oski85
15.02.16,17:56
Dobrý deň prajem.

Moja otázka je k spôsobu zapísania nového geometrického plánu do katastra.

Súčasný stav : Pozemok je rozdelený na 2 parcely (jedna malá a jedna veľká). Som jediným vlastníkom oboch parciel v pomere 1/1 na liste vlastníctva LVxxx.

Nový stav : Rozhodol som sa polovicu pozemku predať. Dal som vypracovať autorizovanému geodetovi nový geometrický plán, na ktorom spomínanú veľkú parcelu rozdelil na 2. Nový GP overil kataster a geodet mi ho odovzdal. Na novom GP sa už nachádzajú 3 parcely.

Je možné zapísať tento nový GP takto? 2 parcely budú zapísané už na nového majiteľa na LV. Zostávajúca parcela, ktorá nie je predmetom predaja sa zapíše na mňa. Zaktualizuje sa súčasný LV na nový stav. Samozrejme predaj 2 parciel bude preukázaný kúpno-predajnou zmluvou, ktorú nám vypracuje a overí advokát.

Ďakujem za každú odpoveď.
Erzebeth
15.02.16,20:03
No, ak rozdelenie parciel nebude drobením pôdy, tak sa to takto: Geometrický plán dáš zapísať spolu s kúpnou zmluvou, v ktorej sa uvedie, že z pôvodných parciel.... vznikli geometrickým plánom č. ...+ sa uvedie čo treba, napíše sa do zmluvy, čo odpredáš a čo ti zostane. Nemusíš zapisovať najprv GP, môže sa dať zapísať spolu so zmluvou.