Consultix
14.02.16,18:33
Ahojte priatelia :)
Rad by som otvoril debatu na temu, aky program / tabulku / riesenie pouzivate pre evidenciu (generovanie) knihy jazd, pripadne tvorbu cestovnych prikazov. Ci uz pre vlastnu potrebu, alebo pre svojich klientov (napr. riesenie, ktore klient externe pouziva a vy si len importujete, alebo na zaklade vystupnych zostav nahadzujete udaje).
Zaujima ma riesenie, ktore zjedonodusuje pracu (nemyslim tym generovanie zostav z brucha, nahodnym sposobom), ale napriklad alternativy, v ktorych je mozne caste trasy definovat dopredu a nasledne ich opakovat.
Za Vase prispevky vopred dakujem :)
Kabaka123
16.02.16,17:20
myslím, že sú iba dve možnosti program (či už účtovnícky alebo priamo iba program Kniha jazd) alebo Excel
felix1
16.02.16,20:02
Načo budeš ,,definovať jazdy dopredu ,, keď ti pomocou kamerového systému na diaľnici ( ak budu chcieť ) dokážu podvod ? Píš ako jazdíš a nájdi si skôr dôvod prečo si bol tam, kde si v skutočnosti autom bol . ,,Vy - alternuješ,, jazdu a v ten deň si napríklad vyberal peniaze z firemného účtu na inom mieste ako bola jazda :(
Consultix
23.02.16,15:42
Načo budeš ,,definovať jazdy dopredu ,, keď ti pomocou kamerového systému na diaľnici ( ak budu chcieť ) dokážu podvod ?
Po prve, pytal som sa na riesenie skor pre klientov, ako pre seba.
Po druhe, aky podvod? Ake dokazovanie? Kamerovym systemom moze niekto dokazat maximalne to, ze na danom miesto som bol - nie to, ze som tam nebol.
Po tretie: Asi na to by som definoval jazdu dopredu, aby som opakujuce sa jazdy nenusel do detaulov naklikavat vzdy nanovo (napriklad konatel, ktoreho pracovna cesta sa zacina v bydlisku a dvakrat do tyzdna chod na prevadzku v inom meste.



Píš ako jazdíš a nájdi si skôr dôvod prečo si bol tam, kde si v skutočnosti autom bol . ,,Vy - alternuješ,, jazdu a v ten deň si napríklad vyberal peniaze z firemného účtu na inom mieste ako bola jazda :(
Tam kde som v skutocnosti bol, bolo za ucelom plnenia si pracovnyh povinnosti a bolo to v suvislosti s podnikanim. Takze nepotrebujem nic alternovat, ani spekuovat s vybermi z bankomatu. Ale vidim, ze to mas dobre prespekulovana. Alebo vlastne ani nemas, ved bankomatovu kartu som mohol zverit inej osobe a ta vybrala v mojom mene na ucet spolocnosti. Nemyslis si?
Consultix
23.02.16,15:44
myslím, že sú iba dve možnosti program (či už účtovnícky alebo priamo iba program Kniha jazd) alebo Excel
Tak ostava este stary dobry papier do tretice :)
Pozeral som si tu prispevky na temu tak dva roky dozadu apotom sa mi uz z toho krizili oci :) Hladal som aj nejaky sikovny vzor excelu (hlavne pre pripady, ked je tam naozaj len zopar jazd), ale nic pouzitelne som nenasiel. Ty v com robis knihu jazd?
felix1
24.02.16,18:37
Po prve, pytal som sa na riesenie skor pre klientov, ako pre seba.

1)Preco si klient nevypisuje svoje danovo odpocitatelne naklady sam ?

Po druhe, aky podvod? Ake dokazovanie? Kamerovym systemom moze niekto dokazat maximalne to, ze na danom miesto som bol - nie to, ze som tam nebol.

2)Naozaj ??? Tvoje auto je dialnicnymi a obecnymi kamerami neregistrovatelne ?
Ty musis dokazat ze si tam bol a mal naklady, nie ze si tam nebol . Zaznam na kamere je v tvoj prospech.

Po tretie: Asi na to by som definoval jazdu dopredu, aby som opakujuce sa jazdy nenusel do detaulov naklikavat vzdy nanovo (napriklad konatel, ktoreho pracovna cesta sa zacina v bydlisku a dvakrat do tyzdna chod na prevadzku v inom meste.

3)Jazdy sa ,,nenaklikavaju,, ale vypisuju sa skutocne realizovane cesty .

4) ,,ved bankomatovu kartu som mohol zverit inej osobe a ta vybrala v mojom mene na ucet spolocnosti. Nemyslis si? ,,

To je tvoja teoria, ale na kazdy bankomat je pripojena kamera :)

Asi som ta nepotesil, ale zivot v dnesnom svete je uz taky aky je.
Consultix
24.02.16,21:00
felix1: Mrzi ma Tvoja kratkozrakost, a to ako vidis odpoved s klapkami na ociach.

Skusim byt strucny, nestoji mi tato odpoved za vela casu, prepac...

1) Riesenie pre klienta = riesenie, ktore klientovi bude poskytnute a sam si tam bude viest evidenciu.
2) Nastuduj si prislusne ustanovenia napr. zakona o ochrane osobnych udajov a o lehote ukladanie tychto zaznamov. Potom argumentuj niecim, co s vecou suvisi.
3) Mrzi ma, ze ma sudis podla seba, ale porozmyslaj aj nad inym vyznamom slova naklikavat, ako "vymyslat". Naklikavan aj predkontacie v uctovnictve, skladove polozky z kariet, produkty vo webshope...
4) Zverenie bankomatovej karty inej osobe nie je teoria, ale prax. Zakonna a legalna.

PS: Mna tie kamery netrapia. Som ten naivny debil, ktory dodrziava zakony, lebo je pre neho kludny spanok to najcennejsie. A ked Ty s nimi mas problem, tak to treba riesit. Nie so mnou,

Dakujem za pozornost, koniec hlasenia :)
Chrusťa
25.02.16,10:45
ahojte, neviem, či je ešte táto diskusia otvorená, al. už je to pasé, ale čo poznám firmy, kt. vedú externe účto, tak dopravu klientom riešia formou paušálu bez vedenia knihy jázd. Ak naopak klient chce ísť do vedenia evidencie knihy jázd, tak si to klienti vedú sami, na tlačivách záznam o prevádzke vozidla, kde poctivo vypisujú trasy. Ja osobne som si urobila tabuľku v exceli. Samozrejme sú účt. programy, kt. majú v sebe zahrnutú aj službu vedenia "dopravy"
karakul
25.02.16,11:34
... firmy, kt. vedú externe účto, tak dopravu klientom riešia formou paušálu bez vedenia knihy jázd. Ak naopak klient chce ísť do vedenia evidencie knihy jázd, tak si to klienti vedú sami, na tlačivách záznam o prevádzke vozidla, kde poctivo vypisujú trasy. ..."

... súhlasím, aj my to takto (kto by to množstvo km rozpisoval...) ale ak ide klientovi o hospodárnosť a evidenciu (nie o jeho jazdy, ale používanie firemných aut zamestnancami), tak najjednoduchší, najmenej pracný je systém sledovania pomocou GPS - ale na druhej strane ten niečo aj koštuje... ale ani účtovník zadarmo robiť nemôže.
Consultix
25.02.16,12:29
Chrusta, karakul: Plne s Vami suhlasim, ale zaujimalo ma skor technicke riesenie, ktore pouzivate. Konkretne skusenosti s konkretnym riesenim :)
Janiela
25.02.16,15:36
ahojte, neviem, či je ešte táto diskusia otvorená, al. už je to pasé, ale čo poznám firmy, kt. vedú externe účto, tak dopravu klientom riešia formou paušálu bez vedenia knihy jázd. Ak naopak klient chce ísť do vedenia evidencie knihy jázd, tak si to klienti vedú sami, na tlačivách záznam o prevádzke vozidla, kde poctivo vypisujú trasy. Ja osobne som si urobila tabuľku v exceli. Samozrejme sú účt. programy, kt. majú v sebe zahrnutú aj službu vedenia "dopravy"
Aj ja mám tabuľku v excely. Km sa zapisujú po týždňoch. Mám to odsúhlasené - ústne - aj s DÚ. Viem, len ústne, ale zatiaľ som problém nemala.
Miroslav
28.06.16,08:12
Riešenie by bolo v software AUTOPLAN. Záleží len na užívateľovi či si vyberie formu generovania, alebo formu obvyklých jázd, kde sa nadefinujú trasy kam sa zvykne jazdiť a ktoré sa do knihy jázd zapisujú. Tých možností je viac ako si uľahčiť prácu s vypisovaním knihy jázd ale Excel to nebude :-)
Galdia
27.10.16,06:12
A ALFE plus môžeš zadarmo viesť Knihu jázd a vytvárať cestovné príkazy pre 1 auto bez obmedzení... má to automatický prepočet vzdialeností, kopie cesťákov, tuzemské aj zahraničné jazdy...