JohnCenaWWE
15.02.16,07:32
ahojte na skole som mal 4r elektrotechniku s maturitou ale skusky sme nemali iba klasicka maturita,v zamestnani by sa mi velmi zisiel paragraf$21 2r. prax som mal v r.2004-2005 tu viem zdokladovat ale co potrebujem na ziskanie tohto paragrafu?Aky zakon to riesi dik.
ivka70
15.02.16,06:48
Osvedcenie aj tak treba aktualizovat kazdych 5 rokov, takze od roku 2005, aj keby si ho mal, uz nie je platne.
Traba si najst vo svojom okoli kurz o odbornej spôsobilosti v elektrotechnike, zucastnit sa ho, urobit testy a budes mat osvedcenie.

priklad:
Základný kurz o odbornej spôsobilosti v elektrotechnike
http://kurzy.education.sk/d-70292/zakladny-kurz-o-odbornej-sposobilosti-v-elektrotechnike-kosice

Kurz je určený pre pracovníkov, ktorí budú vykonávať funkciu elektrotechnikov.

Podmienky účasti: pre § 21, § 22, § 23

fotokópia dokladu o nadobudnutí najvyššieho odborného elektrotechnického vzdelania,
potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti,
potvrdenie o dĺžke odbornej praxe.

Po úspešnom absolvovaní skúšok získajú účastníci osvedčenie o odbornej spôsobilosti v elektrotechnike s celoslovenskou platnosťou.
JohnCenaWWE
15.02.16,06:59
dakujem to znamena ze musim ist zase na nejaku prax?lebo viem ze u nas kolega ktory ma tiez davno zo skoly tak mu to uznali ze mal ten paragraf a je starsi odomna,;proste na tej funckii moze byt len ten co ma paragraf ale mal paragraf tak teraz neviem ci to treba nejak obnovovat
ivka70
15.02.16,07:13
Ved citaj, co tam pisu, prax ti uznaju, len potrebujes potvrdenie o nej.
Kedze ty paragraf nemas, musis si ten kurz urobit, aj so skuskami.
sosak
15.02.16,07:48
Na par.21 nepotrebuješ dokladať prax.
JohnCenaWWE
15.02.16,08:04
diki,ok tak o tej praxi kde zohnam potvrdenie ako to vypisat aky zakon z roku?
sosak
15.02.16,08:23
Aby si pochopil : máš maturitu v elektrotechnickom odbore. Na osvedčenie elektrotechnik par. 21 potrebuješ osvedčenie o odbornej spôsobilosti na vykonávanie činnosti na vyhradenom technickom zariadení elektrickom pre stupne odbornej spôsobilosti podľa § 21. To znamená, že musíš si podať prihlášku na overenie odborných vedomostí a nemusíš dokladať prax. Na vyššie paragrafy 21, 22, 23 sa dokladá prax podľa najvyššieho dosiahnutého vzdelania.
Overenie odborných vedomostí ti napísala @ ivka70.
Dolu v linku si pozri tabuľku o odbornom vzdelaní a praxe.
http://www.akademiaplus.sk/os_elektro1.htm