petovsan
08.06.06,15:06
170 g Hery
170 g krupicového cukru, najlepšie hnedého
3 vajcia
200 g hladkej múky
2 lyžičky prášku do pečiva
4 lyžičky škorice
4 lyžice (polievkové) mlieka
4 lyžice Nutelly
50 g liesk. orechov, nahrubo nasekanýchVšetko okrem Nutelly a liesk. orieškov zmiešame mixérom v mise (max. 2 - 3 minúty) na husté cesto, vylejeme 2/3 cesta (skôr natrieme) do papierom vyloženej tortovej formy s priemerom 20 cm (boky tort. formy vysýpam strúhankou), na cesto rozotrieme Nutellu, zakryjeme zvyškom cesta, posypeme posekanými orieškami (dávam tie bez šupky - je to lepšie) a pečieme cca 50 - 60 min. na 180°C, teplovzdušná rúra 160°C.

Pozn. dúfam, že tentokrát nesklamem aj tých, čo majú výhrady k designu môjho "Ananásaku"
Tweety
08.06.06,13:08
170 g Hery
170 g krupicového cukru, najlepšie hnedého
3 vejcia
200 g hladkej múky
2 lyžičky prášku do pečiva
4 lyžičky škorice
4 lyžice (polievkové) mlieka
4 lyžice Nutelly
50 g liesk. orechov, nahrubo nasekanýchVšetko okrem Nutelly a liesk. orieškov zmiešame mixérom v mise (max. 2 - 3 minúty) na husté cesto, vylejeme 2/3 cesta (skôr natrieme) do papierom vyloženej tortovej formy s priemerom 20 cm (boky tort. formy vysýpam strúhankou), na cesto rozotrieme Nutellu, zakryjeme zvyškom cesta, posypeme posekanými orieškami (dávam tie bez šupky - je to lepšie) a pečieme cca 50 - 60 min. na 180°C, teplovzdušná rúra 160°C.

Pozn. dúfam, že tentokrát nesklamem aj tých, čo majú výhrady k designu môjho "Ananásaku"
Dík za ďalší receptík,ananásák som už robila dvakrát, bol dobrý, aj dizajn bol OK, držal na koláčiku.Dala som smotany tak akurát.
Lenuška
20.06.06,18:11
idem sa do tej torty pustiť - ale ešte nie jesť ,ale pripraviť ju.
Potom pridám na ňu referencie.......
Melnick
20.06.06,18:17
170 g Hery
170 g krupicového cukru, najlepšie hnedého
3 vajcia
200 g hladkej múky
2 lyžičky prášku do pečiva
4 lyžičky škorice
4 lyžice (polievkové) mlieka
4 lyžice Nutelly
50 g liesk. orechov, nahrubo nasekanýchVšetko okrem Nutelly a liesk. orieškov zmiešame mixérom v mise (max. 2 - 3 minúty) na husté cesto, vylejeme 2/3 cesta (skôr natrieme) do papierom vyloženej tortovej formy s priemerom 20 cm (boky tort. formy vysýpam strúhankou), na cesto rozotrieme Nutellu, zakryjeme zvyškom cesta, posypeme posekanými orieškami (dávam tie bez šupky - je to lepšie) a pečieme cca 50 - 60 min. na 180°C, teplovzdušná rúra 160°C.

Pozn. dúfam, že tentokrát nesklamem aj tých, čo majú výhrady k designu môjho "Ananásaku"
Už aj číta sa dobre o výsledku nepochybujem,určite urobím.
A ananásak bol dobrý. Namiesto smotany som dala sojové sušené mlieko a vzišiel mi z toho výborný karamel:eek: čo všetkým chutil.
Lenuška
21.06.06,10:23
Torta bola super - 10 min. akcia - aj prípravy aj zjedenia.