drobny trupik
15.02.16,14:21
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
Sestra je zamestnanec na plný úväzok.Minulého roku sestra vyhrala tablet v hodnote 480,00 eur, sumu nad 350,00 eur som zahrnula do daňového priznania a sumu zdanila. V tomto roku jej prišiel výmer zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne, kde jej dorúbili sumu poistného z tej sumy nad 350,00 eur. Zaplatila to v hotovosti. Počula som, že tieto odvody - zaplatenie zdravotného poistného z výhry jej môžem zahrnúť do sumy odvodov v tomto roku a o tú sumu si vlastne ponížim základ dane. Lebo, že keďže som minulého roku nevedela, že najprv je lepšie zaplatiť zdravotné a potom to zdaniť ( bola by nižšia daň), tak sa to dá urobiť až teraz.
Moja otázka znie:
Môžem tú sumu zaplateného zdravotného poistenie z príjmu z výhry započítať do sumy k zdravotnému odvedeného za prac.pomer a tým si ponížiť základ dane? Bude to v poriadku? Nejde o vysokú sumu, len aby som to mala správne a nechcem uplatniť niečo čo nemôžem.
ďakujem za odpoveď
Anik
15.02.16,13:32
drobny trupik
15.02.16,13:51
Ďakujem pekne za odpoveď, a náhodou mi neviete odpovedať k tejto otázke? http://www.porada.sk/t278426-ako-postupovat-pri-predaji-na-kusy.html