jana1977
12.02.16,09:17
Prosim vas potrebovala by som pomoc ohladom domu.Vroku 2004 sme mali dedicke konanie po otcovi ja som s nemohla zučastnť nakolko som mala ryzikové tehotenstvo a tak som dala splnomocnenie môjmu exmanželovi bola som si toho vedoma až doteraz že mam narok na dome v ktorom byvam ale minuly mesiac som sa dozvedela že celý majetok patri matke že jej to môj byvali ex musel v mojom mene darovať.Doteraz som nevidela dedické konanie stale to niečim okomentovala tak som zašla na katastralny urad a tam figuruje iba jej meno.S polu z mojou sestrou ktora je velka mamonarka chce mna a pet deti vyhnať z domu ktory som od zakladov ja prerobila mala som tri roboty aby sme si mohli dovoliť prerabať a ešte deti vychovavať nakolko som bola sama na ne prosim dokaze mi niekto pomoct
MarcoM
12.02.16,08:43
Smola. Môžeš sa dožadovať maximálne bezdôvodného obohatenia. Ale nárok na nehnuteľnosť ti nevznikne. Pochybujem, že jej to daroval, ale skôr si sa vzdala dedičstva.

Len jedno nepochopím 12 rokov si nepozrieť LVčko majetku, ktorý vlastním to je silná káva. To treba pozerať každý mesiac. Zaberie to max 10 min.
Mila123
12.02.16,08:57
až taká smola to nie je....
pretože predpokladám, že máš v tej nehnuteľnosti trvalý pobyt, bývaš tam, prispievaš na inkaso...
predpokladám, že máš doklady od celých rekonštrukcií.....
Oliwa
12.02.16,11:11
Nebolo treba chodiť ani na kataster, ale pozrieť sa na https://www.katasterportal.sk/kapor/, keď to nejde podobrotky...
dmc
12.02.16,11:38
ty si pozeras LV kazdy mesiac ???? ..ako nepoviem 2 x do roka...ale kazdy mesiac snad nie. Ale hold.....ked ta to bavi.
MarcoM
12.02.16,12:01
Hej každý mesiac. Zabijem tým 10 min času, ale pomáha to predchádzať problémom. Napr. ak zrazu zistíš, že podiel na nehnuteľnosti, ktorý vlastnil predchádzajúci spoluvlastník je na niekom inom a tvoje predkupné právo nebolo dodržané. Hold, kto sa nestará o svoje práva tak si ich nezaslúži.
duves
12.02.16,12:12
Hovorí sa tomu dôveruj, ale PREVERUJ!
arizona
12.02.16,12:43
Je nepochopitelne,kam az siaha ludska dovercivost a naivita!

Das splnomocnnie niekomu,aby ta zastupoval ohladom tvojho "mozneho" majetku a ani nevies,na co vsetko si ho splnomocnila,ani si sa hned neinformovala co vlastne za teba vybavil a podpisal?
Nechapem,ako ho niekto mohol donutit podpisat,aby sa v tvojom mene vzdal naroku na dedicstvo a ani to o tom za cele,dlhe roky neinformoval? Mne to cele nejako nesedi...

Skor si myslim,ze si o tom vedela a az teraz,ked nastali nezhody v rodine,tak si si uvedomila,ze si spravila hlupost a ze si vlastne dobrovolne investovala svoje peniaze do cudzej nehnutelnosti.

Bez sikovneho pravnika si nepomozes. Mozno ti on dokaze vydobit aspon vyplatenie urcitej ciastky,ktoru si do domu investovala,keby uz doslo k tomu,ze ta matka vystahuje...
Mária27
12.02.16,12:47
Ako dedičia ste uzavreli dedičskú dohodu, ktorá je uvedená v osvedčení o dedičstve. To osvedčenie musíš získať, mala by v ňom byť uvedená aj hodnota domu v tom roku.
Daj si ohodnotiť dom teraz a zisti, o čo sa doteraz zhodnotil tvojimi investíciami (dúfam, že si ho prerábala až po r. 2004). Zhodnotenie domu by ti mala matka vyplatiť minimálne vtedy, keď by si mala dom opustiť. Mohlo by sa ti stať, že by matka tvrdila, že jej máš zaplatiť nájomné (max dva roky dozadu), ty budeš tvrdiť, že išlo o výpožičku (bezplatné užívanie) .... Niekedy sa ani nedá domyslieť, čo si ľudia vymyslia.

Ak by ste dedili po mame, dospelé deti majú nárok aspoň na polovicu svojho zákonného podielu. Horšie bude, ak to matka jednej dcére daruje, dar by sa dal len započítal, ale možno nebude s čím (nebude viac majetku na dedenie).
dmc
12.02.16,17:42
asi to bude tym ze vsetky nehnutelnosti vo vlastnictve som si vysporiadal tak - ze som vyhradny vlastnik. Kto sa nestara o svoje prava si ich nezasluzi ??? Clovece... kde na to chodis.
MarcoM
12.02.16,18:39
Vigilantibus iura scripta sunt.

Zákony jsou psány pro bdělé (klasická římská zásada).

Učí sa to na právnickej fakulte v 1. ročníku.
jana1977
14.02.16,17:37
nevzdala som sa len som musela skakala podla nej a nikdo neuveri ked ju nepozna co to je za cloveka mam 38 rokov ale ak neni podla nej nikdo by to nechcel zazit
jana1977
14.02.16,17:39
mam trvaly pobyt, mam aj doklady čo som prerábala a ja paltím všetko elektriku proste všetko
jana1977
14.02.16,17:48
nevedela som o tom ja som sa vidala a isli sme byvať do mesta lebo nasy sa stale hadali ked som čakala tretiu dceru mala som rizikove tehotenstvo cele tehotenstvo som bola v nemocnici ja s byvalim ex manzelom sme sa dohodli že chcem ciastku po otcovi ok povedal a minuli rok ked som ho stretla som sa pitala ze kde je dedické povedal iba tolko tvoja matka vedela ze mam frajerku ked nepodpisem znicim ti manželstvo aj sa stalo ze som sa rozviedla a ešte jedno poviem moj otec sa zabil lebo ona neni clovek ale ......kto ju nepozna neveril by aka to je osoba ... a ja som sa rozviedla dostali sme peniaze po otcovi všetko som to investovala do domu ja som mala tri roboty aby som všetko zvladla doma som chovala zverinu aby som nemusela kupovat maso, zahradu aby sme nemuseli kupovat zeleninu sama som sa o všetko starala a ked už bolo v komore prišla moja sestra z plnymi taskami odchadzala mne mohli ostat len slzy a čo som mohla povedať nič ja nikoho nemam žiadnu rodinu babku dedka brata uja proste nikoho
arizona
14.02.16,19:17
Skus pohladat to splnomocnenie a precitat si,na co si ho vobec splnomocnila,ci mal aj moznost vzdat sa tvojho dedicstva. Ale ak by sa na to aj splnomocnenie nevztahovalo,tak neviem,ci po tolkych,dlhych rokoch by si nieco dosiahla. Fakt je kazda rada tazka....skus navstivit nejakeho pravnika,mozno bude vediet poradit viac
jana1977
19.02.16,22:31
Chcela by som sa Vám všetkým podakovať pomohli ste mi majetok mi nevrátia ale nesmie ma matka vyhnať z domu a to čo som prerobila mi musí vrátiť všetky financie ...Musela by mi násť nahradné bývanie tak a dakujem všetkým ktorí mi pomohli kamaráti moji....