Laurinkai
16.02.16,15:27
Co myslite? Je oprava a dokoncenie plota okolo domu drobnou stavbou? Ozrejmim. Oplotenie okolo domu je urobene len z casti a to za domom /ako vychadzali peniaze/, roky to tak stoji a chceli by sme to dokoncit konecne a potiahnut plot aj pred domom, jednoduchy droteny plot/ a zabudovat branu. Toto sa nijako nedotkne susedov. Cele to bude na pozemku v nasom vlastnictve. Ja si myslim, ze je to drobna stavba a suhlas susedov nie je potrebny.
buchač
16.02.16,14:43
Na udržiavacie stavebné práce nie je potrebné ohlásenie a ani stavebné povolenie.

Udržiavacími prácami, pri ktorých nie je potrebné ani ohlásenie (bežné udržiavacie práce), sú najmä
opravy fasády, opravy a výmena strešnej krytiny alebo povrchu plochých striech, výmena odkvapových žľabov a odtokových zvodov, opravy oplotenia a výmena jeho častí, ak sa tým nemení jeho trasa,


...atď

Pojmy definuje stavebný zákon v § 139b ods. 15.
---------------------------------------

Susedia by boli radi, aj keby bolo potrebné povolenie a určite by nerobili prieky, pokiaľ by nebol ohrozený ich pozemok...;)
Laurinkai
17.02.16,09:13
Citala som ten stavebny zakon.A kedze mi to nebolo jasne, preto moja otazka. Obavam sa, ze my pod ten paragraf nespadame. Branu sme totiz nikdy nemali, az teraz ju tam chceme dat. Susedov sa neobavam, ti su uplne v pohode. Ale nie mi je jasne, preco stavebny urad obce chce od nas vjadrenie susedov. Obaja susedia si stavali ploty, ani jeden nebol o d nas pytat vyjadrenie. Je to jeden a ten isty kataster, patri to obci. A to staval vlani ten plot Vlastne robil to iste, co my. Ja budem musiet ist za nim, co od neho stavbeny urad chcel vlastne. Ved nemozu si robit ako chcu.
chandler
17.02.16,13:00
na urade asi maju zoznam co maju pozadovat k drobnej stavbe, bez ohladu na to ci je to garaz alebo plot. ked ten suhlas neprinesies nic sa nestane. na druhej strane aj tak by si mala susedom povedat ze ides robit plot a pri tej prilezitosti ti suhlas podpisu.
lubko6394
17.02.16,13:41
Aj keď to bude ako drobná stavba môžu žiadať stanovisko majiteľov priľahlých nehnuteľností. Ak to nedonesieš Ty tak SÚ požiada o vyjadrenie susedov sám. Akurát že tam nabehnú lehoty a čakať budeš Ty.
draik
17.02.16,16:05
Za drobné stavby sa považujú aj
b) oplotenie

Udržiavacími prácami, pri ktorých nie je potrebné ani ohlásenie (bežné udržiavacie práce), sú najmä
a)opravy fasády, opravy a výmena strešnej krytiny alebo povrchu plochých striech, výmena odkvapových žľabov a odtokových zvodov, opravy oplotenia a výmena jeho častí, ak sa tým nemení jeho trasa,
Miloš Mičega - CIMOM TN
18.02.16,04:50
Prikladám par. 5 vyhl. 453/2000 Z. z. , ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia stavebného zákona :

Ohlásenie drobných stavieb, stavebných úprav a udržiavacích prác (k § 57 zákona)
§ 5


(1) Ohlásenie drobnej stavby obsahuje
a) meno, priezvisko (názov) a adresu (sídlo) stavebníka,
b) účel, rozsah a miesto stavby,
c) druh a parcelné číslo pozemku podľa katastra nehnuteľností,1)
d) ak ide o stavby uskutočňované svojpomocou, vyhlásenie kvalifikovanej osoby, že bude zabezpečovať vedenie uskutočňovania stavby,
e) ak sa pri uskutočňovaní stavby majú použiť susedné nehnuteľnosti, vyjadrenie vlastníka tejto nehnuteľnosti.

Miloš Mičega - CIMOM TN
Laurinkai
18.02.16,07:28
Velmi pekne Ti dakujem za tento odkaz. To znamena, ze nas obecny urad nekona v sulade so zakonom. Ked sme pisomne namietali voci drobnej stavbe v blizkosti nasho pozemku, ktory bol pouzity pri tejto stavbe, ze od nas nebolo pozadovane ziadne vyjadrenie, stavebny urad nam odpisal, ze nie sme ucastnikmi konania a stavba nebude ziadnym stavebnym materialom spojena s inymi nehnutelnostami. Lenze to nie je pravda, pretoze je do nej tahane elektricke vedenie a voda z nehnutelnosti, ktore jednak nie su na liste vlastnictva stavebnika a naviac idu cez tento nas pozemok. Podla mna kanalizacia a elektricke droty su stavebny material. Nech uz je ako chce. Velmi si mi pomohol. Dakujem Ti. Samozrejme aj ostatnym.
kohutex
18.02.16,07:54
určite to treba riešiť a nenechať len tak. Pevné nervy prajem!
Laurinkai
18.02.16,09:05
To bolo este v roku 2012 tusim. Musim pozriet ten doklad.
Laurinkai
19.02.16,10:25
Bolo to v roku 2012. A kedze starosta obce je s nim jedna ruka a v podstate tieto stavbene urady nemaju nikoho nad sebou, kto by ich sankcionoval za nedodrzanie zakona, je to zbytocne. Podla toho vykonavacieho predpisu, ktory tu uviedol MilosMicega zakon porusili.
Ondrej Kozlovsky
22.02.16,21:55
Ja by som vam odporucil pozemok vytycit ak nie je naozaj zrejme kadial vedie hranica to je podla mna omnoho dolezitejsie, lebo mat plot sice ohlaseny, ale na cudzom pozemku nie je najlepsie.
Laurinkai
23.02.16,08:25
Doterajsia cast plotu a aj ta cast, ktoru sa chystame dostavat, ide len a len cez nas pozemok. Takze podla mna ziadna vyhlasenie susedov nepotrebujem. Absolutne nicim sa ich nedotkne. Tu ide skor o to, ze obec nema rovnaky meter na obcanov. Niektorim skratka prejde vsetko a inym nie.