mrvam
13.02.16,18:25
Poprosim poradte... Na vstupnej chodbe do rodinneho domu, ktora je akoby k domu pristavena ( zakryte schodisko ) idem trochu znizit strop a dat tam tie kazety 60x60 do rostu, aby zaroven ostal pristup ku kablom atd. Strop je stary tramovy, takze zospodu su na tramoch dosky a omietka, hore nizsi priestor zastresenie, nepochodzne klasika krokvy, laty, plech. Na chodbe sa samozrejme kuri.
Ako spravne zateplit ? Z roznych diskusii som vycital spravnu skladbu pri zatepleni zvnutra, no keby som dal napr sadrokarton zospodu da sa parozabrana a izolacia pekne urobit no ja chcem konstrukciu kazetoveho stropu, kde by sa to asi nedalo. A ked budem aj menit stary hrdzavy plech a dostanem sa mozno k tomu zvonku, nepaci sa mi moznost dat na tramy foliu a izolaciu, lebo potom asi bude prichadzat zrazena voda do styku s drevom pod foliou nie? Mozno je izolacia ktorej nevadi prestup vodnych par, odvetraju sa pod plechom a vlastnosti izolacie ostanu zachovane? Vdaka za odpovede.
lapejko
13.02.16,17:37
Spravte drevený rošt, hoci aj za pomoci kovových závesov pre sadrokartón, izoláciu uložte na rošt, parozábranu prisponkovať zospodu,prepáskovať a prilepiť k stene. na rošt sa dá zavesiť kazetový strop, stačí mu aj 8 cm.
marleau
13.02.16,20:06
Ako píše lapejko plus zvrchu rozprestrieť na to paropriepustnú fóliu, ktorá zabráni vlhnutiu izolácie a zároveň ju odvetrá.
mrvam
24.02.16,16:40
Vdaka za odpoved, este ma ale napadla jedna moznost, hlavne kvoli nedostatocnej hrubke izolacie pri variante zateplenia zvnutra, len neviem, ci by mohlo byt : zvnutra urobit len parozabranu ( nalepit alebo inac uchytit) a v jeseni ked sa bude menit plech nad chodbou, zhora tam rozrolujem dostatocnu hrubku vaty... Teda parozabrana bude zvnutra pod stropom, nad nou uz len omietnute dosky, tramy, a na tom izolacia. Dava mi to logiku no netusim ci uvazujem spravne, poprosim o Vase nazory.... Vdaka
mrvam
24.02.16,16:41
Paropriepustna folia by ale bola samozrejme az na krokvach
lapejko
26.02.16,17:05
aj tak sa dá...