Sionel
12.02.16,21:13
Ako je to s vystavovaním cesťákov, ak konateľ využíva vlastné MV len na cestu zo svojho bydliska do prevádzky každý deň? Konateľ má uzavretú mandátnu zmluvu a tým pádom nemá určené miesto obvyklého výkonu práce. Hlavne sa chcem vyhnúť vystavovaniu cesťákov pre konateľa. Chcel by ušetriť na papierovaní. Zákon o cest. náhradách hovorí v §2, že (1) ...Pracovná cesta podľa tohto zákona je aj cesta, ktorá trvá od nástupu osoby uvedenej v § 1 ods. 2 (teda konateľ) na cestu na plnenie činností pre ňu vyplývajúcich z osobitného postavenia vrátane výkonu činností do skončenia tejto cesty.
1. Môžem namiesto cesťákov viesť jednoduchú knihu jázd s uvedením spotreby kvôli vyčísleniu náhrady za km? Na nete, som našla, že cesťák má mať uvedené miesto nástupu pracovnej cesty, miesto výkonu práce, čas trvania pracovnej cesty, spôsob dopravy aj miesto ukončenia. Všetky tieto údaje by mali byť na cesťáku, tak by som ich nakopírovala do excelu, pridám tam jeden stĺpec na stravné a nazvem to Cestovné príkazy - evidencia pracovných ciest podľa §1 ods. 2 Obch. zákonníka. Veď cesťák nemá žiaden vzor.
2. Podľa starších tém na porade by musel konateľ zdaniť náhradu za stravné- ale podľa zák. o DzP je to oslobodené, ibaže by som niečo prehliadla.. Ako to teda je?
Ďakujem.