stefaneli1
16.02.16,09:58
dostal som ponuku prace vodica v ramci EU.praca je na zivnost.aku vysku odmeny by mi mal poskytnut zamestnavatel aby praca na zivnost bola rentabilna.myslim ake su odvody a dalsie poplatky
mondes
16.02.16,09:29
To záleží, koľko chceš mať v čistom. V prvý rok živnosti si oslobodený od platenia odvodov do SP. Budeš platiť len odvody do ZP, t.j. pre rok 2016 suma 60,06 eur. AK v r. 2016 prekročíš hranicu príjmu cca. 5148 eur, tak od júla 2017 sa stávaš povinným plátcom do SP. A výška odvodov do SP je pre r. 2016 142,20 eur. Takže spolu odvody pre r. 2016 sú viac ako 200 eur.
jslancik
16.02.16,09:57
chlape, ty nevieš, do čoho ideš. ako živnostník na tom nikdy nebudeš tak dobre, ako ako zamestnanec... (prečo asi ti to ponúka zamestnávateľ) Nenapadá ma žiadny model, ktorý by sa tomu približoval.
na nejakú mesačnú mzdu môžeš zabudnúť, platiť ťa bude jedine od najazdených km. A problém je v tom, že volať ťa bude iba vtedy, keď bude on potrebovať. Nemáš žiadne záruky, či to bude 2x do mesiaca, alebo 20x.

odvody sú tvoj najmenší problém... Ak budeš živnostník, nemáš žiadne garancie. Nemáš istotu roboty v takom rozsahu, ako doteraz. Nemáš istotu výpovednej lehoty, dovolenky, paragrafov a podobných blbostí. Nemáš vôbec nič. Prejdeš za živnosť a o "zamestnávateľovi" nemusíš odvtedy ani počuť. Alebo ťa zavolá 3x do mesiaca.

Odporúčam do toho neísť. lebo nevymyslíš nič, čo by ti garantovalo aspoň taký príjem, ako máš teraz. Rečičky a sľuby tvojho zamestnávateľa si môžeš vieš, čo...

Mimochodom, dnes je nedeľa? ani jedna hrúbka v otázke?
Anik
16.02.16,10:18
robila som teraz zhruba také DP
je to ako v tom vtipe
za 1.000.000 hodín - 1.000.000 eur
čo potom dať do výdavkov ? následné vysoké odvody atď.
hanelie
16.02.16,10:25
napíš koľko ti ponúkol, potom vieme ľahšie povedať či sa oplatí ,
hanelie
16.02.16,10:28
btw jasné zakotviť do PP je najideálnejšie - chudák zamestnávateľ najmä taký malý - odporúčam každému mudrcovi vyskúšať si to - nikdy viac zamestnávateľom !