martin2121
12.02.16,12:49
Dobry den,
rozmyslam nad zalozenim e-shopu s potravinami a teda aj rozvoz potravin. Povodne som planoval nakupovat potraviny v supermarkete a nasledne rozvazat zakaznikom, pretoze nemam vlastne sklady a ani financie na sklady. Ale toto riesenie mi pride malo vynosne, pretoze clovek by si mohol k tesco sumam pripisat len minimalne sumy, aby to bolo pre ludi este ako tak lakave. Dalej som sa pohraval nakupovat z velkoskladov Nitrazdroju, ale tie ceny su vpodstate tak iste ako v Tescu, a to su teda urcene aj pre podnikatelov s minimalnym zvyhodnenim. Nevedeli by ste mi poradit, z kadial je mozne nakupit potraviny s vyraznejsou zlavou ? Poradit dobreho dodavatela, resp. distributora. Dakujem dobrym ludom za ochotu ;)
profesional
12.02.16,18:57
Dnes aj rozdiel ceny vo veľkoskladoch oproti maloobchodu je veľmi malý. Tam na tom priamo nezarobíš skoro nič. Čosi sa dá získať obratovými bonusmi. Ale aby mal obchod s potravinami cez net zmysel, musíš predávať za milióny Eur ročne. Čo ak chceš robiť 1 autom a bez skladu, nemáš šancu.
martin2121
15.02.16,15:50
Mám v pláne sa postupne vypracovať, je mi jasné, že zo začiatku to bude práca za almužnu, skôr mi ide o to, presvedčiť ľudí o výhodách tejto služby a založiť to na kvalitných potravinách. Nevedel by mi niekto povedať, ako to funguje v Metre ? Nakupuje sa tam bez DPH? Ci len keby som platca dane. Ma tu niekto osobnú skúsenosť ?
bjuty smis
15.02.16,17:18
Zabudni na to a hladaj nieco ine.
karakul
15.02.16,18:12
v Metre (aj inde - okrem zahraničia) nakupuješ s DPH bez ohľadu nato, či si alebo nie si platca... rozdiel je v tom, že ako platca si DPH uplatníš na vstupe... Metra až na výnimky - je drahšie ako obchodné reťazce...
seky
15.02.16,20:53
v dnesnej dobre sa snazi vela retazcov s tymto modelom predaja tak nemyslim si ze by si mal nejaky uspech! skor by si nasiel firmu ktorej budes denne doplnat sklad ovocia, zeleniny a potravin. Uz aj na SK sa snazi vela firiem s tymto druhom sluzby doplania potravin a ovocia do kuchin. V Nemecku si pri takejto sluzbe dokazu firmy priratat aj 3 eura na jeden vyrobok. ...podla mna bez sance na uspech na SK.
martin2121
16.02.16,06:26
Toto zalezi velmi od uhlu pohladu :) Podla mna sa jedna o dobru sluzbu, ktora ludom vie ulahcit zivot. Ja zatial zbieram hlavne info od beznych spotrebitelov, co ludi najviac odradza. A to su chulostive potraviny, ako maso, pecivo, ovocie,zelenina, ktore si chcu zakaznici vybrat sami. A preco z nevyhody nespravit vyhodu ?? Preco neukazat ludom, ze moze byt spolah ohladom kvality. Stale povazujem tento styl rozvozu potravin, za oblast, kde je mala informovanost. U nas robi tesco rozvoz a 90% mesta podla prieskumu o tom ani nevie :) Takze cestu vidim v lepsej informovanosti a v kvalite potravin ! A podla mna kazdy dobry obchodnik, musi vediet svoju sluzbu predat, a prisposobit ju pre potreby nasich ludi, nasich spotrebitelov. A to ze sa velkym retazcom nedari, je snad pre mna dobre nie ?? Ci radsej sa mam sustredit na podnikanie, kde je tristo e-shopov a verit, ze prave ten moj bude ten pravy ?? Rozvoz potravin povazujem, za podnikanie buducnosti a postupom casu sa to uchyti aj na Slovensku, preco nemat uz zazemie a pripravenu "podu" ? :)
bjuty smis
16.02.16,08:44
a v čom chceš tomu tescu konkurovať ?
cenou potravín ? :))) vyjednáš si lepšie ceny od dodávatelov, ako tesco ? :)))

píšeš, že 90 % ludí ani nevie o rozvoze tesca..

ty si trúfaš a máš zdroje na lepší marketing a reklamu ako tesco ? o tebe bude vedieť kolko % zákazníkov ?

trúfaš si konkurovať tescu cenou dovozov, často bezplatným ?

trúfaš si konkurovať šírkou sortimentu - položiek v ponuke ? rýchlosťou doručenia ? kvalitou potravín ?

trúfaš si pokryť takú oblasť, ako tesco ? má niekolko desiatok , ak nie stoviek rozvozových áut.