Alenkabi
13.02.16,18:34
Zaujímalo by ma ako účtovať pohyby na účte exekútora.
Consultix
14.02.16,23:18
Vo vacsine pripadov sa jeden kredit na ucte (platba od povinneho) sklada z niekokych titulov. Dana uhrada moze zahrnat z casti istinu, prislusenstvo a pripadne aj cast odmeny exekutora. Takze tieto rozdiene tituly musis rozuctovat. Nie som zastancom toho, aby sa taketo rozuctovavania jedneho pohybu robili priamo na bankovom vypise - straca sa tym prehladnost evidencie.
Osobne si myslim, ze z pohladu exekutora sa jedna o ine zavazky a pohladavky, takze ak prijme platbu od povinneho, tak po odpocitani casti na svoju odmenu a priame naklady, exekucne trovy mu zvysok bude tvorit ostatne zavazky - zavazok voci oprevnenemu.
Alenkabi
15.02.16,08:13
Ďakujem za odpoveď, presne tak to robím, akurát ma mätie zostatok na účtoch 315 a 325...obidva ostanú mínusové
Consultix
15.02.16,10:26
Tak ale dohladaj, ze kde ten zostatok vznikol...
PS: Ak hovorim o ostatnych zavazkoch a pohladavkach, tak tym myslim ucty 379 a 378. Urcite nie 315 a 325, kedze vykon exekucie nie je obchodny vztah.
Alenkabi
15.02.16,16:12
Tiež sa mi to nepáčilo...účto som prebrala a týmto spôsobom to riešili cca od r. 2002, a teda z týchto období sa aj ťahajú počiatočné stavy v mínusoch, Osobne by som bola za zápočet týchto položiek tak, aby sa výsledok presunul na správnu stranu, ale prieči sa mi to z toho dôvodu, že nemám ako podložiť tento stav. Inventarizácia od kolegyne znela napr na 300,- a na účte bolo 30 tis....vzhľadom na charakter platieb, nie je jednoduché dohľadať k čomu sa konkrétne vzťahujú...takže babo raď...