jusika
12.02.16,11:55
Ako správne postupovat pri výpocte stravneho ak ide o let s prestupmi? Napr let Bratislava - Praha - Pariz - Washington? Ide o sluzobnu cestu do USA. nasla som 2 nazory, niekto rata cas za kazdu krajinu a prikloni sa ku krajine kde je stravena doba najdlhsie. Mne by sa logicky viac hodilo ratat odlet SK az prilet USA rovno ako usa, ved na tych letiskach nevstupujem do kazdej krajiny, vacsinou ide o tranzitnu zonu? Co je spravne? Ďakujem veľmi pekne
avalik
13.02.16,07:47
ZoCN

§ 13

5) Stravné v eurách alebo v cudzej mene za kalendárny deň poskytne zamestnávateľ zamestnancovi v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu, v ktorej zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín. Ak zamestnanec strávi v kalendárnom dni rovnaký počet hodín vo viacerých krajinách, zamestnávateľ poskytne stravné v eurách alebo v cudzej mene, ktoré je pre zamestnanca výhodnejšie. V prípade leteckého spôsobu dopravy sa za rozhodujúci čas pre posúdenie času stráveného v jednotlivých krajinách považuje čas odletu lietadla podľa letového poriadku, ak tento zákon neustanovuje inak (§ 16).
jusika
13.02.16,19:06
Dakujem. Toto mi moc nepomohlo, kedze to som si aj ja precitala v zakone. skor ma zaujimalo, ci sa medzipristatie a prestup v tranzitnej zone povazuje za vstup do danej krajiny, napriek tomu, ze clovek nepresiel pasovou kontrolou...
avalik
13.02.16,19:33
tak citaj este raz a pomaly - a poslednu vetu aj 3x
avalik
14.02.16,09:11
neuzitocne?