Inguška77
16.02.16,10:59
Potrebujem na rozbeh podnikania finančnú hotovosť, ale nechcem sa zdržiavať čakaním na príspevok z úradu práce.Hľadám skôr osobu, investora, ktorý by bol ochotný poskytnuť financie formou pôžičky, bez nutnosti ručenia majetkom.
jslancik
16.02.16,10:02
aké máš možnosti ručenia?
terezamaria
16.02.16,10:26
To by si chcela, aby Ti niekto požičal peniaze bez ručenia? Možno niekoho nájdeš, ale ľudia sú už väčšinou opatrní...... asi sa nebudú moc hrnúť do pôžičky.
karakul
16.02.16,10:53
osobne som presvedčený, že základom každého úspešného podnikania (nielen v jeho začiatku, ale i v priebehu) je zabezpečenia jeho financovania... ak sa už pri tejto otázke človek zasekne, je otázny aj priebeh výkonu podnikateľskej činnosti.
Dáša_
16.02.16,11:33
hmm, ako povedal ktorýsi klasik: najlepšiu pomocnú ruku nájdeš na konci svojho ramena. Skus sa popozerať po najbližšom okolí, v rodine.... Alebo vycestuj a zarob na nejakej brigáde.
sosak
16.02.16,11:37
a v čom by si chcela podnikať? Aspoň v tom máš jasno?
buchač
16.02.16,11:52
Príspevok z Úradu práce je http://www.uspesne-podnikanie.sk/ako-ziskat-prispevok-na-podnikanie-v-roku-2015 ...ak tie podmienky ovšem ešte platia.

Takže aj suma pôžičky by bola zaujímavá, či ide LEN o tých "pár" šušňov"..
fortunka
16.02.16,12:05
Na rozbeh svojho podnikania mas moznosti:
- nasporit si sama
- ist do banky a rucit
- najst si spolocnika co do toho pojde s tebou
-vydrzat a vybavit si dotaciu ak sa da

peniaze nepadaju z neba a nikto ti to bez zaruk nepozicia...
Inguška77
17.02.16,10:18
ano to viem, mam už niečo odžité, nemam 20, ako vyzera z tych prispevkov čo su tu napisané, ale ani rodina, ani banka mi nepomoze a vycestovat, mam neplnoleté deti ,co s nimim zijem sama, tak ako , mam zivnost uz dlhsiu dobu,teraz mam prerusenu, a zamestnat sa,
uz mi z toho fakt sibe, ked stale mam cakat, ze sa mi niekto ozve, iba ked, tak brigadne, co je fajn, aspon niečo,tak som chcela nanovo otvorit zivnost, na to dotaciu nedostanem, tak len si pomoct nejak sama, preto hladam aj takuto variantu, ci nahodou, ved nechcem velku sumu,niečo mam,stacilo by 5000€, ale asi to bude tazke, lebo ako som spominala, banka sa so mnou nebavi, nemam dokladovatelny prijem,
JAJA11
17.02.16,11:17
no neviem, či sa niekto taký nájde..... len ak by mal aj on profit z podnikania.... nik nepožičia bez záruk .....
treba nájsť spôsob, čím by sa dalo ručiť..... byt, auto, čokoľvek ....... tak by sa možno niekto našiel ..... ale to by znamenalo ďalšie náklady, lebo bez kvalitnej zmluvy požičajú len ľudia, ktorí si neuvedomujú všetky riziká ......
naozaj je ťažko poradiť, hlavne keď človek neustále počúva o tom, ako sa nevedia ľudia domôcť svojich peňazí, vymožiteľnosť práva je u nás nízka.... ak druhá strana nič nemá, tak im zostávajú len oči pre plač ......
profesional
17.02.16,15:39
Máš hneď niekoľko možnost
1. Osloviť spoločnosti, čo fungujú ako Angel Investors. Na Slovensku ich zopár je.
2. Využiť možnosti Crowd fundingu.

Ak by si nezískala prostriedky z ani jedného z tỷchto zdrojov, znamenalo by to, že trh ti ukázal, že tvoj biznis model je neperspektívn,. Ak perspektívny je, s veľkou pravdepodobnosťou prostriedky získaš.
Inguška77
18.02.16,14:31
ano, ďakujem niečo take som myslela, len nejak som sa k tomu nemohla dopracovať, hľadala som to, ale nejak neuspešne, pozriem si to, ďakujem
martina2907
21.02.16,15:11
skús preklikať aj túto stránku. Je tam zaujímavé info ohľadom podnikania, financovania atď... http://www.sbagency.sk/hladam-financie-0
Inguška77
21.02.16,18:41
dakujem, pozriem si to.
korela
21.02.16,19:33
Závisí od typu činnosti. Keď sme sa obaja ocitli vo "vákuu", vymyslela som živnosť. Začiatok z nuly. Ale išlo o výborný výber miesta, znalosť zákazníkov, veľmi citlivý výber tovaru, prakticky hneď tovar na faktúru. Tržby mali od začiatku iba stúpajúci charakter, za pol roka sa činnosť rozvinula nad očakávanie.
Išlo o obdobie iba pár rokov po 89, záujem ľudí o ponuku bol vysoký, je aj teraz slušný, neišlo o žiadny priemyselný tovar, ani tovar na ďalšie spracovanie, potraviny a pod.
Ale mala som v artikli dobrý prehľad od šestnástich, preto tá trúfalosť.
Ja si myslím, že by to nebolo nemožné i dnes. Opatrnosti nikdy nie je dosť. Závisí od činnosti. Ak nebudeš činnosť vykonávať doma, verím, že by ti niekto prenajal na začiatok priestory i zadarmo, ak by išlo o základný materiál na výrobu, dal by sa tiež pozháňať zadarmo, zariadenie za bagateľ, ak máš výrobný prostriedok doma, veľké plus, netreba ísť spočiatku na činnosť ako s veľkou vodou, radšej bez pôžičiek.
Ak si niekto odo mňa chcel požičať, vždy som požičala max. tretinu sumy, de facto som človeku rozložila riziko a celok ten človek získal oveľa skôr, ako by mu mal dať niekto hneď celý balík. Dlžníkovi človek odpustí pri menšej čiastke ako veľkej. Je jasné, že sa pri "mikropôžičke" netreba priznať, že si človek požičiava hneď naraz na niekoľkých frontoch. Toľko moja rada k požičiavaniu peňazí v súkromí. Osvedčené. Dátum splatenia bol dohodnutý.
.
Odporúčam sa kontaktovať písomne o radu na
http://www.podnikatelka-tcp.sk/, sleduj ich aktuality, aj podľa tvojho bydliska, teraz je aktuálna Žilina, ale už začali
http://www.platformazien.sk/
buchač
21.02.16,20:17
Jéééééééžiši Kriste .... :eek: :confused:
Jarka 1
21.02.16,20:32
hm ... priestory zadarmo, materiál zadarmo, zariadenie za bagateľ ... tak som dosť v pomykove ...
korela
21.02.16,20:43
Nechápem, prečo lamentujete. Závisí, o čo sa pokúša. Dá sa začať aj na kolene. Nebudem tu dávať príklady, ak je chytrá, vynájde sa sama. Všetko závisí od jej prístupu.
buchač
21.02.16,21:14
korela (21.02.16 22:43) Nechápem, prečo lamentujete.
--------------------------------------------------------
Lamentujeme nad názormi, ktoré nemajú žiaden význam.
Ako môžeš porovnávať začínanie podnikania v roku 89-90 s terajšími podmienkami...to teda rozhodne nechápem...a lamentujem nad tou naivitou.
==============================

Jarka 1 (Dnes 22:32) hm ... priestory zadarmo, materiál zadarmo, zariadenie za bagateľ ... tak som dosť v pomykove ...
--------------------------------------------
Jarka, ja nie som v pomykove.
Sa len čudujem a radšej som zmazal ten napísaný koncept.


ALE jedno by ma fest zaujímalo a to aj napriek tomu, že odpoveď absolútne neočakávam.

korela...
O AKÉ PODNIKANIE - ŽIVNOSŤ, O AKÚ SFÉRU SA JEDNALO - JEDNÁ ?
Inguška77
03.03.16,06:40
no je to vsetko pekne, ale uz je ina doba , a nikto zadarmo neda ako sa hovori nič,mam vela veci pozistovanych a začinat od nuly, celkom bez penazi, a co ak chcem nieco vyrabat a nemam na to material, z coho ho kupit, snad takym sposobom, ze urobim jednu vec, predam a idem dalej, ale je tam vzdy to ale,ako rychlo sa to predá, a podobnne.
fortunka
03.03.16,08:01
Inguska my sme tiez zacinali... vsetci co zacinali to poznaju... nemozes cakat ze ti pri takomto riziku, aj ty ho vidis... niekto pozicia peniaze len tak... ja mam 30 cize, "ina doba" nie je ;)
Inguška77
03.03.16,08:59
ale ja nečakam , že mi niekto požičia len tak, ale ina doba je, ja som v tej dobe lepsej aj zila a pracovala som a viem ako bolo,ako bolo, aj zivnostnici mali viacej možnosti, tak neviem mat 30 a hovorit, ze je taka ista doba by som netvrdila, lebo v tvojom veku pred takymi 20 rokmi no neviem, podla coho porovnavaš, mas ako 10rocna pracovne skusenosti, prepac, ale trocha ma to vytocilo, nazor na tu dobu.
korela
03.03.16,09:24
Nemôžeš aspoň naznačiť, čo chceš robiť? ak nejde o nejakú unikátnu vec, tak by si sa nemusela obávať, že ti niekto ukradne myšlienku.
Tiež či k tomu potrebuješ alebo máš znalosť jazyka, či máš VŠ, či vyučená v odbore, či máš výrobný prostriedok, chceš otvoriť predajňu, veľa faktorov hrá rolu.
Oliwa
03.03.16,09:46
No, povedzme že máš 38-39... Aj tak nerozumiem, ako by si bola "v tej lepšej dobe žila a pracovala"... Ale to je fuk...
5 000 € nie je veľa, ak si ich potrebuješ požičať, horšie je, keď ich treba vrátiť...
fortunka
03.03.16,12:32
Nevytacaj sa... ja viem preco to hovorim, pretoze pred 12 rokmi som zacinala a tiez mi nik peniaze nesypal len tak do vrecka., rovnako tak xy mojich rovesnikov.. ;) a predsa som to zvladla a su aj taki co nie... ked bola taka dobra doba pred 20 rokmi, tak neviem preco uz nemas biznis rozbehnuty. Najlepsie je vyhovarat sa na "dobu".. zase si vytocila ty mna.. alebo skor rozosmiala, co uz len mozes vediet o niekoho skusenostiach :D A pred 20 rokmi to je uz nie ina doba ale historia a teda vobec netreba nad tym lamentovat :D Ci my chces povedat ze peniaze banky/ludia len tak rozdavali hocikomu? A nebol potom v bankovnictve riadny boom s nekrytymi uvermi a ine pikosky?? Skrachovane banky.. no uz len to nam chyba :D Ale pardon, to je ina tema...
fortunka
03.03.16,12:34
korela nemoze povedat, mozno si myslela pred 2 tyzdnami ze tu najde carovnu skrinku s peniazmi, kde na poziadanie dostane co chce (minimalne jej adresu, ak nie priamo investora)... a potom uz len nareky nad "dobou", ukludnit si trosku dusu...
Inguška77
03.03.16,22:19
no neviem, čitam tie vaše prispevky korela a fortunka, a teraz neviem, či nie som na nejakej inej stránke, fortunka neviem, či to čo píšeš nie je nejaká kompenzácia za niečo čo ti nevychádza v živote, ale keby som tu hľadala čarovnú skrinku s peniazmi, tak založim inú temu, s názvom napr. POŽIČAJTE MI, táto stránka ma názov porada, tak som sa chcela poradiť, ako to dnes chodí, lebo v tej dobe, ako hovoríš historii, boli oveľa, ale oveľa ľahšie podmienky na podnikanie, mala som rozbehnutý biznis,ktorý mi aj vynášal, ale nebudem tu pisať prečo som to ukončila, lebo z tvojej strany fortunka, tu nejde o to aby si poradila, ale o výsmech,a korela fakt, ked si myslíš, že mi niekto prenajme priestory, material a neviem čo ešte zadarmo, prečo mi nedáš tip, kto také niečo ponuka, a nebojim sa, že mi niekto ukradne myšlienku, to určite nie, ale načo tu budem písať, aby som od vas dostala vysmešne odpovede, korela ďakujem za tie linky na stránky čo si mi poslala,už som to pozerala,a ďakujem aj ostatným čo mi poradili nejaké stránky, niečo som si pozisťovala aj sama, a budete sa čudovať,mam ponuku na finančnú pomoc a s dobrými podmienkami a výhodnou spoluprácou.Ďakujem ešte raz všetkým, ktorí mi poradili a prajem veľa úspechov a pevné nervy.
Dáša_
04.03.16,04:39
neskúšala si také možnosti ako žltý melón? alebo http://hladam-investora.hladaminvestora.sk/
Zelvicka444
13.04.16,11:41
tiez som riesila pozicku cez Crowd funding, pozri zltymelon ;) islo to celkom rychlo
profesional
13.04.16,12:51
Akú výšku si si brala a aké podmienky si nakoniec mala?