jarkel
15.02.16,07:21
Zamestnávatel mi zmenilplatobné podmienky od 1.1.2016.Až teraz mi dal zmenu k nahliadnutiu a k podpisu.výplatu za 01.2016 pozastavil vyplatí ju až po podpise, ak zmluvu nepodpíšem môže mi dať výpoved a môže mi zadržať výplatu.
KEJKA
15.02.16,06:35
pokiaľ nepodpíšeš novú zmluvu, platí bez zmeny tá pôvodná (ak nebola na čas určitý). Nemôže ti pozastaviť výplatu a ani ťa akýmkoľvek spôsobom nútiť podpísať, s čím nesúhlasíš.
Čo máš na mysli pod platobnými podmienkami? mzdu? Termín výplaty?
Iste - môžeš dostať výpoveď, pokiaľ dodrží príslušné ustanovenia zák.práce, ale určite nemôže byť dôvodom, čo uvádzaš.
Výplatu ti môže zadržať do dňa, ktorý je určený na výplatu miezd, často to býva posledný deň nasledujúceho mesiaca.
Chobot
15.02.16,07:28
Teraz sa zúčtováva výplata za mesiac január, takže nové platové podmienky ti dal ešte v termíne. Ešte sa stihne spracovať výplata za január podľa nových podmienok. Ak by si nepodpísal nové podmienky vykoná ti zúčtovanie mzdy podľa starých podmienok. Nemôže ti pozastaviť vyplatenie mzdy za január, ak nepodpíšeš.

Ani to nemôže byť dôvodom na výpoveď. To ale neznamená, že nemôžeš dostať výpoveď z íných dôvodov.

Upresni, čoho sa týkajú tie nové platové podmeinky? Výšky mzdy? Chce ti ju znížiť? Alebo prečo je pre teba nevýhodné podpísať dodatok?
jarkel
15.02.16,13:10
základ mi upravili navýšili o 35eur,ale ponížili mi odmenu z obratu ktorá bola 1,8%na1%.
Chobot
15.02.16,14:49
Z tohoto my nevieme posúdiť, či je to pre teba výhodné alebo nie. To musíš posúdiť len ty sám - záleží od toho obratu, či si mal z obratu viac, než je ten navýšený základ.

Bez ohľadu na iné skutočnosti, je väčšinou lepšie mať vyšší základ, ako neistý bonus. (Lepší vrabec v hrsti, ako holub na streche).