Cassy
16.02.16,18:33
mám 10 mesačnú fenu leobergera, od začiatku boli problémy pri žraní, klinicky je v poriadku ,nejaví známky ochorenia, je veselá, hravá až moc. Kŕmim ju surovým mäsom hovädzie,kuracie,hov.srdcia. Cestovinu, ovsenné vločky odmieta.Kŕmim vždy v rovnakú hodinu.Bez mojej prítomnosti sa nenažerie, musím jej mäso doslova nútiť. Skúšala som aj pridať rybky, no nič, jednoducho jej nechutí. Cez deň dostne tvaroh, 1x do týždňa surové vajíčko. Momentálne má váhu 42kg. niekedy večer zožerie 30 dkg,iný 1,20kg.Mám vyskúšať niejaké B vit. na podporu trávenia, alebo je pes až prehnane nafixovaný na mňa?
pepsikova
16.02.16,17:44
..a možno jej nechutí surové mäso..keby si skúsila povariť, prípadne aj vývar zahustiť trochou vločiek a nedávať jej každý deň, prípadne len keď chodí okolo misky a hľadá, čo by zjedla..nechaj misku prázdnu, hoď tam pár granulí, aby niečo našla a keď bude hladná, naučí sa pýtať...havka može byť fixovaná na teba, si jej panička, to je jasné, ale podla mňa by si sama mala určiť, koľko zje a nemala by si ju nútiť..psíky si rozumejú aj sami, keď sú presýtené, odmietajú jedlo a keď sú hladné, pýtajú...nechaj jej možnosť výberu, poradí si, leony sú múdre havíky..
alaya1
16.02.16,17:46
definuj klinicky je v poriadku.
arizona
16.02.16,17:53
Kazdy pes je iny,kazdy ma iny apetit. Co za tebe zda nenormalne,psik mozno povazuje za normalne.

Skus s nim chodit na dlhsie prechadzky,nech mu vytravi.
Skus mu zmenit jedalnicek a najdi, nieco ine co mu chuti. Mozno to bude nakoniec masova konzerva ( nie z hypermarketu),alebo granule.

Nenechavaj v miske jedlo,ak nezje. Odloz prec. Krm 1-2 krat denne,jeden den v tyzdni mozes jedlo kludne nechat ,to praktikuje vela chovatelov. Psikovi to neuskodi,mozno mu lespie vytravi a potom bude jest podla teba normalne :)

Pokial psik nema ine zdr.problemy,tak ho netrap nasilu. On si rozumie.

Nas pes tiez nelubi surove maso,radsej bude hladovat.
Ked uz,tak uvarene s ryzkou :D
alaya1
16.02.16,18:26
Psovi treba jedlo vazit, ak krmis surovou stravou BARF-ujes, pes by mal mat denny prijem potravy 3-4% svojej vahy. 10 mesacne stena by malo jest 2-3 denne v mensich davkach. Vybrala si si najzlozitejsi sposob krmenia, treba venovat vela casu studiu tohto druhu krmenia, nakolko je velmi tazke spravne vyvazenie vsetkych potrebynch latok pre zdravy rast stenata.

Ak pes tazko znasa surovu stravu / neviem, z akeho je chovu/, traba vyskusat aj kvalitne granule pre juniorov. Je tam uvedene presne davkovanie takze psika ani neprekrmis, ani nebude mat nedostatok krmiva.

V prvom rade ti pokyny pri krmeni mal podat chovatel, V pripade, ak stena odmieta jest, mali byt urobene vsetky krvne testy- hematologicke, aj biochemicke, vysetrenie aj alergenov. nezravost ma vela pricin.
alaya1
16.02.16,18:27
arizona, 10 mesacny pes je este vo vyvoji, hladovka mu naozaj neprospeje.
pepsikova
16.02.16,20:12
...alaya a ty chápeš pojem "hladovka"..lebo hladovka je, ked nedáš psíkovi žrať týždeň..a jeden deň nie je hladovka..to normálne bežne psíky mávajú dni, ked nič nežerú, len vodu pijú, ak si potrebujú upraviť črievka..
alaya1
16.02.16,21:03
Pes vo vyvoji ma mat pravidelnu stravu. Ale chapem, co pises. No, asi pre lepsie pochopenie som mala napisat pravidelnu kazdodennu stravu. ved je to 10 mesacny pes - vzhladom k velkosti este stena..
" Šteniatko má malý žalúdok. Dennú kŕmnu dávku rozdeľte na niekoľko porcií: do 3. mesiaca – 4 jedlá denne, od 3. do 6. mesiaca – 3 jedlá denne, od pol roka – 2 jedlá denne."
http://www.vyzivapsovamaciek.sk/clanky-o-vyzive/psi/zaklady-vyzivy-stenata/zaklady-vyzivy-stenata/

P.S. ak pes sam od seba nechce zrat, hoci len jeden den, vzdy je za tym zdravotny problem, ale link sa mi uz hladat nechce.
arizona
16.02.16,22:56
alaya, chapem, ze pes je vo vyvoji,ale asi ma nejaky problem. Bud mu nechuti to, co mu panicka ponuka,alebo ma problem s travenim. Na travenie ci u psikov,alebo u ludi takmer vzdy pomoze "hladovka".Tym samozrejme nemyslim vyhladovanie na smrt,ale kratku pauzu,kedy sa pije iba voda,caj,alebo iba nejaky vyvar,aby sa creva precistili,zaludok odlahcil,zregeneroval a zacal opat pracovat. Ved aj babatkam sa to obcas odporuca,aby pili iba horky cajik pri podobnych problemoch. Nemusis so mnou suhlasit,ale ja nie som zastanca behania po lekaroch,robenia roznych zbytocnych vysetreni a pod. V prvom rade treba skusit prirodzenu,najjednoduchsiu cestu, tj.skusit nastartovat organiznus a imunitny system,aby si sam poradil...ked budu problemy pretrvavat,tak potom treba ist dalej...formou vysetreni a hladania problemu
alaya1
16.02.16,23:11
arizona, v pohode, kazdy mame svoj nazor, skusenost, ci vedomosti. Ale myslim, ze vsetkym ide o to, aby sa mal psik co najzdravsie.
bjuty smis
17.02.16,08:20
ak je veselá a hravá - až moc-ako píšeš a nechce všetko zožrať, tak mu asi dávaš velké porcie
znižuj jej dávky žrádla, čo nezje,jej nenechávaj v miske, ale zober...

znižuj jej dávku, až kým neostane miska pekne vylízaná.....
časom ti dá sama najavo, že je je už málo :)

1 dňová " hladovka" jej samozrejme vôbec neublíži, len pomôže.....

pri krmení dobrými granulami má pes prísun vitamínov zabezpečený
ty píšeš , že mu to mixuješ sama - tak len ty vieš, čo má v tej strave všetky potrebné živiny a vitamíny. ja by som ti odporúčal naučiť ju na kvalitné granule a máš istotu, že bude mať prísun vitamínov zabezpečený. a aj pre teba to bude ovela pohodlnejšie

čo teraz - pri štenati -zanedaáš z tejto stránky, už nedobehneš..

tie sdrcia a mäso mu samozrejme môžeš primiešavať ku granulam...dávať ako pochúťku, odmenu nadalej..
dusansl
09.10.16,21:19
Milý pane, pri príprave a podávaní potravy nevedomky robíte drobnú ale podstatnú chybu.
Surové mäso nie je to pravé orechové pre domestikované zviera, teda aj psa. Jeho tráviaci trakt nie je na tento druh potravy adaptovaný, v procese trávenia je množstvom surového mäsa preťažovaný celý tráviaci trakt, čo sa prejavuje v nadmernom dráždení žlčníka tým aj k nechutenstvu v príjme tohoto druhu potravy.
Mäso je ideálnou zložkou potravy, ale prevarené najmenej 45 lepšie 60 minút.
pred varením doporučuje pokrájať na menšie kusy, aby ho pes nemusel trhať.
Je mimoriadne vhodné v procese prípravy do pokrájaneho mäsa pridať koreňovú zeleninu ako je mrkva,petržlen . Celú zmes po zmäknutí mäsa doplniť šálkou ryže , na množstvo cca 1,5 kg uvereného mäsa. Podľa veľkosti psa mu takto pripravené žrádlo vydrží dve -tri dni za predpokladu podávania 1 x denne -večer, pričom ráno postačí podávať kvalitné granule s vysokým obsahom živín nie popolovín.
PO pár týždňoch sám zistíte, že zviera má zdravú srsť sa celkom sa stratí popisované nechutenstvo. Raz za čas je dobré do dennej dávky pridať surové celé slepačie vajíčko.
Pekný deň praje dusansl
alaya1
09.10.16,21:41
Sice je tema stara pol roka, ale neda mi, odpoviem. to, co je napisane, je zavadzajuce.
1. V ziadnom pripade sa neodporuca kombinovat psovi dva druhy krmiva. T.J. granule a iny druh. Pes ma byt krmeny vylucne jednym druhom krmiva.
2. co sa tyka poctu porcii- 10 mesacny pes je vo vyvoji- ma dostavat viac krmnych davok do dna. Idealne 3-4 krat.
3.A co sa tyka upravy stravy. Najprirodzenejsou potravou psa, ako potomka psovitych seliem je BARF. Udomacnenie nema nic spolocne s ich traviacim traktom. Rozpisovat sa o tom nebudem, potrebovala by som na to velky priestor. Net ponuka mnoho info.
4. Uschovavat psovi 3 dni stravu varenu mi nepripada zrovna hygienicke, maso aj ked je v chladnicke po 24 hodinach je uz napadnuite bakteriami. Jedine, ak by to bolo hlbkovo zmrazene.
jakubzemko
13.10.16,16:53
Skús ju vyhladovať. Zabezpeč,aby nemala jedlo stále dostupné. Vždy nechaj jedlo k dostupnosti len cca 10 min. (raz, max 2 krát za deň) a potom ho zober. Ak nezožerie, netreba si lámať hlavu. Ona pochopí sama, že ak dostane jedlo tak ho má zjesť alebo bude hladná. A neverím tomu, že ak je hladná tak jesť nebude. A tiež si treba zistiť koľko jej toho mäsa treba dávať. Napríklad na granulách je presná odporučená denná dávka. Tak skús pogoogliť aké je optimálne množstvo. Ja dávam 0,450 kg granúl pre zlatého retrievera denne. Ty píšeš, že zožerie 1,2 kg mäsa, dotoho tvaroh a neviem čo všetko. Nie je prežraná?
bjuty smis
13.10.16,17:03
ty si tu len robíš srandu, však ????

traviaci trakt psa nie je adaptovaný na surové maso...pána beka :)))))))))))))))))