Martuk
15.02.16,15:18
nazdar borci mám na Vás dotaz. Mám mobil Nokia 3720, je starý necelých 5 rokov. V poslednej dobe sa mi čoraz častejšie sám od seba vypína (aj pri stave baterky 50% a viac). Môže to byť spôsobené únavou batérie? Viem, že takto starý mobil je dnes vzácnosť a nakoľko som s ním spokojný, rád by som, aby mi fungoval čo najdlhšie. Vyrábajú sa ešte vôbec batérie do tohto mobilu? Nechcem kupovať baterku z bazáru, ponúk som našiel dosť, akurát mi nikdo nepovie, čím si tá baterka z bazáru prešla.
ivka70
15.02.16,14:25
Keby si si hodil do googla bateria Nokia 3720, zistis, ze ju kupis uz okolo 8 eur priamo v obchode s elektronikou novu.
Ci to vypinanie sposobuje bateria alebo nieco na zakladnej doske bez vymeny baterie nezisitis.
Martuk
15.02.16,14:29
dík ivka70, pobehám pár obchodov a uvidím
mahony1
20.02.16,12:13
Moze to byt aj horsi kontakt na baterii. Otvor mobil, vyber baterku a s tenkym srobovakom trochu vypuc zlate drotiky vnutri telesa mobilu na mieste, kde sa maju dotykat kontaktov na baterke. Nech su trochu viac vystrcene a nech lepsie tlacia na bateriu. Zaroven skontroluj, ci sa baterka vnutri pri hrkotani mobilu nehybe - pretoze ten pohyb by mohol sposobit kratke prerusenie dotyku na kontakty a tym padom vypnutie mobilu.

Ak to hrkoce, tak len tam strc maly papierik alebo trochu pasky :-)

Ak by bola nanic baterka, tak sa za 10 EUR da v pohode kupit nahradna bateria do tychto starych telefonov - skoc len do obchodu so starymi mobilmi. Originalna bateria by sa este mala dat kupit tu: http://nokia.finesa.sk/index.php?route=product/category&path=65 Ale asi maju pobocky len v Bratislave...
buchač
20.02.16,12:42
Som sa pobavil... :D
To je akože reklama na ten obchod o ničom (čítaj šmejd) ??? ;)

LEN v Bratislave sú pobočky....a keby aj, tak danú batériu v ponuke nejak nemajú...aspoň to tvrdí ich vyhľadávač.

No ak si jeden klikne na link, tak batérií do bludu.
https://www.google.sk/search?client=opera&q=nokia+3720+bateria&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

Hneď prvý odkaz
http://baterie-do-mobilnych-telefonov.heureka.sk/bateria-nokia-bl-5ct/


...a to nevravím, že v Číne kúpim nie iba batériu.
amoo
20.02.16,13:33
ak je problém iba v baterke tie náhradne sa dajú zohnať aj cez net aj v obchode kde si ju môžeš ošľahať a dohonuť vrátenie, no väčšinou ich kapacita už nije ako u pôvodnej, predajcovia často sa snažia lacno nakúpiť a predaju nekvalitu, je mala záruka že kúpiš naozaj kvalitnú takže sa obrať pre istotu na značkovú predajňu no ani tam to nemáš isté, to som kupoval do foťáka a bola o polovicu ľahšia ako pôvodná a vydržala tak 20%. Ak máš možnosť skus z niekým tu baterku na par dní vymeniť, pripadne vyčisti kontakty, ale aj ako píše ivka, mahony1, buchač
mahony1
20.02.16,19:40
Daval som si u nich opravovat staru Nokiu a urobili mi to za 10 EUR na pockanie - aj ked sa podla webstranky orientuju uz na smartfony. Tak len preto som ich tu dal. Mam s nimi dobru skusenost.
buchač
21.02.16,12:55
Hm...poradím Ti ?
Radšej neraď.


...alebo čítaj, čo je potrebné čítať.
misoft
22.02.16,16:02
No teda veľa si neporadil.... a to bol hlavný príspevok .... komentáre už nie sú odpoveďou, ale reakciou na odpoveď... a ty si fakt nepodal žiadnu radu.... Takže TY otoč.... a premenuj sa na "rád NEporadím"....
misoft
14.03.16,15:42
Pche.... toto nie je názov žiadnej firmy.... misoft som používal skôr, než sa M$ stal distribútorom "okien"..... Mám to ešte z čias BASICu, assembleru....