staneckaanna
16.02.16,08:21
Dobrý deň, chcem sa Vás opýtať čo za povinnosti má plniť návrhová komisia a čo má za povinnosti zapisovateľ?
Ďakujem za odpovede.
misoft
16.02.16,10:25
Návrhová komisia - eviduje predkladané návrhy, upravuje ich so súhlasom predkladateľa, určuje poradie hlasovania o pozmeňovacích návrhoch, číta text predkladaného návrhu, o ktorom sa ide hlasovať.
Zapisovateľ komisie zabezpečuje organizačné a administratívne záležitosti súvisiace s prípravou a priebehom rokovania komisie. Zúčastňuje sa na zasadaniach komisie a má právo poradného hlasu.
Asi takto - všeobecne......
staneckaanna
16.02.16,10:51
Ďakujem pekne, viete mám robiť zapisovateľku na obec. zast. ale nikto mi nepredstavil čo všetko je mojou úlohou. Niekto mi povedal že mojou úlohou je iba sformulovať odsúhlasené veci bodu ktoré zapísala návrhová komisia.
Ing. Ľubomír Janoška
16.02.16,11:51
Návrhová komisia OcZ navrhuje text uznesení, alebo - ak sú návrhy uznesení vypracované Obecným Úradom - vyjadruje sa k nim. Z toho, čo ste uviedli dnes o 12:51, sa dá usúdiť, že sa od Vás očakáva, že pre návrhovú komisiu pripravíte návrhy uznesení a návrhová komisia ich bude iba odsúhlasovať.
Zapisovateľ zodpovedá za vyhotovenie zápisu z rokovania OcZ, v ktorom majú byť okrem uznesení uvedené aj interpelácie, ústne reakcie na ne a zásadné diskusné príspevky.
Nezaškodí, ak si pozriete na webe "konkurenčné" zápisnice zo zasadnutí zastupiteľstiev, sú verejné. Takisto Vám môžu pomôcť texty uznesení.