Ester plus
13.02.16,17:31
Musí obsahovať skrátená transferová dokumentácia metódu transferového oceňovania a porovnanie ceny?
Libi
16.02.16,10:39
nuž to by aj mňa zaujímalo, pretože podľa Usmernenia MF/011494/2015-724 v článku 3 sa o metóde nepíše, ale v zmysle zákona o dani z príjmov v §18 mi príde, že kvôli prípadnej úprave základu dane závislých osôb by sa to aj šiklo...
Ester plus
16.02.16,10:59
Rozumiem tomu tak, že ak ma vyzvú predložiť transferovú dokumentáciu tak tá nemá obsahovať mtódu a porovnanie ceny. Ale ak prídu na kontrolu dane z príjmov tak asi bude potrebné obhájiť cenu..
Libi
16.02.16,11:05
mne to príde z toho čo čítam tak, ale budem rada za každý názor...
Ester plus
24.02.16,19:02
Odpoveď z FR
Obsah dokumentácie podľa § 18 ods. 1 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov bol určený Usmernením Ministerstva financií Slovenskej republiky č. MF/011491/2015-724, ktoré bolo zverejnené vo Finančnom spravodajcovi č. 5/2015. Obsah skrátenej dokumentácie je určený v článku 3 tohto usmernenia a obsahuje:
a) identifikáciu a právnu formu jednotlivých členov skupiny, popis organizačnej a vlastníckej štruktúry skupiny,
b) zoznam kontrolovaných transakcií, popis jednotlivých kontrolovaných transakcií daňovníka, ktorý zahŕňa identifikáciu zmluvných strán kontrolovanej transakcie, peňažné vyjadrenie hodnoty transakcie a ďalšie informácie o kontrolovanej transakcii (obchodné podmienky a iné skutočnosti ovplyvňujúce kontrolované transakcie),
c) informáciu o peňažnom plnení a nepeňažnom plnení, ktoré bolo za daňovníka poskytnuté poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti podľa osobitného predpisu, jeho zamestnancovi alebo zdravotníckemu pracovníkovi od zahraničnej závislej osoby, ak ich príjemcovia sú daňovníkmi s neobmedzenou daňovou povinnosťou na území Slovenskej republiky, okrem týchto plnení vyplácaných za klinické skúšanie podľa osobitného predpisu.
To znamená, že pri skrátenej dokumentácii daňovník nevykonáva funkčnú a rizikovú analýzu, ktorá je súčasťou špecifickej dokumentácie.

Jana Gregorová
oddelenie služieb pre verejnosť
Finančné riaditeľstvo SR
Banská Bystrica