lolita26
12.02.16,19:47
Dobry vecer,chcela by som sa poradit ohladne toho,ci mam narok na preukaz ZTP-S,oder satstva a osobnu asistenciu,opateru ci dohlad nad starostlivostou.ohladne toho oderu satstva mam ochorenie Hidratenitis supurattiva,a flagmentaciu dolnej koncatiny,kozne ochorenie.ohladne toho preukazu a asistenta budem rada ak mi niekdo poradite ci sa to vztahuje aj na psychiatricke poruchy.mam manio-deppresiu,poruchu osobnosti a podobne uz niekolko rokov.raz som uz o preukaz ziadala aj asistenciu no lekarka na Urpsvar nebrala psychicke ochorenia vobec do uvahy.teraz mam doporucenie od psychiatra aj psychologicky ze preukaz potrebujem s asistentom,nakolko potrebujem pomoc v domacnosti,vybavovanie uradnych veci,vozenie po doktoroch,na nakupy a podobne no neviem ci sa mam vobec do toho pustit.budem rada ak mi poradite pripadne viete niekdo kde najdem tabulku podla ktorej sa tieto lekarky na urade drzia? dakujem velmi pekne
Katy a R
12.02.16,19:28
o nároku sa nedá hovoriť - záleží od toho - aký bude posudok?? (posudkové oddelenie na UPSVaR)
všetko o kompenzáciách a tiež, podľa čoho a ako sa robí posudzovanie na UPSVaR nájdeš v zák 447/2008 tu: http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-447
- a pozri prílohy- hlavne č. 3 - tam máš orientačne, pri každej diagnóze mieru funkčnej poruchy - rozpätie v percentách .
lolita26
13.02.16,07:57
Velmi pekne dakujem :) uz som citala je tam na tu maniodepresiu 60% ale ci mi to una doktorka to je vo hviezdach ;)
Katy a R
13.02.16,09:17
dobre by bolo, keby ti niekto s tým pomohol - lebo nie je to jednoduché - najskôr si naštuduj, - že čo by si potrebovala - ten preukaz ŤZP by nemal byť problém (aspoň si ja myslím) - ale potreba ostatných kompenzácií ? - závisí od "dobrého" zdôvodnenia . držím palce
lolita26
13.02.16,13:31
Psychiater mi napisal mi napisal ze doporucuje vydat preukaz ztp s doprovodom z dovodu vybavovania si uradnych veci,vozenia po doktoroch,socialna malabdacia,psychosomaticka komorbidyta,poruchy spanku atdexhaucia...velmi pekne dakujem za uzitocne rady aj za podporu.poprosim sa spytat ak mam aj na posudku z komisie od lekarky uvedene bipolarna porucha tazky stupen na urade urcuju oni ci je to podla nich tiez tazky stupen a drzia sa posudku alebo sami uvazia? Tu som invalid na 60% a v CR plny invalid.este raz dakujem.pekny den
Katy a R
13.02.16,14:24
treba rozlíšiť, že ide o rôzne záležitosti:
1. invaliditu - posudzuje SP a platí ID (o koľko je znížená schopnosť pracovať)
2. zdravotný postih (ŤZP) - posudzuje UPSVaR - že aká je miera funkčnej poruchy - potom môže priznať kompenzácie