na základe osobného prístupu k práci sám a dobrovoľne. Nič podobné som nenašla. Tam nieje spomenuté žiadné ohodnotenie, premiovanie alebo čosi podobné.
Prepáč ak som dotieravá, ale vďaka že mi pomáhaš. :confused: :D :D :D
Tweety
08.06.06,10:28
Prepáč mi, možno som blbá, ale píšeš mi že je to v ZP? Neni zlatko. To ZP teda zákoník práce som práve prelistovala a keby tam bolo aspoň uvedené, že o ďalších mzdových dojednaniach rozhoduje zamestnávateľ na základe osobného prístupu k práci sám a dobrovoľne. Nič podobné som nenašla. Tam nieje spomenuté žiadné ohodnotenie, premiovanie alebo čosi podobné.
Prepáč ak som dotieravá, ale vďaka že mi pomáhaš. :confused: :D :D :D
No jasné, že nie je tam podrobné, čo by sme chceli?:p Mala som na mysli tie strohé § o mzde. To nám musí stačiť.:p
Jara
08.06.06,10:32
Dala som ti pridať bodík, lebo si zlatá že si tak sama a rýchlo pomáhala. Dík, mne to stačí a iste aj nám, ale zamestnancom... Uvidíme pondelok na porade, keď dostanú výp. pásky. Pekný dníček a ďakujem
Tweety
08.06.06,10:35
Dala som ti pridať bodík, lebo si zlatá že si tak sama a rýchlo pomáhala. Dík, mne to stačí a iste aj nám, ale zamestnancom... Uvidíme pondelok na porade, keď dostanú výp. pásky. Pekný dníček a ďakujem
AK podpísali tú PZ, kde to majú takto uvedené, tak s tým súhlasili vtedy, mali by aj teraz:mee: , hoci viem, že je to nepríjemné.:mee: