Evanka
08.06.06,13:38
Včera som odovzdávala RZZP do VSZP (S a B). Ako prílohu chceli aj Oznámenie o nedoplatku/preplatku zamestnávateľa (čo ma prekvapilo) a samozrejme Doklad o výške príjmu a preddavkov ..... – originál. DP nie je treba, ale o tom sa tu už písalo. Možno to niekomu pomôže.
katkaj
08.06.06,11:41
Včera som odovzdávala RZZP do VSZP (S a B). Ako prílohu chceli aj Oznámenie o nedoplatku/preplatku zamestnávateľa (čo ma prekvapilo) a samozrejme Doklad o výške príjmu a preddavkov ..... – originál. DP nie je treba, ale o tom sa tu už písalo. Možno to niekomu pomôže.:p

Tak to oznámenie o nedoplatku zamestnávateľa teraz prekvapilo aj mňa. :confused:
Veď to sa odovzdáva zamestnávateľovi, alebo si zase niekto urobil vlastné pravidlá?:(
Katarína STR
08.06.06,11:45
Evka, tu je to tlačivko.
Evanka
08.06.06,11:50
Tak to oznámenie o nedoplatku zamestnávateľa teraz prekvapilo aj mňa. :confused:
Veď to sa odovzdáva zamestnávateľovi, alebo si zase niekto urobil vlastné pravidlá?:(
Pracovníčka sa išla spýtať druhej, tá povedala, že treba, tak som ju poprosila, aby si urobila kópiu - a tú založila. Zdalo sa mi to nelogické, ale mne to bolo v podstate jedno.
Ďalšiu perličku som zažila, keď sa z-teľ po odovzdaní Oznámenia...čudoval, ako je to možné, že mu vznikol nedoplatok, vraj to musí overiť (príjmy zamestnanca boli kolísavé, tak logicky vznikol nedoplatok). Neviem kde to bude overovať. :confused:
Evanka
08.06.06,11:51
Evka, tu je to tlačivko.
Katka, ďakujem, ale ako vidíš, už som ho aj odovzdala. Nevadí, že si zabudla, našla som na nete.;)
katkaj
08.06.06,11:52
Evka, tu je to tlačivko.

Len toto tlačivo nedávam poisťovni pokiaľ si robím zúčtovanie sama. Teda aspoň som si to doteraz myslela. :confused:
Evanka
08.06.06,12:00
Len toto tlačivo nedávam poisťovni pokiaľ si robím zúčtovanie sama. Teda aspoň som si to doteraz myslela. :confused:
Veď práve preto som to tu napísala. pretože som si to myslela aj ja - nemá to logiku. Je však možné, že si to dodatočne v poisťovniach ozrejmia, že to netreba. Keby som to podávala v podateľni, tak to tam určite nedám, ale dávala som to pri "okienku", aby som zistila, či mám všetky potrebné prílohy. A zistila som :D . Bolo to konkrétne v Žiline.
katkaj
08.06.06,12:05
Veď práve preto som to tu napísala. pretože som si to myslela aj ja - nemá to logiku. Je však možné, že si to dodatočne v poisťovniach ozrejmia, že to netreba. Keby som to podávala v podateľni, tak to tam určite nedám, ale dávala som to pri "okienku", aby som zistila, či mám všetky potrebné prílohy. A zistila som :D . Bolo to konkrétne v Žiline.

Ja sa chystám odovzdať zúčtovanie budúci týždeň v BA tak som zvedavá čo budú chcieť:rolleyes:
Pepa
08.06.06,12:12
No teda neviem o niečom takom, že by som mala odovzdávať nejaké oznámenie ZP. Odovzdávam ročné zúčtovanie ZP s prílohami /listi popr. Doklad od zamestnávateľa/. Oznámenie o preplatku či neodplatku oznamujem zamestnávateľovi.
Vôbec sa nad zbytočnými požiadavkami pracovníčok ZP pri preberaní RZZP nebudem "vzrušovať". Ak som si vedomá, že mám nakomplet všetko, môže si pýtať čo chce. Ja sa pýtam vždy: na základe čoho .......... ? A čuduj sa svete - nevie.
A som sa rozhodla posielať všetko doporučene poštou. Nebudem strácať čas čakaním v rade a rozčuľovaním sa nad nevedomosťou niekoho.
Pepa
08.06.06,12:18
Len toto tlačivo nedávam poisťovni pokiaľ si robím zúčtovanie sama. Teda aspoň som si to doteraz myslela. :confused:
Dobre si si myslela. Nič im nedávaš. Na čo im to je. To zas vymýšľajú tlačivá nad tlačivá, papiere nad papiere. Je to jednoznačne o "nekompetentnosti" "preberačiek".
ajobs
08.06.06,12:19
Dnešná skúsenosť z Košíc - Spoločná zdravotná poisťovňa - nechceli nič, iba opečiatkovali tlačivo o odovzdaní RZZP a basta. Celkovo asi 30 sekúnd.:)
katkaj
08.06.06,12:20
No teda neviem o niečom takom, že by som mala odovzdávať nejaké oznámenie ZP. Odovzdávam ročné zúčtovanie ZP s prílohami /listi popr. Doklad od zamestnávateľa/. Oznámenie o preplatku či neodplatku oznamujem zamestnávateľovi.
Vôbec sa nad zbytočnými požiadavkami pracovníčok ZP pri preberaní RZZP nebudem "vzrušovať". Ak som si vedomá, že mám nakomplet všetko, môže si pýtať čo chce. Ja sa pýtam vždy: na základe čoho .......... ? A čuduj sa svete - nevie.
A som sa rozhodla posielať všetko doporučene poštou. Nebudem strácať čas čakaním v rade a rozčuľovaním sa nad nevedomosťou niekoho.

Suhlasím Erika, len bohužial veľa ľudí ani netuší čo všetko musia odovzdať a nemusia odovzdať. :mee: A zbytočne im takéto nezmyselné a nelogické požiadavky pracovníkov poisťovní robia ďaľšie nepríjemnosti
katkaj
08.06.06,12:23
Dnešná skúsenosť z Košíc - Spoločná zdravotná poisťovňa - nechceli nič, iba opečiatkovali tlačivo o odovzdaní RZZP a basta. Celkovo asi 30 sekúnd.:)

A dával si si to potvrdiť na kópiu RZZP? Alebo treba nejaké zvlášť potvrdenie? Ako je teraz najnovšia móda:)
Pepa
08.06.06,12:26
Suhlasím Erika, len bohužial veľa ľudí ani netuší čo všetko musia odovzdať a nemusia odovzdať. :mee: A zbytočne im takéto nezmyselné a nelogické požiadavky pracovníkov poisťovní robia ďaľšie nepríjemnosti
Netreba sa dať. Ja chodím vybavovať "veci" za klientov skoro vždy a ak nemám čas, pošlem ich "vyškolených" čo majú a čo nemajú. Tiež sa mi stalo, že chceli niečo čo vôbec chcieť nemali a klient mi zúfalý volal, že čo bude? No bolo - tá pani dodnes ľutuje, že si vôbec hubu otvorila a ja pevne verím, že v budúcnosti nikomu inému nebude robiť zbytočné problémy.
katkaj
08.06.06,12:32
Netreba sa dať. Ja chodím vybavovať "veci" za klientov skoro vždy a ak nemám čas, pošlem ich "vyškolených" čo majú a čo nemajú. Tiež sa mi stalo, že chceli niečo čo vôbec chcieť nemali a klient mi zúfalý volal, že čo bude? No bolo - tá pani dodnes ľutuje, že si vôbec hubu otvorila a ja pevne verím, že v budúcnosti nikomu inému nebude robiť zbytočné problémy.

Tak to sa mi páči:p Len bohužiaľ nájdu sa aj takí ktorí tam pôjdu "nevyškolený".:o

mimotemy nechceš urobiť školenie aj pre pracovníkov poisťovní ako sa majú správať a čo si majú pýtať za doklady??:D:D
ajobs
08.06.06,12:36
A dával si si to potvrdiť na kópiu RZZP? Alebo treba nejaké zvlášť potvrdenie? Ako je teraz najnovšia móda:)

Je na to určená príloha č.18 k vyhláške č.239/2006 Z.z. a volá sa Potvrdenie o podaní ročného zúčtovania................, je na tomto linku http://www.health.gov.sk/redsys/rsi.nsf/0/95FF1F73B23E261DC125714F0033F558/$FILE/potvrdenie_o_podani_RZ.doc
Pepa
08.06.06,12:36
Tak to sa mi páči:p Len bohužiaľ nájdu sa aj takí ktorí tam pôjdu "nevyškolený".:o

mimotemy nechceš urobiť školenie aj pre pracovníkov poisťovní ako sa majú správať a čo si majú pýtať za doklady??:D:D


:D:D:D mimotemy Ja to bežne robím, keď mám čas a chuť. A nielen pre zamestnancov poisťovní, ja to robím všade kade chodím. Som chodiaci postrach pre úradníkov. :D
katkaj
08.06.06,12:39
Je na to určená príloha č.18 k vyhláške č.239/2006 Z.z. a volá sa Potvrdenie o podaní ročného zúčtovania................, je na tomto linku http://www.health.gov.sk/redsys/rsi.nsf/0/95FF1F73B23E261DC125714F0033F558/$FILE/potvrdenie_o_podani_RZ.doc

Ďakujem na to som úplne zabudla:confused:
Evanka
08.06.06,12:43
A dával si si to potvrdiť na kópiu RZZP? Alebo treba nejaké zvlášť potvrdenie? Ako je teraz najnovšia móda:)
Katka, na to je tlačivo, Potvrdenie o podaní ročného zúčtovania...., ktoré ti potvrdia.

To Pepa: Myslím, že je nie je potrebné rozťahovať túto debatu na to čo mali a nemali, jednoducho som oznámila fakt, že to chceli. Mne to problém nerobilo. Ja idem radšej cestou menšieho odporu. Zbytočne sa nerozčuľuj. Je možné, že to nebude potrebné. Chápem aj pracovníčky, že to nie je vždy jednoduché pri toľkých zmenách... Zbytočne sa nerozčuľuj. My to tu nevyriešime.
Poučenie: Netreba odovzdávať medzi prvými. http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
alušik
08.06.06,13:13
No ale ja som bola úplne medzi prvými a tiež som na to Potvrdenie o podaní nejako pozabudla. Našťastie vtedy na poisťovni o tom ani len netušili, takže mi dali razítko na kópiu. Prišla som síce na to o 2 dni, že to tlačivo som nedala, ale keď nechceli...:D :eek:
Zyka
11.06.06,07:27
prosim vas, vysvetlite mi jedno, preco to neposielate doporucene postou???? vyvarujete sa takymto zbytocnym problemom.
Manual
11.06.06,09:04
V Trnave aspoň ja som nemal problémy, vzali mi to pri okienku bez listu, bez Potvrdenia o podaní ... na kópiu mi "teta" dala s úsmevom datum a razítko. Všetko v najlepšom poriadku.
Pekný deň...