JAJA11
12.02.16,19:13
Ak občan SK preukázateľne pracuje v zahraničí (AT), ale trvalý pobyt má na Slovensku, kde sa zdržiava občasne počas víkendov, čiže má príjmy výlučne v AT a tam aj strávi viac ako 183 dní .....
Musí podávať daňové priznanie na Slovensku? mne vychádza, že nie, ale pre istotu si to overujem.....
Anik
12.02.16,18:15
JAJA11
ak si prečítaš túto tému myslím, že v tom budeš mať jasno
http://www.porada.sk/t278722-obcan-sr-a-celorocna-praca-v-krajine-eu.html
JAJA11
12.02.16,19:37
tak čítam, ale nemám jasno.... vychádza mi, že je lepšie podať daňové priznanie a použiť metódu vyňatia, takže to skončí len ako informácia pre DÚ, aký bol príjem.... dane sa neplatia..... ak som to teda dobre pochopila.....
Anik
12.02.16,19:59
JAJA11 trvalý pobyt sám o sebe nie je podmienkou podania DP.
V podstate si myslím, že je to na rozhodnutí tej ktorej osoby, čo si vie obhájiť. Tiež som za informačné podanie a vyňatie príjmov, ale niektorí sú na to alergický a tak to neriešim. Mám aj odpoveď z prezidentskej kancelárie v prípade potreby preukážeme, že nie je povinnosť podať.
Niektorí sú dokonca schopný sa vzdať trvalého pobytu, aby nemuseli podať DP. Je tam viacero faktorov od ktorých to závisí aj napr. kde daňovníkovi žije najbližšia rodina atď., ale to všetko máš rozpísaníé v príspevku ivka70 a mojom, na druhú stranu profesionál s nami nesúhlasí, tak si vyber
JAJA11
12.02.16,20:29
minulý rok to bolo ľahké, lebo mal príjmy aj na SK, teraz už robí len v zahraničí, ale trvalý pobyt má na SK, aspoň tak mi tvrdí .... ešte preverím to ubytovanie v Rakúsku, ale on nemá problém ak podám DP aj na SK a potom by to malo byť bez problémov .....:-) Ďakujem za konzultáciu :-)
Anik
12.02.16,20:38
nemáš zač ak nemá problém tak podaj