Miroslav Šušnyák
17.02.16,10:47
Idem o 2 týždne na sústredenie na Srí Lanku s medzipristátím v Dubaji. Samozrejme tam ide o veľkú tréningovú, záťaž, takže musím mať aj veci ako protein, aminokyseliny, vitamíny, iontové nápoje a podobne. Nebude s tým problém ak to všetko nahádžem do kufra? Malo by byť všetko novo nezabalené a neotvorené, alebo to je jedno, alebo nebrať vôbec nič?
arizona
17.02.16,11:36
Skus tuto otazku adresovat leteckej spolocnosti s ktorou poletis,alebo si pozri ich web stranku,urcite maju popisane,co vsetko a ako sa moze prevazat v lietadlach.
Budes mat 100% informacie ;)
Miroslav Šušnyák
17.02.16,11:39
Písal som im, avšak oni ma odkázali len na tie ich bežné info a tam konkrétne nikde takýto prípad nie je :) tak som skúšal ešte raz, len nejako už nereagovali :) tak snáď sa ešte ozvú :)
Oliwa
17.02.16,12:29
Predpokladám, že nemáš na mysli príručnú batožinu, lebo to v žiadnom prípade... teda max objem 100 ml. Nechce sa mi veriť, že tie všeobecné info leteckej spoločnosti sú až všeobecné, že si sa to z nich nedozvedel.
Môžeš si pozrieť aj čo je povolené, keby si to chcel poslať do tých krajín poštou - ako balík, to Ťa môže dať tiež do obrazu...
lujza.j
17.02.16,12:31
letíš prvý krát s "doplnkami"?
bodliak
17.02.16,12:34
Ak je to sústredenie nejak organizované, všetko, čo popisuješ, dostaneš aj tam, nie ?
Vitamíny, proteíny, ionťáky ... samo o sebe to nie sú zakázané látky, takže môžeš dať do odovzdanej batožiny. Riziko je v inom. Nie v leteckej spoločnosti, ale na zemi. V niektorých krajinách môžeš mať proste smolu a stráviš hodiny pri kontrole každého prášku, budeš podozrivý, že pašuješ.
Sú krajiny, kde neradi vidia aj preventívne antibiotiká v bežnom množstve.
A za ďalšie, máš limit. zvyčajne 20 alebo 32kg, podľa destinácie a spoločnosti.
ivka70
17.02.16,12:36
Treba si pozriet colne predpisy oboch krajin, co je mozne a v akom mnozstve dovazat do nich.
info najdes na strankach Ministerstva zahranicnych veci pripadne na strankach konzulatov tychto krajin.
Na konzulat sa mozes obratit aj s pisomnym dotazom.
Cerrick
17.02.16,12:36
ono je to tazko lebo vacsinou kazda spolocnost ma ine podmienky
anklar
17.02.16,13:19
Všetko do kufra, nebude problém. Na palubu nič, čo by malo viac ako 100 ml. Všetko, čo presiahne 100 ml, vezmú. Spoľahni sa. Dobrá rada - na letisku si daj kufor zabaliť - cca 15-20 €, podľa letiska. A späť tiež. Skúsenosť - a v budúcnosti už na to nebudem ľutovať peniaze.