leonq
02.11.04,12:55
Priatela, prave sa rozhodujem, ku ktorej poistovni s mojim novym autom a zatial mi najlepsie vychadza CSOB. Poistuju podla kW a to znamena s mojou FABIOU oko 5200 SKK, co vy na to?
Dada
02.11.04,12:00
Aj ja mám Fabču a tiež mi zatiaľ najlepšie vychádza ČSOB. Len je okolo nej teraz nejaký rozruch kvôli tým nízkym poistkám. Uvidím ako sa to vyvinie. Ale zatiaľ u mňa vedie. :-)))
rosemary
05.11.04,11:38
Dobrý typ. Musím si to pozrieť, lebo ja mám takú zvláštnu kubatúru že 1,305 takže za malú škrupinku platím nehoráznu poistku a to mám poistenie v komunálnej poistovni a tá bola minulú rok najlacnejšia.
marianna
05.11.04,11:45
Rosemary, kde si zistila výšku poistky, pretože aj ja mám poistku v komunálnej a zatiaľ vôbec neviem, koľko budem calovať.
rosemary
05.11.04,11:52
Zatiaľ som to nezisťovala, ale viem, že ten dátum rozhodovania kam s autom už sa blíži. Bolo by dobré, keby nejaká dobrá duša, ktorá má prehľad nám tu trochu vytrela zrak.
iva
05.11.04,12:34
Zatiaľ v tom asi moc jasno nemá nikto, lebo poisťovne stále nezverejnili výšky zákon.poistiek na rok 2005. Viem však to, že kto chce zmeniť poisťovňu, musí 6 týždňov pred ukončením roka podať výpoveď v tej svojej pôvodnej poisťovni. To znamená, že niekedy najneskôr do 12.11.04 treba túto výpoveď odoslať. Len aby dovtedy už boli výšky poistného v jednotlivých poisťovniach jasné !
leonq
05.11.04,13:15
Jedina poistovna, ktora uz zverejnila poistne je prave CSOB a napriklad pre FABIU 1,4, 50 kw je to 5404 SKK ak mate nad 30 tak nejakych 3800 SKK, otazka k akemu zaveru pride urad financneho dozoru alebo niekto podobny a ked ich budu musiet zvysit ci sa to bude tykat aj uz uzvretych zmluv
emily
05.11.04,13:54
Zmena poisťovne je do 18.11. nie do 12. 11.
FAA
05.11.04,14:17
Poisťovne držia informácie schválne, aby zamedzili fluktuácii poistencov.
Zistil som jedine údaje z Alianzu, CSOB, Wunsternot, aj tu vychádza do 1300ccm najlacnejšie CSOB cca o 1000Sk. Každá poisťovňa má však svoj systém bonusov, takže konečný rozdiel nemusí byť až taký. Treba to sledovať do 18.11.2004 a potom sa rozhodnúť podľa svojich podmienok. Obávam sa, že všeobecná rada nieje možná, najlepšie z toho vychádzajú len a len poisťovne. Tu asi zdravá konkurencia neexistuje.
beryl
07.11.04,13:15
Proti zapečenému, zubami-nechtami prístupu poisťovní sa dá spraviť: napísať im výpoveď hneď teraz, pretože práve s tým kalkulujú, že sa nestihne veľká časť poistencov prehlásiť kvôli zverejneniu cenníkov na poslednú chvíľu (žiadny zákon im neprikazuje povinnosť, dokedy musia uverejniť ceny, môžu to teda spraviť aj po 18.11. !).
Poistiť sa treba do konca roka, zaplatiť do 31.12.04, s ochrannou lehotou možnej splatnosti ešte do konca januára. Z toho vyplýva, že osobne som si dal asi pred troma týždňami odhlášku v poisťovni ktorá tvrdí, že iní sú dumpingoví, pričom sama nevydala svoje cenníky (ďalšia tvrdí že je najvýhodnejšia, ale rovnako cenníky na ďalší rok nemá a vychýdza zo stavu pred rokom, pričom ani takto nemožno ich predošlej výhodnosti uveriť). Najprv som chcel čakať a rozhodnúť sa na základe ponúk väčšiny hráčov na trhu. Keďže sa však s nami až príliš okato zahrávajú a ponúk som sa do piatka nedočkal, vybral som sa pekne krásne do ČSOB Poisťovne (pôvodný názov ERGO) a poistku mám už uzavretú u nich. "Tí druhí" sa zjavne nemajú čím chváliť, keď zadržiavajú informácie (aby som sa zbytočne a ešte viac obšírne nerozpisoval; mnohé aj zdravé a inšpiratívne názory sú v diskusiách na www.sme.sk v dvoch článkoch práve o pov. zml. poistnom). Môj prepočet bol jasný - doterajšia poisťovňa určite nepôjde s absolútnou sadzbou dolu (vrátane trojročného bonusu), a ČSOB má nižšiu základnú sadzbu pro tomto predpoklade o cca 4000. Na základnú sadzbu sa človek dostane ľahko, ide zima-klzko, alebo údajne aj oznámenie na Vaše auto, z pod ktorého kolies odletel kamienok a spôsobil prasklinu čelného skla (či už ide o pravdu alebo lož postihnutého, problém Vám nastane). Navyše som tiež v kubatúre tesne nad 1300 ccm a nepáči sa mi ako umelo sú udržiavané kategorizácie, ešte z čias socializmu (do roka 2001 to nevadilo príliš ani na sadzbách, aj keď boli tiež skoro dvojnásobné pri zlome do/nad 1300ccm ).
Dodávam, že po odhlásení v súčasnej poisťovni vám táto musí podľa zákona vydať v januári potvrdenie o priebehu bonus/malus, a zároveň nič nebráni obom stranám uzavrieť novú zmluvu na ďalší rok (teda Vy a doterajšia poisťovňa) bez straty bonusu.
Ešte čosi, pracovník ČOB poisšovne v piatok vravel, že tieto súčasné sadzby garantujú na celý budúci rok pri podpise zmluvy, s tým že zmluvy do 18.11. majú isté nezmenenie výšky sadzieb.
Ohrozuje ich práve to podanie asociácie poisťovateľov, a teda kartelovej konkurencie (presné vzťahy nepoznám, ale iste sú niekde v tlači aj na webe, KTO by im mohol prikázať dvihnúť sadzby).

P.S. Staré kartelové poisťovne si zaslúžia moje adieu aj pri predpoklade, žeby znížili svoje sadzby na porovnateľnú úroveň sadzieb ČSOB, za ten otrasný "prístup" ku svojmu klientovi, ktorý má sám rozhodovať o svojich peniazoch v konkurenčnom prostredí.
Braňo
16.11.04,09:20
Dnes sa nám podarilo Allianzi stlačiť cenu z 13000,- Sk na 8500,- SKK. Povedali sme : Alebo nám dáte takúto cenu alebo ideme k ČSOB. A dali nám takú cenu.
babetka
16.11.04,09:44
Volala som do Allianzu, kolko mi dajú zľavu....... Smola. Zľavy sú vraj len na osobné automobily a my mame male nakladne. Má niekto skúsenosť s ČSOB? Na infolinke mi povedali, že sa sadzba 5144,--Sk (47kW) vzťahuje aj na male nákladné autá. Nechce sa mi tomu veľmi veriť, lebo z Allianzu mám predpis na 16.322,-- Sk. V Kooperatíve nedvíhajú telefóny, a kde dvíhajú, tak nevedia.
Braňo
16.11.04,10:00
Aj my sme mali faktúru. Konečne konkurencia.
babetka
16.11.04,10:03
Braňo, ale išlo o osobné auto?
ZuzanaA
16.11.04,10:13
Je to s tými poisťovňami choré, napr. jedno naše auto v Českej poistovni Slovensko na nám vyrátali 9 652,- a v CSOB 4 362,- a to je už riadny rozdiel.
Braňo
16.11.04,10:43
Išlo o osobné auto. Rozdiely sú v tom, že väčšina poisťovní ide podľa kubíkov a ČSOB podľa výkonu. A to je rozdiel.
ZuzanaA
16.11.04,11:15
Jasné, Braňo, ale rozmýšľam ako si to môžu dovoliť. Je také nízke poistné pre nich vôbec únosné? Ak áno, tak potom jasne vidieť ako poisťovne zarábajú.... Alebo tá ČSOB má zarobené na iných druhoch poistenia a teda si môže dovoliť pri zákonnom ísť takpovediac do straty. Ale to sa mi fakt nechce veriť.
Braňo
16.11.04,11:27
Možno jeden rok budú mať stratu, ale nezabudni, že z iných druhov poistenia vytvárajú rezervy.
ZuzanaA
16.11.04,11:39
Možno. A čo iné poisťovne? Aj tak si myslím, že celé poisťovníctvo je jedna veľká zdierajúca banda..
Braňo
16.11.04,12:26
Myslím, že to zníženie sadzieb ich nejako neohrozí.
babetka
16.11.04,12:27
Práve som dobehla z ČSOB a rozdiel?
12.000,--Sk. Kým v Allianze mi dali šek na 16.322,--, v ČSOB nám vyšlo 4.322,--Sk. Je to divné, že je tam taký obrovský rozdiel, ale má ma to mrzieť, keď sme na 1 aute toľko ušetrili? A to máme také autá vo firme 3. Škoda len, že pri ostatných mám iné poistné obdobie ako od 1.1. do 31.12. ČSOB má také ceny len do 18.11.2004, potom majú byť vraj vyššie.
Braňo
16.11.04,12:39
Fakt neviem, ako je v konkurencii možný 377% rozdiel, ale je to tak...
ZuzanaA
16.11.04,13:23
No však presne to mi nejde celý čas do hlavy. Pozdravujem všetky poisťovne...
tibor
16.11.04,14:12
dnes je poriadny hokej vo všetkých poisťovniach. Mne sa do ČSOB neoplatilo ísť pre vysoký výkon - ale chcel som do Generali, reku idem sa odhlásiť z Kooperativy - prehovorili ma a dali mi ešte lepšiu cenu ako v Generali...4.810.
jednalo sa o Passat
Viki
17.11.04,07:34
Prosím, kto z vás má vzor a mohol by ho tu umiestniť ?

"Čestné prehlásenie o bezškodovom priebehu"

Ja pripojím výpoveď - ak by ešte niekomu mohla pomôcť.

Prajem pekný deň
...a na zajtra veľa trpezlivosti a úspešné vybavenie poistenia pre tých, čo si to nechali na posledný deň, tak ako naša rodina...
Viki :)
anita
18.11.04,10:49
Práve som to absolvovala v Allianzi. Stáli sme si dobreženie na hlavách ale oplatilo sa. Ušetrila som 5 tis.koruniek.
Viki
18.11.04,11:38
Ja som navštívila Allianz v Poluse - pohoda, žiadne rady... ušetrená suma na troch vozidlách 14000 Sk - dobrééé nie? ;)
ZuzanaA
18.11.04,11:54
Tak to ti závidím- Aliianz v Poprade, 100 ludi - 2 zamestnanci. Infarktové stavy....
ricij
18.11.04,11:59
V Prešove Allianz 2 ľudia, 200 ľudí v šore. Smrteľné stavy.
Andrej Ahoy
25.11.04,08:10
Prosim Vas, a pokial mam za auto zaplatenu cestnu dan a nemam ho v majektu firmy, mozem si dat do nakladov povinnu poistku?Srdecne dakujem