zuzana s.
08.06.06,11:53
Dobry den,
viem, ze ohladom otazok okolo rocneho zuctovania poistneho sa tu pisalo strasne vela, ale napriek tomu chcela by som sa opytat. Nesplnili sme si povinnost (teda nasi konatelia) prihlasit do ZP nasich zahranicnych konatelov minuly rok a platit preddavky. Viem, ze maju povinnost urobit si rocne zuctovanie poistneho, ale zdravotna poistovna ich vraj nemoze spatne prihlasit. Neporadite mi ako z tejto kase von? Aby sme podali zuctovanie a zaplatili za tych 8 mesiacov? Dakujem velmi pekne.
maca88
08.06.06,12:22
My máme podobný problém, akurát že konatelia boli súčasne zamestnancami na TPP (platili preddavky ako zamestnanci) a ako konatelia nebrali žiadnu odmenu. Bola som sa informovať vo VŠZP, kde mi bolo povedané, že sa majú spätne prihlásiť za obdobie január až august 2005 a následne k 1.9.2005 odhlásiť. Okrem toho som sa informovala ja na call centre, kde mi to bolo potvrdené.
zuzana s.
09.06.06,06:17
Dakujem pekne za odpoved. Ja to mam horsie preto, lebo sice spracovavam slovenske mzdy ale centralu mame v Prahe a na Slovensko sa tak casto nedostanem. Ale aspon budem mat dovod vyrazit na sluzobnu cestu :) alebo mozem prihlasku poslat iba postou?
maca88
09.06.06,07:09
Skúste si zavolat na prislušnú pobočku zdravotnej poisťovne, resp. každá ZP ma zriadene call centrum, tam vám presne povedia či to treba podať osobne, alebo poštou.
Ale konatelia by sa mali prihlásiť, odhlásiť osobne, prípadne vy by ste mali byť splnomocnená (...ak sa nemýlim) ak ich budete prihlasovať vy